CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování k účasti na VČS 2022 na Vranově. Přihláška v článku, nebo přímo ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

CB Maraton 48h 2021

Kategorie: CBM48, Všechny články, Poznačte si v kalendáři
CB Maraton 48h 2021

Vážení,

dovolte krátkou pozvánku formou článku. Rok se s rokem sešel a máme tady další ročník CB Maratonu 48h. Pojede se 15.10. 18:00 - 17.10. 18:00. Jelikož loňští vítězové byli nadmíru vstřícní, máme už i čtyři kontrolky po celém území obou republik a zahájil jsem tím pádem přihlašování. Dnes ještě dopočítám letošní koeficienty, pokud se rozhodujete jak namíchat přítomnost v éteru mezi stabilní a pohyblivé režimy, budete tím mít všechny potřebné informace. Pokusím se ještě získat max 2 kontrolky (ano, můžete se hlásit :-) ), jejich umístění by bylo vhodné na J/JZ Slovensku a S Moravě nebo Z/JZ Čechách. Nicméně, konfigurace kontrolek se nebude už měnit po 15.9.2021 aby byl čas optimalizovat Vaši přítomnost v prostoru a tím i v éteru.

Jako kontrolka budu soutěž monitorovat z Čeřínku, pro mě novou kótu, která jak jsem viděl na fotkách na netu přišla díky kůrovci o hodně stromů. Ještě jsem tam nikdy nebyl, tak doufám, že jsem vybral dobře, bral jsem do úvahy i polohy jiných kontrolek a potřeby soutěžících.

Poprosím všechny o pomoc se šířením informací o soutěži a kdo se nezúčastnil v minulosti, vězte, že jde o soutěž, která se liší od ostatních tím, že získáváte bonus za vysílání z více lokátorů a z méně výhodných konfigurací oproti stabilnímu portejblu (za pohybu nebo z domu a nízko položených kót). Podívejte se na výsledky předchozích ročníků pro představu, jak se lidem v různých režimech vedlo, na netu mám i několik článků shrnujících předchozí ročníky.

Všechny pozývám k účasti!

P.S.: A ne, opravdu nemusíte vysílat nepřetržitě 48h :-).

Komentáře

postPřidat komentář
Mino Puchov
odpovědět citovat
Exp. Asterix a CB Maraton 48h 2021


10 10 10
Mates Brno CL-27
citovat
Zdravim Mino!
Tak pozeram ze bonus za navstivene lokatory bude v Tvojom pripade naozaj zasluzeny!!
Diky za zdielanie paradneho videa.
Mates Brno CL-27
odpovědět citovat
Tak už máme i nové koeficienty. Díky 3.místu jediného pěšího účastníka z loni se snížil koeficient ze 6 na 3. Domácí stanice moc bodů nezískali, úměrně tomu stoupá jejich koeficient z 1.5 na 3. Koeficient motorizovaného přesunu se ukázal být konzistentně nastaven a zůstává na 3.
Mates Brno CL-27
citovat
Tak jsem se unáhlil. Protože koeficient souvisí i s nutností přejít v pohybu určitý počet lokátorů, zdeformuji mírně hodnoty získané loni tak, aby tento počet byl postupně se zvyšující od pěšáka po auto. Bude to chtít nějak stabilněji zakotvit do propozic, jinak by se mohlo stát, že by pěšák musel ujít 30km, aby si mohl započítat dva lokátory. pěší koeficient bude kvůli tomu 4.