CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

A zase nám Čerchov nakopal zadky.

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
A zase nám Čerchov nakopal zadky.

Rozhodnutí kam pojedeme na ligu padlo na 22.2 020

Rozhodnutí kam pojedeme na ligu  padlo na 22.2 020 a presentovalo se již 14 dní předem. A jako vždy na Čerchov. Je to náš oblíbený kopeček, který nám poskytuje určitý komfort. Hospoda, Temelín a klid od čumilů a otravů. Cesta nahoru ale není zadarmo. Při normálních podmínkách je to zajímavý výlet krásnou krajinou z 324 m.n.m do 1042 m.n.m. na cca 7Km úseku. Zpočátku to vypadalo na zajímavý zimní výlet proto, že podle kamery na vrcholu, ale ani na cestě, nebyl žádný sníh. Ale týden je dlouhá doba na posouzení a 14 dní je doba ještě delší. A tak tedy co se nestalo. Jedno foukání sníh odneslo, ale druhé sviňa zase přineslo a zrovna na tu chvilku co jsme měli výjezd. Mám dojem, že se nám moc nechtělo, ale to víte oba jsme byli vychováni ještě v té „špatné“ době a tak jsme zvyklí slovo, pokud to jenom trochu jde, dodržet a tak jsme vyrazili.

 Věděli jsme co nás čeká, ale nevěděli jsme, že jsme již zapomněli na to, jak se nasazují řetězy a to nám také malinko zkomplikovalo montáž. No vystekali jsme se dostatečně! Zvládli jsme to, ale asi o skoro hodinu déle jsme se nahoru zaprasený a mokrý doškrábali.

Těšili jsme se na nezbytnou zastávku v hospůdce, ale co čert nechtěl , pár metrů před hospodou jsme zapadli v závěji tak, že jsme se posadili na břicho a moc nescházelo a šli jsme do hospody škemrat o pomoc.

Nakonec všechno dobře dopadlo a po dobrém pivíčku a nashromáždění energie jsme šli stavět anténu. Foukalo pořád kolem 40-70 Km a postavení stožáru se s z rutiny stalo problémem který se ale zvládl bez ztráty květinky.

Jen kulíky(čepy z tankového pásu) jsme museli sakra dobře zatlouci do zmrzlé půdy, nebo jsme se o to alespoň pokoušeli. Rotátor ač hodně silný s tím měl sakra práci proti větru s anténou hnout. Sice se mu po většinu času dařilo, ale potom stejně zkolaboval a skončil. Chodit ven a točit s ant byl zlý sen a tak jsme to šidili jak to šlo. Podmínky byly opravdu mizerné, hodně mizerné. Přesto se nám povedlo udělat QSO s exp.Horal, Milanem Senica a exp.Matěj. Bylo to vždy ve velkém úniku jak se ant. ve větru mlátila a točila. Od exp.Matěj jsme přijali všechna data a on od nás nejspíš také, ale opakovaně potvrdit správnost se již nepodařilo. Jsme ale přesvědčeni že se QSO dá považovat za regulérní a děkujeme za něj. Vorlík se těsně před západem slunce šel věnovat focení, protože byla bezvadná viditelnost. Tvrdil, že za ty léta co sem jezdíme ještě nikdy nebyly Alpy tak krásně vydět přezto, že jsou cca 250-300 Km od nás.

 

Celou ale úplně celou noc lilo jako z konve a foukalo  až do 3 hodin ráno kdy se vítr utišil, ale jen na oko. Kolem 6 hodiny se znovu rozfoukalo a to tak, že jsme opravdu shodili ant, co nejrychleji naházeli věci do auta a zdrhali odtamtud jak bychom tam něco ukradli. 

Cesta vede 5 Km jen lesem po strmém svahu a tak jsme měli i obavy o padlý strom před kterým bych auto určitě nezastavil a vrazili bychom do něj. Měli jsme samozřejmě mot. pilu, ale když vám praská dřevo nad hlavou, tak vám vědomí, že máte pilu sebou moc klidu nepřidá. Hodně jsme si odechli když jsme vyjeli na hl. silnici. Když jsme již v klidu jeli po silnici k domovu, tak jsme si dobře uvědomovali, že jak jsme starý, tak jsme blbí a co všechno pro ten svůj koníček jsme ochotni obětovat. Jestli to již hlavně s ohledem na náš věk není přes čáru. Ale ať je to jak je to, jsme doma a zase spokojení že nám to vlastně všechno perfektně vyšlo a tohle je výsledek našeho snažení.

A tak ať nám to lítá milí zlatí.

 

Exp.radegast -Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39