CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Santiago 2023_2 část

Kategorie: Všechny články, Expedice Santiago 2023, Klubové akce a činnosti
Expedice Santiago 2023_2 část

Odpoledne jsme začali hledat místo pro kempování. Zase jsme zvolili aplikaci pro kempování a ta nám ukázala pěkné místo, kde se nacházela rozhledna a vcelku komfortní WC.

Místečko bylo podle našich představ a tak jsme se Venca s Mildou pustili do zřizování vysílacího stanoviště. Kuba začal připravovat oběd a večeři v jednom. Tentokrát to byla čočková polévka s klobásou a druhý chod byl vepřový plátek s těstovinou.

 

První české slovo jsme zaslechli kolem 17 hodiny a bylo od Jirky Šepetely. Následovala Jarka Chotěšov a Babča Slovanka no a po nich již následovala celá Česká a Slovenská republika. Celkem se nám povedlo 43 spojení a pásmo se kolem 19:15 uzavřelo.

V noci asi kolem 23 hodiny začalo pršet. Jelikož jsme staří zkušení kozáci, tak jsme samozřejmě nepředpokládali, že by se něco takového mohlo stát, takže jsme nepostavili přístřešek.  Tak jsme co by zkušení cestovatelé byli mokří skoro durch včetně posteli a spacáků.

Ráno jsme auta naložili věci, tak jak byli, protože pořád pršelo a stejně by neuschly a s tímto humusem jsme vyrazili směr Bordeaux.

Vzhledem k počasí vyvstala otázka, zda jít či nejít do města, které je přinejmenším velké jako dvě Plzně. Venca Chotěšov všem popřál šťastnou cestu a dobrovolně se nabídl, že bude hlídat auto.

Do města se tedy vydali Milda, Kuba a Fousáč. Na parkovišti P+R jsme získali za 3,50 Eur neomezenou jízdenku pro až 5 osob na MHD. Vašek tedy trpělivě čekal, jestli se zbytek posádky vrátí.

Vrátili jsme se plní zážitků a hlášení jsme podali v podobě fotek.

K odjezdu jsme byli připraveni asi v 14:00 a pokračovali po dálnici směr Španělská hranice.

Po projetí turniketu a zaplacení mýtného jsme po cca 3 hodinách jízdy dorazili na dálniční parkoviště asi 120 km od španělské hranice.

Jako obvykle jsme rozbili tábor a postavili ANT. Pásmo již v této chvíli jevilo aktivitu DX signálů. Při stavbě přístřešku najednou na CH 28 čeština! A koho to neslyšíme. Vendu Brdy exp Tetřev z Lefkády jak huláká do světa.

No nedalo nám a vyrušili jsme ho z jeho ligové práce. Oba jsme společně vypili pomyslnou kávu při reportu 59.

V této chvíli jsme ale neslyšeli z republiky ani ťuk. Jen Venda nám tam hrál na plný knedlík. Tento stav trval asi 2 hodiny. A tak jsme se dvě hodiny bavili provozem Vendy Brdy. Mohu říci že to byl pěkný poslech. Po celou tuto dobu jsme protistanice vůbec neregistrovali.

Pro nás se pásmo otevřelo až okolo 20 hodiny a hned jsme se měli co otáčet. Pásmo v 20:00 pro nás otevřel Delta Stará Turá a potom to byla smršť stanic až do 22:00, která končila Milošem Rychnov.

58 spojení za 2 hodiny není málo a museli jsme se u mikrofonu střídat. Zalehli jsme kolem 23 hodiny a v pohodě jsme se oddali snům.

Je tady ráno 30.7. a Kubík již pobíhá po place a tvoří snídani. Je to zlatej panáček a co všechno pro nás dělá. Snídaně, večeře, svačinky a oběd. No máme se jak prasata v žitě a jak to tak vypadá, tak místo abychom se spadli, tak budeme nabírat.

Na další cestu jsme vyrazili kolem 9 hodiny ranní. Zaplatit turniket a mazat.

Pomalu se blížíme ke Španělské hranici a nejednou se z oparu vyloupl oceán a Mildovi se splnil sen. Má před sebou Atlantický oceán. Dnes to ještě asi nepůjde, ale zítra si v něm smočí nohy, ne-li celé tělo.

Najeli jsme na vyhlídkovou silnici.

Pokračovali jsme směr Portugalsko a po cestě ještě navštěvujeme středověké solné doly.

 

 

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.