CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Jak Radegasti prožívali zimní závod

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Jak Radegasti prožívali zimní závod

Letos jsme se na Slovenský zimní závod připravovali hlavně s ohledem na naše tělesné schránky.

Letos jsme se na zimní soutěž těšili

Letos jsme se na Slovenský zimní závod připravovali hlavně s ohledem na naše tělesné schránky. Úzkostlivě jsme sledovali vývoj počasí a po pravdě to z počátku 1-5.1. 2020 vůbec nevypadalo dobře. Na Čerchově 1042m, kam jsme chtěli vyrazit, bylo cca 20 cm sněhu což je pro jízdu nahoru 5 km v neupraveném terénu i z řetězy přes moc. Náhradní kóta byla Koráb 800m nebo Křížový vrch 480m. Ale týden před samotnou soutěží sníh odtál a vypadalo to, že bude všechno OK.

Na překvapení je ale vždy času dost a tak nás ráno v sobotu 11.1. na webkameře překvapila sněhová pokrývka na vrcholu Čerchova. A bylo po srandě!  Raději jsem vzal telefon a volal hostinskému jak že to nahoře vypadá. Hostinský nám sdělil, že není žádný problém a že se jedná jen o poprašek. Ale jeho dopravní prostředek je SUV a tak pro něj to opravdu problém není ani při 30cm sněhu a tak jsme ho brali trochu s rezervou a vybaveni řetězy jsme s nedůvěrou tedy vyrazili. A opravdu. 2 tun. Caravella na zimních gumách se do 1042m vyškrábala.

 

 

Dali jsme se do stavění antény a přizpůsobení vnitřku auta pro přežití v zimních podmínkách. Je to vcelku jednoduché. Připojit na Temelín a zprovoznit 2KW teplo včetně vnitřku auta pro přespání. Zkrátka abychom kromě vypuštění tekutin již nemuseli vylézt ven.

 

 

V 15:30 bylo vše připraveno . Káva nachystána, mírný kous taktéž a již v cca 20st.tepla jsme spustili zařízení. Hned v prvních chvilkách to nevypadalo špatně. Milan Senica nám tam na HB9 zpíval z Velké Javořiny a stejně nám tam zazpívali Trnaváci z Havranu. No a samozřejmě V3D dal hned najevo…tady jsem panáčci , tady jsem !! A panáčci samozřejmě byli rádi že je Vláda také venku. Kolem 17 hodiny se ozvala exp.Spektrum z Lesné 356 Km. Babča Slovanka kolem 18 hodiny předvedla Českému lesu jak jí to chodí. A chodí jí to skutečně dobře. Nejednou kohopak to slyšíme ?? no to snad není pravda ! Pohádka pohádečka nám tam zacvrdlikala. Hned jsem to ocenil štamprdlí a Vorlík jogurtem. A hned nám bylo lépe když jsme zjistili že Sulejováček  přestal trucovat. Hned byl na pásmu svěží vzdoušek a s Vorlíkem jsme s potěšením poslouchali cvrkot na CH 28. I venku se vyjasnilo a měsíček svítil jako pominutý.

 

 

A najednou kohopak nám to sem čerti nesou? To je známý hlásek. Kdepak jsme ho již slyšeli ? No jasně! Tygřík Mutěnice nám to tady cvrdliká a prozpěvuje ze zasratého kopce (Šibenický vrch). Exp.Horal se nám v novém roce probrala ze zimního spánku. Tož tedy vítaj Tygříku vítaj.

 A tak podobně šlo jedno překvapení za druhým a kolem 21 hodiny najednou exp.Matěj z Butorek na 404 Km a byla další štamprdle. V 23:00 pásmo utichlo a tak jsme si udělali kávu, malý kous a šli jsme na kutě.Venku bylo asi tak kolem 5 pod nulou, ale pro nás  byla pokojová teplota kolem 20 stupínků.

Ráno se ještě udělalo asi 30 QSO kde jsme pozdravili a popřáli mnoha dobrým známým. Šluknovským výběžkem počínaje a Hodonínem konče, štěstí a zdraví do roku 2020. Před vypnutím stanice jsme ještě poděkovali exp.Matěj který se najednou vylíhl na pásmu s velmi slušnou čitelností a začali jsme balit. Takhle nějak ta naše snaha vypadala a tak si myslíme, že jsme ostudu Matadorům ani klubákům neudělali.

 

 

Velké poděkování patří organizátorům soutěže  kteří, ostatně jako vždy, vše zařídili bez „ztráty květiny“.

 

 

A to je pro tento víkend všechno . Sbaleno, naloženo a připraveno jet domů.  A samozřejmě se těšíme na další výjezdy v budoucnu.

 

 

 

Exp.Radegast MT-1 Venca Chotěšov CL-39 a Vorel Stupno CL-45

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.