| 13.8.2008 Do večera sedíme, debatujeme o výletě do NP Lemmenjoki. Vašek večeři opět uvařil dobře. Po večeři je však potřeba umýt nádobí. |

| Ke spánku se ukládáme do prázdného seníku. |


| Leje jako z konve. 14.8.2008 8:15 – budíček a ranní rituál 9:36 – odjezd z tábořiště, „Chčije a chčije“. Na cestě od parkoviště NP do města Inari na 35km jsme potkali 2 osobní auta a 2 soby. 10:26 – Inari. Připojení na internet, nákup v marketu. |

| 15:50 – Polar Artic Cirkle. Před městem Rovaniemi na Polárním kruhu u Vesničky Santa Klause ( není v příbuzenském poměru s českým Klausem ). 15:55 – Nacházíme se na parkovišti „chlupatý stan“, kde by se dala noc přečkat. Protože stále leje, stěhujeme do stanu stolek a dvouvařič, abychom spáchali nějakou večeři. |


|
Po chvilce u nás zastavuje auto s nápisem Polisi a dva uniformovaní Finové nás upozorňují, že zde není kemp. Vysvětlujeme jim, že si zde jen uvaříme večeři. Kdepak kempovat, to by nás pánové ani ve snu nenapadlo . |









|
S těmito dvěma si Vašek nerozuměl. On se kamarádí pouze s Norským Trollem |





| Pomaličku přestává pršet. Domlouváme se, že projedeme Rovaniemi a pokusíme se někde za městem najít příhodné místo pro bivak. 20:05 – Zastavujeme na odpočívadle a rozbalujeme naši plachtu. |

|
|

.
Zítra 15.8.2008 máme v plánu dojet někam k městu Kuopio ( cca 500km na jih ) a tam být připraveni na sobotní příval českých a slovenských stanic.