CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

LPD 2020 - termín konaní: 25.7.2020 19:00 - 23:00 hod. a 26.7.2020 01:00 - 05:00 hod., Přihláška LPD 2020

Příspěvky uživatele Fousáč Plzeň CL-51

Tady je to názorně v tabulce...
Možná by v deskopovém rozlišení stačila ta videa menší.
Klidně si dovedu představit poloviční. A kdo bude chtít plné rozlišení, tak si to otevře na serveru.
Hraboš Barrandov Praha napsal/a:
Co zavést jednoduché pravidlo, že spojení je neplatné, pokud se QSO se stejnou Call neobjeví v dalších 3 (5,7,..?) soutěžních denících. (v lize nepoužitelné, ale v soutěžích, kdy je pevně daná doba soutěže by to mohlo zafungovat....) A ani by to nebyla slohová práce.

Hraboši díky za námět k zamyšlení...
Teď asi nejsem úplně schopen domyslet všechna pro a proti a technickou stránku porovnávání deníků proti sobě.
Dáme hlavy dohromady a ono to nějak dopadne.
Soptík Hřensko CL-95 napsal/a: Tak a právě od teď lze vkládat i videa z youtube. Je tu jeden příklad:
[youtube]ypW7ynQLXkw[/youtube]

Tak já si to také zkusím, ju?
Mates Brno CL-27 napsal/a: Asi vím, že Filip Francova Lhota byl členem nějaké expedice nebo možná na stejné kótě do 4h, že jsem tam zapsal nějaké OKčko, které nemá ve volačce QTH, ale třeba takový Michal Jílové na Jizeře, nebo expedice Whisky na Mámince, ti mi teda vrtají v hlavě, co tam bylo špatně! A že jsme se u těch spojení natrápili.

Ahoj Matesi, deníky z Ligy budou vystaveny až 14.6., takžeTi zatím nemá co vrtat v hlavě...
Pokud správně vidím Tvůj Ligový deník, tak Filip Francova Lhota se tam nevyskytuje, OK2xx je samozřejmě špatný zápis, Michal Jílové je v databázi uveden jako Jílové u Prahy a u exp. Whisky nebyly dodrženy 4h mezi spojeními na jednu kótu.
U Tebe je především problém v tom, že nemáš zapsané volačky korektně podle databáze, tak jak to pravidla Ligy vyžadují.
Ale zdůrazňuji, jedná se o deník do CB LIGY, kde je přísnost enormní. Deníky do EBH se vyhodnocují za úplně jiných podmínek.
Mates Brno CL-27 napsal/a: Protistanici lze podle mne chápat jako širší pojem než volačku... Protistanici lze chápat nejen jako osobu, ale třeba jako fyzickou stanici, nebo i obecně skupinu lidí či jednotlivce na určitém místě. Na druhé straně, pokud na kótu přišlo několik skupin či jednotlivců nezávisle na sobě, vidím spojení s nima jako v souladu s propozicemi.

V tom je právě ta zapeklitost...
Nikdo nemá nikde registrované expedice, kdo jejím členem je a kdo není. Jsou to volná uskupení jejichž počet členů je proměnlivý.
Tento případ je jasný v tom, že jsme všichni na těch kopcích byli a jasně jsme slyšeli jak to bylo. Navíc zápis 6 QSO během 5 min. jasně ukazuje na předávání mikrofonu z ruky do ruky.
Ten problém je oboustraný...soutěžící k tomu vyzve a dotyčná protistanice se k tomu propůjčí...
Při jiné příležitosti bychom jen těžko dokazovali jestli dotyčný byl součástí expedice nebo ne.
Spoléhali jsme na čest soutěžících a pravidla se napsala hodně volně...bohužel se potvrzuje, že někteří lidé si nezaslouží aby na ně byl člověk hodný 8 a kvůli nim je pořadatel nucen psát propozice jako slohovou práci 6
Soptík Hřensko CL-95 napsal/a: Dan Žatec je OKčko a tuším, že byl na Lesné dřív jak kolečko od Sulejovic. Je ale pod mojí rozlišovací schopnost, kdo ke komu patřil. Pokud se tohle ale ošetří, pak na stejnou kótu, nikoli jen na čtverec
1. exp. Pohádka
2. Michal Kralupy nad Vltavou - byl samostatně
3. exp. Zopo za kterou se hlásili i všichni zbývající uvedení na obrázku
Takže vtip je v tom, že je udělané QSO s expedicí a následně i s jejími jednotlivými členy!!!
Jelikož už jsem na stejnou situaci natrefil v několikátém soutěžním deníku EBH, tak se ptám tady na fóru....škrtat nebo neškrtat?
Jsem si vědom toho, že v propozicích to zakázáno není, ale když tady vidím klasický příklad zneužití "autobusu turistů na kopci", tak mi vaří krev v žilách!!!
V tomto případě už tak jistý správností rozhodnutí nejsem.
Poloha QTH dává poměrně velkou výhodu směrem k soutěžním a kontrolním stanicím.
Na druhou stranu je nevýhoda směrem k běžným QSO do ČR+SR.
Necháme se tedy překvapit jak se to projeví ve výsledcích soutěže...
Rozumné rozhodnutí, chválím...
Pokud je lokátor alespoň z části Slovenský, tak je prostě Slovenský a v podstatě to není proti pravidlům soutěže.
Samozřejmě se zastavit můžeš, můžeš se zdržet i déle, výročka je veřejná, nemáme co skrývat....ale kdoví jak to všechno za současné situace dopadne...
img
PLNÁ VELIKOST

...
to Žán:
1. Nevyzvednuté ceny za LPD se nevyhazují, ale vozí se na další a další vyhlašování do Holic stále a znova. Není problém se o cenu přihlásit třeba i po třech letech.
2. Kontakt na předsedu klubu a zároveň ředitele soutěže je všude možně napsané - např. zde v hlavičce je telefon - https://drive.cbdx.cz/lpd/propozice.php
to Hraboš:
Jako klub jsme zvolili předávání cen fyzicky na pódiu v Holicích. Jednak to chápeme jako poděkování za účast v soutěži a jednak ti ocenění si zaslouží potlesk obecenstva v sále.
Zaslání elektronickou formou by asi bylo možné. Tvorba diplomů a pohárů jde přes několik lidí a vyselektovat kdo chce diplom fyzicky převzít a kdo ho chce zaslat elektronicky pro nás představuje další administrativu, tak aby se to dostalo k tomu správnému člověku.
Prošel jsem schránku mailu lpd@cbdx.cz a bohužel žádnou zprávu od Tebe jsem nenalezl. Komu jsi ty maily posílal? Nekomunikovat a neodpovídat na dotazy či maily nám nedělá dobrou pověst a musíme si to vyřešit mezi sebou na interní úrovni. Proto prosím zatím přijmi omluvu.
Jestli je ten pekáč zelený, tak je z Chotěšova. Vorlík měl myslím černý.
img
PLNÁ VELIKOST

...
Strana: 1 2 3 4 5 6 další »