CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

LPD 2020 - termín konaní: 25.7.2020 19:00 - 23:00 hod. a 26.7.2020 01:00 - 05:00 hod., Přihláška LPD 2020

 

EBH 2020 - soutěžní deníky zasílejte nejpozději do 14.6.2020 na adresu radegast@cbdx.cz

Příspěvky uživatele Vláďa Tři Dvory CL-78

Vláďa Tři Dvory už také doma i po ranní kávě ale krátce po odjezdu z kóty v 8:30 začalo pršet a prší stále.
Už mám také naloženo ale na odjezd je ještě čas. Mám dnes výhodu na pozici fouká 17km od severu a tak se nebudu muset o kopec dělit s rogalisty (po větru se špatně startuje). Jinak celé CB pásmo je plné devítkových signálů od západu.
Ahoj Tome, oni v NOAA ty údaje mají, dokonce lepší, bohužel oblíbený web www.n3kl.org už zveřejňuje pouze aktuální KP index a na zbylých oknech pozůstatek posledního měření z března. Protože satelitům 14 a 15 se blížil konec životnosti, v březnu skončily úplně a nahradily je nové (další čísla) bohužel data z nich na dotyčný web už nikdo nezavedl.
Zkusil jsem kouknout jaké antény máš naložené ale z toho cca 100kB snímku mi ani zvětšení nepomohlo, z toho vajglu nepoznám.
Umí to i snímky .png ? Případně napiš co všechno je povolené. Na zvuk není jen MP3, jsou i lepší.
Ano podle proklamací Googlu se vše kontroluje ale stejně se jim tam už několikrát vyskytovaly zabreberkovené aplikace a ti co se Googlu vyhýbají, mají routnutý foun s nějakým komunitním firmwerem to také nevylepší.
Zveřejněna kritická zranitelnost Androidu až po verzi devět.
https://www.root.cz/zpravicky/kriticka-zranitelnost-strandhogg-2-0-dopada-na-1-miliardu-pristroju-s-androidem/
Soptíku, pro běžného uživatele užitečné připomenutí. Bohužel mnozí z nutnosti používat staré železo mají nějaké už nepodporované děravé starší Widle a i ti s desítkami zas po problémech se změnami zakáží opravy a mají systém také děravý jak ementál. Stačí se k někomu podívat vzdáleným přístupem. Navíc v obvyklých nastaveních je přípony nezobrazovat a BFU si pak klidně klepne na soubor "obrazek.jpg.exe", protože to exe nevidí.
Jinak pro můj systém nikdy žadný antivir nebyl, při vhodných právech ani není potřeba a (zero days problémy se automaticky záplatují několikrát denně). Možná je něco komerčního od antivirových firem na síťový provoz, pokud je potřeba provozovat serverovou verzi ke stanicím s Widlema. On ani čistý Android na telefonech (i bez nějakých "důležitých" aplikací) v desítkové verzi není bezpečný protože intervaly mezi opravami od Googlu jsou příliš dlouhé a používaný kernel už není pro komunitu zajímavý.
V čitelnější formě pro kolemjdoucí, jsou to databáze do deníku CL6 lokátory a místa.
Asi bych je nepodezříval, že se jim to hodí, spíš se bojí riskovat s velkou akcí. - Včas vyjednat nájmy prostor, dnes každý chce zaplatit předem, zajistit pořadatele a dezinfekce ++?? Nikdo netuší ani co si erár rozhodne za deset dnů, účast kolika lidí, pokuty, atd., natož za tři měsíce. Jaké bude pokračování, ani epidemiologové v podstatě nic neví. Co země to specifické výsledky bez ohledu na opatření, každá z osmi mutací toho viru se chová jinak a ještě se na tom přiživují novináři.
????
Všichni kteří benzinovou centrálu chtěli už ji víc než rok mají.
Stejně jako nejméně polovina obyvatel se v příštích několika měsících možná až létech nedokáži vyhnout nákaze kovi19 ale nemám zájem aby mne odchytil zdravotní systém a nařídil mi tvrdou izolaci uvolňovanou až po dvou negativních testech, minimálně za dva týdny. U chřipky to také nikdo neřeší.
Nejhorší smrt je z vyděšení a eráru se to hodí k buzerování lidí.
Tak nebylo to zas tak špatné, mj. i Sulejovice/domácí QTH. Jinak zatloukám, když to praskne zatloukám dál a na Kozákov si už ani nepamatuji v kterém roce jsem tam byl naposled.
Tak anténu vždy používám vertikalní s kruhovým vyzařováním,stanici krmím z 12V akumulátoru ale stejně se do fair-play-cb-závodu nepřihlásím.
Raději budu v sobotu 18.4 vysílat z loc. JO70PO.
Strana: 1 2 3 4 5 další »