CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

LPD 2019 - termín konaní: 27.7.2019 19:00 - 23:00 hod. a 28.7.2019 01:00 - 05:00 hod., Přihláška LPD 2019

 

EBH 2019 - termín konaní: 1.6.2019 18:00 hod. - 2.6.2019 8:00 hod., Přihláška EBH 2019

 

Výroční členská schůze CB klubu Česká Lípa se koná tradičně v Peruci a letos 26-28.4.2019, více včetně přihlášení v článku

 

Holice 2019 30. Mezinárodní setkání radioamatérů Holice ve dnech 23. a 24. srpna, podrobnosti

 

23. CB a AMA setkání 4. května 2019, podrobnosti

 

VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE v Peruci je již tuto sobotu!
Nezapomeňte se, přihlásit pokud dorazíte.

Příspěvky uživatele Tomáš mobil Roudnice CL-31

verze 018
Podstatnej rozdíl - na Korábu pivo u huby, na Špandavě 500m. Jinak, nenašel jsem záznam, že bych tu Špandavu dodával do DB já, tudíž už tam byla v r. 2010.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/502769-mapy-cz-nove-nabidnou-data-o-pocasi.html
upraveno adminem
Verza 016
Není jasné jestli "každé tři hodiny" nebo "každou třetí hodinu".
CET nebo UTC?
To máš kliku Žáne, byl jsi ve výběru. Sice v druhé řadě, ale byl. JInak Lopeník je buď Velkej, nebo Malej, případně obec ....
Václave, myslím si, že v podstatě máš celkem pravdu. Nicméně, žijeme v Česku, něco pamatujeme a něco jsme zažili .... Nebudu vyjmenovávat "pochybná" spojení, pár pokusů tady bylo. Ale když se dovoláváš HAM praxe, tak jeden příklad. Na mezinárodní úrovni se řešil jeden OKxxx, který se připojil přes internet na kámoše v USA a přes jeho zařízení mastil spojeníčka. Jako by vysílal z ČR! Bohužel ten blbec to udělal v době, kdy podmínky pro taková spojení byly absolutně mimo. A ještě ten deník poslal do mezinárodní soutěže. Měl celý USA, bohužel jedinej z Evropy ...
Nicméně, tebou navrhovaný řešení by smrsklo kontrolu deníků na pouhé ověření, zda takový lokátor vůbec existuje. Každý není tak rychlý na klávesnici jako ty, že to stihneš. A když tam je chudák sám ... Takhle to napíše v klidu doma z papíru a pokud je zkušenější, tak využije geniality a půvabu nabídky z DataBází deníku Cl6. A neměl by udělat chybu.
Verze 015
Ano Václave, dnes to skoro nikde nemonitorují. Bývávalo dříve zvykem, že při sinici bývala na nějaké značce cedulka CH9, což znamenalo, že v místě je monitoring tohoto kanálu. Většinou hasiči.
Nicméně, Soptíku, máš pravdu. Na Slovensku mají sdružení radioamatérů, které v podobných případech pomáhá, tuším ARES. Stalo se jim něco podobného, zatopené údolí a dvě na něj kolmá údolí. 2m i 70cm zklamalo. Tak se vydali tůrou přes kopce a v dotyčné oblasti nainstalovali u starosty CB. Sehnali baterii, naučili to mladýho kluka od starosty obsluhovat a bylo po problému.
V době povodní ve Frýdlantském výběžku totálně zkolabovalo spojení v důsledku nedostatku elektřiny. Tak se přihodilo, že se málem sčuchly dva evakuační vrtulníky nad jednou střechou. Přitom jsme s kolegy spočítali, že v oblasti bylo určitě cca 50 kamionů s CB. Stačilo je postavit na nějakej kopec a z Ještědu by to zmákla magnetka.
V Šumperku existovala podobná síť. Jednou měsíčně o víkendu ji zkoušeli. Ověřili funkčnost a jako bonus byly zprávy z radnice.
V roce 2002 hlídal zatopené předmostí ve Štětí policajt s vysílačkou a nebyl mě schopen říct, jestli je most v Roudnici průjezdnej. V té době jedinej od Děčína až za Mělník v provozu! Že prej se tam nedovolá. 8,5km vzdušnou čarou. Jaký bylo jeho překvapení, když jsem požádal Cara Roudnice, ať vykoukne z kuchyně a dá vědět …
Jo, jo, zapomínáme na starý funkční věci.
Verze 014
Verze 013
Ptal jsi se, co na to správce DataBází, tak jsem ti odpověděl.
Milá Žábro, než něco vyplodíš, zkontroluj si, zda neplodíš nezpolditelné, tudíž kraviny. Podívej se laskavě na http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/lokview.php, zadej Choustník a vyběhne ti následující informace:

JN79KH Choustník (TÁBOR - ČR)
JN79KI Choustník (TÁBOR - ČR)

JO70WK Choustníkovo Hradiště (TRUTNOV - ČR)
JO70WK Grunt Choustníkovo Hradiště (TRUTNOV - ČR)
JN79KH Rozhledna Choustník _670m (TÁBOR-ČR)

Jak je vidět, Choustník leží v lokátorech JN79KH a JN79KI (ten kousek prasečáku za zámken v JN79JH správce DataBáze nepočítá). Zápis Rozhledna Choustník je tam dokonce v původní podobě, tudíž cca 17 let.

Ještě drobnost. Na základě kontroly KHS si v COOPu nekoupím ani lahvové pivo. Mohl by v něm být myší trus ... A oříšky už vůbec ne, chybějí mě zuby.
Verze 012. V ní již vymazány volačky s posledním zápisem 2014.
Žáne, ukáže se ti jen BEZEJMENNÁ kóta. A s údajih výšek n.m. u Mapy.cz je to pudový. Buďto to pude, nebo ne. Desítky případů.
Strana: 1 2 3 další »