CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.

Příspěvky uživatele Tomáš mobil Roudnice CL-31

Václave, lepší to už nebude ... Vorel zase střílel rakety?
V poště mám avizo o tom, že k mému článku někdo přidal komentář. Použiju odkaz a jsem na článku? Proč mám projíždět celej článek. Já ho psal, tak ho znám. Dojedu tedy dolů, napíšu odpověď a odešlu. Opět jsem na začátku článku! Znova musím sjíždět dolů, abych odpověděl na druhý komentář. Hodně „přes ruku“.
Nic. Je to Vzkazník.
Tak nějak v různých diskuzích sleduji vývoj situace a vypadá to, že se v tom pomalu ztrácíme. Takže, jako základ, kterým jsme měli začít, bych bral sortu uživatelů, tedy návštěvníků webu. Mám poměrně široký okruh kontaktů, tak shrnu základní připomínky, které se ke mně dostaly. Musíme si uvědomit, že průměrný návštěvník webu je ve věku 55-60 let. To je uživatel, se kterým se musí zacházet trochu jinak.
V prvé řadě mu vadí „barvičky“. Nechápu, proč není defaultně nastavená barva v článku černá. Pokud autor si chce vybrat jinou, má možnost, ale černá je nejvhodnější. Mimochodem, teorie, že kontrast černá/bílá je nejvyšší je jen teorie, která nebere v úvahu chybu našeho oka. V systému CMYK se pro získání opravdu černé musí přimíchat až 8% tmavě modré. A podklad pro největší kontrast? Něco mezi žlutou a okrem. Ti starší si vzpomenou, že do konce padesátých let byly cedule u silnic v tomto markingu. Je to ověřeno pokusy, nelepší kombinace pro den, šero i noc. Nemám to prozkoumaný, ale domnívám se, že v RGB to bude obdobné.
Druhým problémem je, že průměrný návštěvník webu se zajímá hlavně o články, kterých sice rapidně ubývá, ale to je jiná věc. Primárně ho nezajímají ohlášené portably, ale nové články. Takže musí rolovat nebo pracně klikat. Mnozí z PNW umí opravdu jen zapnout počítač a přečíst článek. Hledání je unavuje a obtěžuje.
Pokud někdo jde na web pro informaci o portablech, byl starej systém lepší. Jednou kliknout a jsme doma. Před takovým EBH se muselo rolovat a rolovat než přišel článek. A vlastní Přehled portablů? Má jednu naprosto zbytečnou funkci. V době ohlášeného portablu tam běží čára naznačující, že portejbl už běží. Ale i v době, kdy dotyčný třeba vůbec nevyjel! Zbytečné, zrušil bych to a znova zavedl CBDX servis s jednoduchým vkládáním.
Ano, levé menu podbarvené vypadá lépe. Vzkazník bez žluté.
Pokud obsah řeší Soptík, to bude v Košticích veselo ….
Václave, drobná chybka, Jonatán je pes Macha a Šebestový. Ten dotyčnej je Jordán ... 3
Ten článeček měl být jen „rozloučení“ s objasňováním a vysvětlováním …
Nicméně …
Nebylo by jednoduché, aby v DB byly všechny volačky a všechny QTH? Soutěžící by si jen vybral a Enter. Kontrolor by zadal, zachrčelo by to a hotovo, všechno správně.
Davide, to co popisuješ je systém HAM zápisu OK/OM. Musím přiznat, že mnozí po tom touží. Předají si značku, lokátor a 599 (nic jinýho neznaj) – hotovo. Takže za 30 sec. Hotovo. Není lepší při dnešní „nouzi“ na CB si 2-3 minuty třeba předávat portably, místa, reporty a podobně? Víš, jak by to pásmo bylo chcíplý, to ticho? Dnes není problém udělat si AMA zkoušky a jít do toho. Udělá je každej. Teda, vím o jednom, kterej propadl. A dvakrát.
V Lize není „spousta“ údajů, mě by se tam ještě líbily reporty. V podstatě Liga, EBH a podobně slouží k tomu, aby se lidičky naučili pracovat s Deníkem. Hodí se to pak pro LPD, sice tam je to trochu jiné, ale hodně podobné. A tam se každá chybička vymstí.
Václave, jsi přesvědčen, že když v Deníku Cl6 napíšeš Křížák, že to najde Křížový vrch_485m, JN69OO?
1
Kua ...
028
Pamatuju něco podobnýho na Rané ....
verze 027
Dokud mu nebude koukat jenom hlava tak nevěřím ....
Pro účastníky EBH - byla vydána nová verza DB 022
verze 021
verze 020
Když už Václav popsal ty volačky a portably ještě jedna drobnost. U Céelek můžete použít ten tvar z DataBáze - Jarda Koštice Cl-49, Marconi Partizánske Cl-83. Nemusíte tedy psát Cl-49 Jarda Koštice nebo Cl-83 Marconi Partizánske. S tím si prg poradí.
Na druhou stranu, néééé aby měl někdo v deníku SK-525 a pak Števo Zvolen Cl-35!
Strana: 1 2 3 4 další »