CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Bohouš CL-6

Ano, indexovat opravdu netřeba je-li v nastavení zaškrtnuto Používat RAM

Netuším jakou soutěž TMR vyhodnocuje a radosti s tím spojené nezávidím ani jedné straně, na druhou stranu - Léto a tedy i sezóna začíná, bavte se 3
Co vím, ani klubákům se to nevyhlo. A veselé téma to není.

Všichni uvítáme něco veselého, jestli umíš, sem s tím.
Ano, je toho víc PROČ.

Protože už to kosí lidi kolem mně?

Protože se musí chránit sami lidé, žádná politika to za ně neudělá ?

Protože se nechrání?

Všichni asi dokážete najít nějaké PROČ.

Článek je možno stáhnout, svůj úkol - ukázat v čem vidím skutečný problém a to mírně zábavnou formou fantasy povídky s drtivým finále na konkrétního čtenáře - snad už splnil. Já vím, skutečných problémů je víc, ale s těmi moc dělat nemůžeme, na ty můžeme jen nadávat. Chránit se můžeme.
Zdendo ode mne samozřejmě rovněž chvála - výborně.
Pro ty co rozhodují o obsahu stránek malý nesmělý tip: je to další aktivita kterou se náš klub může "chlubit" - navrhuji zvážit zařazení přímého odkazu na CB Activity třeba do menu sekce Náš klub a tím ještě více zviditelnit Zdeňkovu práci a zároveň tuto činnost více přiblížit případným zájemcům.
Ahoj Jordáne, koukám na tu přehledku a dávám ti za pravdu, moje přehlédnutí, ale není to těžké opravit - doplnit pro zobrazení i soutěžní volacku aby ten seznam měl větší smysl.

Ačka jsou stanice pořadatelé, ve vyhodnocení samozřejmě budou všechny, chybějící jsou na dovolené a pošlou to dnes nebo zitra, čili i tohle by mělo být v pořádku.

Díky za postřehy a pevné zdraví přeji!
---odstraněno redakcí---
Zpracování LPD2020:

Dnes dorazilo dalších pár deníků, víc ke zpracování nemám. Na adresy těch, kteří se do LPD2020 přihlásili a ještě neposlali soutěžní deník v požadovaném formátu byl odeslán mail s upozorněním na blížící se termín konce příjmu soutěžních deníků, víc asi v tomto směru udělat nemůžeme (snad ještě každému zatelefonovat, ale to mi přijde přehnané 2 )

V neděli se vrací z dovolené ředitel soutěže a dál si to už bude opečovávat on, pro mne tím výpomoc při příjmu deníku končí a veškerou další komunikaci už budete mít s ním (dle pořekadla Lepší za kovářem, než za kováříčkem 10 )
Příjem deníků LPD 2020:

Kromě dvou deníků jsem přijal všechny deníky zaslané na adresu lpd@cbdx.cz. Všem jsem přijetí deníku potvrdil emailem, kde jsem pro kontrolu uvedl i počty spojení v první a druhé části soutěže.

Ty dva zatím nepřijaté deníky jsou ve formátu excelu a RTF , s těma ať se zabývá ředitel osobně.

V přehledce jsou přijaté deníky podbarvené zeleně, myslím si že se podle lokátoru a názvu kopce v pohodě v seznamu najdete.


KDO JSTE DENIK POSLAL A POTVRZOVACI EMAIL NEOBDRZEL A-NEBO V SEZNAMU NEJSTE PODBARVENI ZELENĚ - NEČEKEJTE A POŠLETE DENÍK NA UVEDENÝ EMAIL lpd@cbdx.cz !!!

S některými z Vás jsem nesrovnalosti řešil přes telegram nebo přes telefon, čili nejste odkázáni jen na email.

Kdo jste ještě deník neposlal - čas běží, termín pro konec přijímání deníku byl pořadatelem stanoven na : 1.8.2020 ve 12:00
Přátelé, kamarádi:

1) Ředitel soutěže LPD2020 je jak známo Kid Liberec

2) Ředitel je na dovolené. Deníky by i tak přijímal a zpracovával, ale - je na místě kde se mu nedá dovolat a tedy není tam ani internet.

3) Když byl na výletě a tedy byl na signálu, zavolal mi a požádal mne, zda bych mohl místo něj provést příjem deníků, souhlasil jsem.

4) Jsem tedy ředitelem soutěže zmocněn provádět příjem deníků a to tím způsobem, jakým jsem prováděl příjem deníků v době, kdy jsem se o LPD ještě staral já - obdržíte mail s potvrzením příjmu deníku, kde budou uvedeny i počty spojení v první a druhé části závodu. Pokud jste soutěžili jen v jedné části soutěže (pravidla to nezakazují možné to tedy je) očekávejte, že se o této skutečnosti budu chtít dotazem ujistit. Tímto způsobem se vyhneme případným "steskům" po vyhlášení soutěže, že někdo poslal jen půlku deníku.

5) Co se týká výkladu propozic v souvislosti s předchozí diskusí, k tomu se oficiálně vyjádřit nemohu, k tomu jsem pověřen nebyl, čili jediný kdo se k tomu může oficiálně vyjádřit je jak všichni víte pouze ředitel soutěže.
(můj soukromý názor je že změnit pár slov v propozicích zamezí podobným diskusím v budoucnu, ale to má na hrbu říďa, tak at si to rozhodne )
Jo, tohle je blbý. Kterákoliv aplikace se může zmocnit komplet tvého zařízení.

Nezbývá zatím než doufat, že na ObchodPlay si Google ohlídá (PlayProtect), že tam nebude žádná aplikace s takovým kodem (což prý kontroluje) a pro uživatele to znamená neinstalovat nic z Neznámých zdrojů, ale jen z ObchodPlay.

No a nebo by mohly pomoct ty ocelový slipy, žejo 1
Honza Zlín napsal/a: JN88UX Karel Lopeník Bánov (UHERSKÉ HRADIŠTĚ - ČR) 06.02.2020

Takže v době Zimního závodu a CB Ligy Leden 2020 tato volačka v databázi nebyla vůbec. Prosím o opravu neuznaného spojení ve všech denících.


Ten datum v databázi volaček říká kdy se s volačkou naposledy manipulovalo. Nemusí to tedy být datum vložení volačky i když vložení je rovněž manipulace s volačkou.

Není to ale jediná možná manipulace s volačkou, jak víme jsou v Lize na volačky pinktlich , velké malé písmeno, přidání ubrání čárky nebo háčku, zpřesnění QTH a to ve všech možných podobách, ověření že je volačka "živá", - je toho hodně co se na tom datumu může podepsat ...

U mojí volačky například je datum 09.07.2019 a to jsem autorem programu a tedy jsem v databázi od jeho vzniku 1 , tedy někdy od roku 2004
img
PLNÁ VELIKOST

Pozdrav z Lichnice
img
PLNÁ VELIKOST

Expedice Borůvka před výkonem ...
Skvělý, úžasný.

Máte problém a sami si ho vyřešíte, paráda, co si víc přát.

Musím vás pochválit za to, že mne s ničím neobtěžujete i když je zjevné, že tohle je můj šálek kávy.Dost pochvalné ironie, pojďme konkretně k jednotlivým příspěvkům :

1/ Aktualizace si umí stáhnout samotný program DENIKCL6. Ano, to je pravda, ale je třeba aby byl program registrovaný (registrace programu DENIKCL6 zde : https://drive.cbdx.cz/download/denikcl6/registrovat.php ) NEBO je třeba znát fígl jak i neregistrovaný deník jednorázově zaregistrovat, více info zde : https://drive.cbdx.cz/archiv3077.htm

2/ jestliže je uveden nesprávný odkaz, pak je třeba na stránkách ten odkaz opravit, aby fungoval všem, i těm, kteří zde diskusi nečtou. Ano, byl uveden nesprávný odkaz (pozůstatek z převádění stránek ze starého hostingu na tento) a ano, odkaz jsem právě opravil na správný. Soubor denikcl6.tom.zip se od souboru denikcl6.tom liší pouze tím, že je komprimovaný. Soubor denikcl6.tom.zip obsahuje soubor denikcl6.tom
DENIKCL6 si stahuje komprimovanou verzi, ke komprimaci jsem přistoupil ještě v době, kdy sice už mobilní internet fungoval, ale data byla ještě dražší než nyní a tak pokud někdo chtěl data aktualizovat přes mobil na portejblu, jednalo se tenkrat o znatelnou úsporu.

3/ aktuální data o která se nám stará Tomáš Roudnice CL-31 jsou pouze na www.cbdx.cz , nikoliv na drive.cbdx.cz .
Je tomu tak proto, že tato adresa je napevno "zadrátovaná" v programu DENIKCL6 . I po přestěhování na nový server bylo tedy třeba zprovoznit stejný odkaz pro stahování těchto dat jako tomu bylo dříve, před stěhováním.

4/ Měl bych vás za neoznámení problému nějak potrestat. Podle pedagogické zásady kolegy Cimrmana trestání učitele učitelem vás trestám takto : Nedám si dnes po obědě viržinko. Neplačte, sami jste si to zavinili.
(podrobnosti od 19-té minuty zde : https://youtu.be/5uR7RfFMBDI?t=1140 )
Vyřešeno, transport je již předjednán.
Strana: 1 2 3 další »