CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Kategorie: Technika, Návody a postupy, Všechny články
Koaxiální přepěťová ochrana II.V pokračování článku o přepěťové ochraně se podrobněji podíváme na typ koaxiální ochrany vkládající se mezi dva napáječe a v našich končinách ji lze koupit v ceně okolo 500 Kč.

 

U nás dostupný zástupce takových koaxiálních ochran s varistorem se prodává například pod označením CA-35 a v mém případě pod značkou DIAMOND. Na fotce je sice CA-23RP, ale to je pravděpodobně chybně nalepené označení z jiného typu. Podle katalogového listu a uvnitř umístěného varistoru odpovídá označení práve CA-35RS nebo ten samý výrobek s jinou etiketou pod označením SP-1000.

Ze dvou stran jsou konektory a je jedno na který připojíte anténu, jsou si rovné. Z boku těla je na jedné straně oko k připojení nějaké silnější licny pro spolehlivé spojení s uzemněním. Z druhé strany je takový šroubovací čudl, pod kterým je náš varistor.