CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Jak stanice ET-75 vysílala na LPD 2007

Kategorie: Letní polní den, Archiv, Všechny články

19.8.2007 21:47:12 - Honza Sosnová CL-1 - Napsali nám - Prožitky expedice Braši.

Přípravy na letošní LPD probíhaly v průběhu roku výběrem místa vysílání nebo zkoušek techniky. Na poslední chvíli se podařilo koupit i směrovou anténu, moc se ale před závodem nezkoušela. Místo vysílání bylo nepatrně jiné o proti loňsku - moc se neosvědčila přítomnost jiných rekreantů.
A tak jsme vyrazili. Letos přes Liberec a Jablonec, tam jsme naložili Niku, která se uvolila pomáhat. Cesta byla dobrá, bez problémů, pouze poslední úsek z Rokytnice nad Jizerou připomínal testovací dráhu pro nákladní auta. Stejně jsme ale dojeli a našli místo pro vysílání - louka majitele chaty, kde bylo zamluveno ubytování. Je pátek navečer, máme dost času a tak stavíme pouze první anténu-Black Pirate na stožárku 8 m. Musí několikrát nahoru a dolů než nastavení odpovídá našim představám.

 

P1020608.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Za odměnu si k večeři ugrilujeme připravené maso, vloni jsme koupili malý skládací gril, zatím ještě nebyl zkoušen. Nekupujte si ho, je hezký, skladný, ale nehoří! Po marných pokusech skončilo maso na pánvi a plynovém vařiči. I když se Nika za pomoci techniky hodně snažila, stejně nehořel!

 

Protože byla příjemná noc, zůstali jsme spát v karavanu. Nika otestovala nový stan a spacák. Jinak ubytování s komfortem, teplá sprcha, WC, přípojka 230 V.
Ráno - tedy spíš dopoledne - stavba zbývajících antén.Záložní osvědčená portejblová půlka a nový Quad. S jeho stavbou máme trochu problémy, ale zdařilo se. Výrobcem (ahoj Míro) je perfektně naladěn PSV max. 1,3 – na směrovku paráda.
Tady jsou foto ze stavby:

 

P1020609.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Babča něco hledá (sakra, kde to je!).

 


P1020610.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Stavba Quadu finišuje.

 


P1020615.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Závod může začít, takhle vypadalo naše ležení.


 

Popisovat vlastní závod není nutné, kdo se zúčastnil, ví, jak se bojovalo. Je to závod a boj, tak se nedivme občasným faulům. Pokud jich není moc, jsou součástí závodu. A honba kontrolních stanic, to je taky trochu o taktice a vytrvalosti. Všechno včetně kvality zápisu se odrazí ve výsledcích.
Drobná úvaha nad kontrolními stanicemi:
Jedou na pořadatelem zvolenou kótu (všichni závodníci mají mít stejné šance na spojení), zaplatí potřebné poplatky a protože na kopec autem mohou jen ubytovaní hosté, koupí i ubytování. Aby nezklamali závodníky výpadkem techniky, vezou vybavení pro jistotu vícekrát, akumulátory, elektrocentrálu, dlouhý prodlužovák, dvě stanice, dvě antény a další. Zavysílají si pořádně, za 10 hodin tak 500 spojení, všechno řádně zapsat do deníku. Zápis rozhoduje o pořadí v závodě. Na rozdíl od závodníků píší 10 až 15 deníků, takže přepis do počítače chvíli trvá.
A po závodě se dozvědí, že tamtu stanici zvýhodňovali, jinou nebrali, že jsou pomalí a nestíhají. A že konec závodu už je vlastně jen pro ně.
Chtěli bychom proto všem, co dělají každý rok závod, poděkovat.
Nám ostatním pak tímto povídáním připomenout, co to ty „blázny“ stojí času a peněz. Než začnete znovu kritizovat, zkuste si to taky, jen tak nanečisto - spočítejte, co by vás stála cesta na kontrolní stanoviště a ubytování. Můžete odečíst láhev sektu, co dostanete od pořadatele. Někdo, kdo s tím nemá nic společného vám může říct, že to děláte blbě. Určitě pojedete příští rok znovu a rádi!! 

Nepíšeme to proto, že to jsou kamarádi, je to poklona jejich práci - díky.

Výsledky LPD 2007 se brzo dozvíme v Holicích. Stanice ET 75 už ví, že je v první dvacítce. Takže nashledanou v Holicích a příští rok na LPD.
                                                                                   Babča a Šimon CL 46, exp.Braši

 

Diskuse pod článkem:

 

[5909] Jak stanice ET-75 vysílala na LPD 2007 Zvíře Zlín 23.8.2007 00:55:14
  :Príma, někdo další testuje QUAD - aspoň bude s kým vyměňovat zkušenosti. A nebudu s připadat jako bílá vrána. Opravdu nechápu, proč je mezi týmy tak málo rozšířený.

 

  [5907] Jak stanice ET-75 vysílala na LPD 2007 Pavel-Jihlava 20.8.2007 23:49:27
  :-) Jasně.... kdo tam nebyl, nezkusil, nemůže soudit... Je to konec konců jen pro zábavu a pro potěšení.Samozřejmě nějaká,byď nevyřčená pravidla by se měla dodržovat , ale - je to jen "sport" který musí bavit Hi,Hi,- zábavy jsme nakonec stejně ,myslím, užili všichni dost. :-))
Zdravím Paja Luka /ET56/-Ježci

 

Odkaz na originál článku