CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na Čerchově zase pohořeli

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti na Čerchově zase pohořeli

A je tady 10tý měsíc kterému se říká Říjen.

Radegasti na Čerchově zase pohořeli

A je tady 10tý měsíc kterému se říká Říjen. Na tento měsíc jsme se dohodli s exp. Rotunda, že pojedeme na Čerchov a Rotunda na Špandavu (Koráb). Vypadá to, že se budeme o kóty dělit, což je vlastně dobře protože to znamená že se rozmnožujeme. Sám Čerchov se začíná měnit. Staré budovy vzaly za své a pomalu se začínají stavět nové.

Hned jak jsme dorazili tak jsme se šli poklonit hostinskému v podobě kávy a piva. V hospodě bylo horko na padnutí a tak jsme rychle vypadli a šli se zabydlet.

První výzvu jsme dali žaludku dobrou domácí sekačkou od Vorlíka a po baště jsem nastartoval topeníčko 400 a 600W a teprve až potom jsem nastartoval buka a připravil prg.CL6 k práci.

Všechno šlapalo bez chybičky včetně odrazů na pásmu. Celé Evropa chodila jedna radost, jen česko bylo hluché. Na 28 MHz na CW byla celá Amerika. Škoda, že HB na 28 MHz vykazovalo PSV nekonečno. Kdyby byla 5/8 (snadno by se přizpůsobila)tak bych na CW udělal desítky QSO. Stanice i já to umíme dobře a tak jediný problém byla ANT. Na CB pásmu opravdu nikdo nebyl. Jarda Koštice, exp. Rotunda, Vláďa Tři Dvory a to bylo ze spolehlivě slyšitelných stanic všechno. Samozřejmě, že tam byli ti skalní CBčkáři, ale ti se ztráceli v rušení a nebylo jednoduché je zaregistrovat. Karel Tršice, Syky Boskovice a Dana Slavoňov se nám sice protlačili až do naší ANT, ale pro změnu oni  neslyšeli nás. No, alespoň můžeme říci, že nám to dobře poslouchá, ale že by nám to k něčemu bylo, tak to teda ne. Zkrátka jsme úspěšní nebyli a to ani náhodou.

Chvilku před západem slunce nás úplně překryl mrak a bylo po vtákách. Kromě odrazů na pásmu již nebylo nic. Věnovali jsme se proto jídlu, pití a podřimování. Najednou Vorlík vyskočil a povídá, jejda skoro jsme propásli západ sluníčka. Popadl foťák a vypálil jak raketa a tady je výsledek.

Zapíchli jsme to  asi kolem 23:00 a šli do hajan. Já jako obvykle spinkal venku na svoji postýlce pod plachtou.

Ráno jsme se probudili asi v 06:00 a pár spojeníček jsme ještě udělali. Ale vcelku bída s nouzí. Zapíchli jsme to kolem 10:00. Za hodinku bylo sbaleno a připraveno k odjezdu

Ještě večerní snímeček sluncem osvětlené rozhledny, výsledek našeho dloubání a bádání  a tradá domů.

Děkujeme všem co se nám ozvali vůbec všem co to v tom marastu vůbec zapnuli.

Ať se daří a pevné zdraví Vám všem přejí

Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
To je takovej Tutováckej standard 1
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Jak jsem zjistil, tak jsi na tento víkend na Čerchově. Tam bude výsledek určitě lepší. Tak ať ti to lítá Alpinete.
Alpinet Plzeň
citovat
Díky pane, budu se snažit, tak snad matka příroda ,nebude proti . 1