CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Santiago 2023_4 část

Kategorie: Všechny články, Expedice Santiago 2023, Klubové akce a činnosti
Expedice Santiago 2023_4 část

Od majáku Fisterra se vydáváme při pobřeží Atlantiku.

 

Samá pláž a místo pro kemp žádné. Pokračujeme podél pobřeží a stále nic nenalézáme, ale času dost a dost a dost.

Příroda kolem je nádherná. U nás doma je to také pěné, řekl bych i lepší, ale cizí prostředí vnímáme jinak. Jak tak koukáme po místě na přespání, najednou to Fousáč strhnul řízení doprava na takovou cestu jakoby do pekel, ale cesta skončila na staré zaniklé vyhlídce. Zase jsme měli štěstí. Kemp jedna radost i s vyhlídkou. Žádné dlouhé štráfy a pustili jsme se do stavby kempu.

Kuba se pustil do svého cirkusu u sporáku a já s Mildou do toho svého anténního. Za chvilku voní káva a šumí stanice. Za další chvilku Kuba servíroval čočkovou polévku. Stanice zatím jen šumí a šumí.

Až kolem 20 hodiny najednou Venda Brdy na 28 CH nás zavolal a vcelku byl pěkně slyšet. Ale jen na malou chvilku. Stihli jsme se pozdravit a to bylo všechno. Do naší domoviny zatím ani vrk. Stanici jsme opět vypínali kolem 22 hodiny a do 23 hodiny jsme spali.

V noci začalo pršet a pršelo celou noc.

2.8.2023

Po probuzení jsme leželi a čekali, až pršet přestane, což se nám vyplnilo kolem 10 ráno. Tak vyskočit, zbourat, zabalit a mazat dál. Samozřejmě po snídani v podobě dobré kávy. Dnes pokračujeme na Portugalsko, ale zastavíme se na tvrzi Castro v obci Vigo.

Do Portugalska to máme v tuto chvíli asi 100 Km. Zase potkáváme spoustu poutníků, kteří jdou buď do nebo ze Santiága. Tvrz nás nijak neuchvátila, ale po cestě dál jsme alespoň nakoupili v Lídlu. Hlavně chleba, tedy něco tomu podobného a pivíčko, tedy něco tomu podobného. A pokračovali směr Portugalsko.

Pro nás tedy Fousáče a mne je to poslední nesplněný bod v navštívených státech Evropy.

Jinak jsme již vysílali na CB z 57 zemí a Portugalsko byla poslední zemička ve známé  Evropě, kterou jsme nenavštívili. Zda odtud budeme i vysílat, tak to se uvidí. Zatím se nám poslední 3 dny nedaří.

Co se nám ale tentokrát povedlo, bylo nalezení krásného místa pro kemp. Nevím čím to je, ale ten Fousáč je nějak domluvený s náhodou nebo prozřetelností, ale opět se mu povedlo najít přepychový kemp, kde se zrovna konaly přípravy na jakési oslavy. Až později jsme se dopídili, že se slavilo narození Její výsosti princezny Portugalské. Tak na tomto místečku jsme rozbili „tábor“ a připravili se na přežití.

Podmínky šíření opět zatím nepřinášely nic pozitivního. Ale byli jsme na poslechu.

Kubík udělal kávu a pustil se do vaření. Tentokrát to bylo kuřecí na liškách a gulášová polévka. Jako vždy nebylo co dodat a spadlo to do nás jak do odpadkového koše.

Najednou kolem 17 hodiny Vlasta Rožmitál a Vašek Bezdružice se prosadili signálem 59. No a bylo po jídle. Vypadalo to, že se podmínky vyhouply, ale byl to planý poplach. Jednalo se o výkyv, který jsme sice zužitkovali, ale hned to spadlo a zase nic. Každopádně jsme již začali dávat neustálé výzvy a sem tam se povedlo. Takto to šlo až do 20 hodiny a končilo spojením se Sykym Boskovice /p. Nová Roveň a Jirkou Kobylisy.

Ale i tak dobrých 28 spojení. No však jsme již víc jak 2000 Km vzdáleni a tak jsme spokojeni za každý drobet a moc děkujeme za Vaši trpělivost.

Stanici jsme vypínali asi v 21 hodin, podle zdejšího času ve 20 hodin. Ještě jsme chvilku klábosili a šli do hajan. Spalo se krásně, ráno bylo nádherné a s Kubovo kávou ještě lepší. Pomalu jsme zabalili ten náš cirkus, rozhlédli se kolem a tradá dál.

Dalším cílem je lanovka Bom Jesus v městě Braga, z doby kdy voda foukala a vítr tekl a údajně tu lanovku nahoru táhly koně a dolů brzdila voda. Tak na tohle historické monstrum se vydali panáčci z exp. Santiágo.

No a tohle divadlo si nechte vyprávět. Když do kabiny panáčci nastoupili, kabina odmítla jet. Obsluha bloumala a bloumala a po zvážení zjistili příčinu. A jaká že to byla příčina ?? No jasně pánové z exp.Santiágo byli příliš nadměrní a museli neprodleně kabinu opustit s tím, že pojedou později, ne-li půjdou pěšky. No co vám budu povídat. Ostudy kopec. Všechno ale dobře dopadlo a panáčci se úspěšně dostali nahoru i dolů.

Posléze jsme pokračovali Portugalským územím podél Atlantiku. Místo na kemp již bylo obtížné najít. Museli jsme odjet od pobřeží cca 50Km a díky aplikaci jsme našli vcelku bezvadné místo u řeky pod vlakovým viaduktem. Jako obvykle jsme postavili ANT tentokráte trochu později asi kolem 19 hodiny a začali dávat výzvy na rodnou hroudu.

 

 

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.