CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Sicilie 2019 - 15. část závěrečné shrnutí

Kategorie: Všechny články, Expedice Sicílie 2019
Expedice Sicilie 2019 - 15. část závěrečné shrnutí

Tak jsme ve zdraví doma, utřídili jsme naše poznámky a můžeme bilancovat.

15.7.2019

Jakmile jsme včera večer začali diskutovat nad návratovou cestou domů, tak to celé nějak vzalo rychlý spád.

Jsme poměrně blízko domova, odrazy již chodit nebudou, tak proč se tady někde bincat a najíždět kilometry. Shodli jsme se, že vypustíme i prohlídku města Udine a pojedeme v klidu a pohodě směrem k domovu. Někde v Rakousku přespíme a v úterý můžeme být v pohodě na Čerchově.

Ráno vyrážíme z Treviso směrem na Udine, Villach a Salzburg. V Salzburgu nás navigace svádí z dálnice a místo pro přenocování nacházíme na německé straně hranice v městečku Simbach am Inn. 

16.7.2019

Naše cesta vede dále na Deggendorf, přes Cham na Lískovou a nahoru na horu Čerchov. Telefonicky máme ověřeno, že občerstvení na Čerchově je v provozu, takže jakmile zastavujeme, tak naše první kroky vedou na ... pivo!  Po dobrém obědě, kávě a chodském koláči stavíme  anténu, stanice v šumu a relaxujeme.

Během večera se podařilo udělat pár spojení se stanicemi v okolí.

No a to je konec naší letošní expedice!

Celkem jsme najeli 5500km. Projeli a prošli jsme Německo, Rakousko, Itálii, Vatikán a San Marino.

Celkem jsme udělali 11 deníků (včetně Křížového vrchu a Čerchova) s 442 QSO. Naspojovali jsme 448758 km s průměrem 1015 km/QSO. Nejdelší spojení odrazem bylo 1543 km s Deltou Rumburk. Nejkratší spojení odrazem bylo 594 km s Jankou Miloslavov

Nejčastěji jsme měli spojení s : 8x Jarka Chotěšov, 8x Dušan Kotmanová, 8x Karel Litvínov, 7x Babča Slovanka Česká Lípa, 7x Delta Stará Turá, 7x Honza Jindřichův Hradec, 7x Jarda Přestavlky.

Mnohokrát děkujeme všem, kteří věnovali svůj čas a měli s námi spojení. Děkujeme i těm, kteří se o to pokoušeli ale neměli štěstí.

 

A tak jako z každé naší zahraniční expedice, tak i tentokrát se můžete těšin na QSL lístky za spojení s námi.

Pokud budete mít zájem, můžete QSL získat v Holicích při vyhlášení vítězů CB soutěží, nebo v ležení Českolipáků na fotbalovém stadiónu po vyhlášení vítězů.

Jako další možnost, jak získat QSL, je poštou na adrese Václav Mestl, Chotěšov 160, 33214. V tomto případě musíte k žádosti o QSL do obálky přiložit obálku se známkou a zpáteční adresou.

A to je z Expedice Sicilie 2019 opravdu vše.

73 a hodně štěstí přejí:

Venca Chotěšov CL-39

Fousáč Vinice Plzeň CL-51

Honza Sulejovice CL-50

Kuba Šumná Přímětice CL-54

Komentáře

postPřidat komentář
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Ano jak píše Fousáš klasická pohlednice , nebo-li A-6. Již mám na stole několik žádostí o QSL a od Petra bory i jeho QSL. Požádám o trpělivost protože se QSO právě tvoří v tisku a tak zatím musíte počkat, ale určitě budou rozeslány případně rozdány v Holicích.

Venca CL-39
Vojta Sedlec
odpovědět citovat
QSL lístek bude mít jaký rozměr? A5? A4? Kvůli velikosti obálky. Děkuji
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Klasická pohlednice.
odpovědět citovat
Jsem rád, pokud jste se ve zdraví z tak douhé cesty vrátili. Děkuji za uskutečněné spojeni s Vámi, o které jsem se několikrát pokoušel. Nakonec to přece jen vyšlo 73! 1
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Děkujeme za trpělivost. Nakonec se to jedno spojení ze San Marina podařilo.
odpovědět citovat
Díky za Váš čas, úsilí a oběti pro nás ostatné. Bylo na co se těšit, být v očekávání a někdy i zaradovat. Máte všichni můj obdiv a hlubokou poklonu přátelé. 10
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Děkujeme Jordáne a je nám potěšením, že jsme s Tebou mohli mít alespoň to jedno spojení.