CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Sicilie 2019 - 8. část Sicilie

Kategorie: Všechny články, Expedice Sicílie 2019
Expedice Sicilie 2019 - 8. část Sicilie

Navštívili jsme dvě památky UNESCO

8.7.2019

Nacházíme se na nejvzdálenějším bodu naší expedice. 

Chtěli jsme dnešlí den věnovat nějakým místním památkám, trošku turistikovat a přesto zůstat v přibližně stále stejné vzdálenosti od domova. Prostě nás baví dělat spojení na 1200 - 1500 km. Chtěli jsme si to ještě jeden den užít. Zítra máme už trajekt zpět na pevninu a vzdálenost se začne zkracovat.

V plánu byla památka UNESCO nekropole Pantalica.  Trošku jsme díky uzavírkám silnic, nezanesených do mapy, bloudili, ale nakonec bylo cíle dosaženo. Sice strašné vedro kolem 36 - 37°C, ale jakmile jsme sestoupili dolů k řece, tak bylo fajn. Krásně čistá a chladivá voda.

I nějaké modelky jsem tu našel, ale tahle jediná byla ochotná pózovat...

Dalším naším cílem bylo antické město Akrai nedaleko Palazzolo Acreide.

Hned kousek od této památky jsme našli příhodné místo ve stínu pod stromy = malý zázrak tady v této krajině. Neváhali jsme ani minutu a rozbili zde tábor. Anténa šla nahoru, stanice do šumu ........... a nic! Ale kdyby chvíli nic, ne ono celý večer nic! Z JM77LB to prostě nešlo. Zklamáním jsme dopili poslední PU (rozuměj Pilsner Urquell), Kubovo poslední láhev vína které ještě nestačil rozbít a pokoušeli se dopít rum od Jardy Vstiš.

Takže přátelé budeme doufat v zítřek.

Pokračování příště......

Komentáře

postPřidat komentář
Vláďa Tři Dvory CL-78
odpovědět citovat
Včera v podvečer bylo celé CB pásmo mrtvé i tady v Čechách.