CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Kontrolní stanice pro LPD 2024: JO60LJ Klínovec, JN88UU Velká Javořina, JN89DN Karasín a JO70QR Hvězda.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na Korábu aneb jak nás slyší v USA

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti na Korábu aneb jak nás slyší v USA

Tak letos PE-33 spoluorganizoval s Matesem FM snad sám ďábel.

Radegasti na Korábu aneb jak nás slyší v USA

Tak letos PE-33 spoluorganizoval s Matesem FM  snad sám ďábel. Ten kdo pracoval celých 33 hodin si opravdu zaslouží zvláštní uznání. O jednom bych věděl a jsem si jistý, že bude na bedně a ze srdce mu to přeji. Jen ty nejotrlejší vydrželi alespoň 12 hodin poslouchat signály opravdu z celého světa. Moji výzvu věrně opakoval  opakovač od Moskvy, ale stanice 50 Km ode mne, mi dávaly 44. Na takový deník, jaký tentokrát posílám do ligy, moc pyšný být nemohu, ale nic jiného nemám a tak díky bohu za něj.

Vítr střídal déšť a v noci bylo na Korábu bílo. Na lyže to sice nebylo, ale na spaní venku již vůbec ne! Na štěstí mne chránila moje věrná vytopená Caravella. Venku byl takový sajrajt, že jsem neudělal ani fotečku proto, že nebylo vidět ani na krok. Ještě štěstí, že si mohu udělat kávu, aniž bych z auta vytáhnul paty. Kolem 21 hodiny se pásmo zbláznilo a to tak, že tam nebyl nikdo. Tedy alespoň pro Radegasty. Vyřešil jsem to tak, že jsem si pustil pohádku Shrek a šel do hajan. Ani nevím kdy jsem usnul, ale oči jsem otevřel asi kolem 06:00. Na pásmu jsem pobyl do 08:00 udělal pár místních koleček a asi 3 QSO kolem 100 Km a opět konečná. V 09:00 jsem to zabalil a odjel domů.

Ještě na závěr takovou malou informaci o malé zvláštnosti, která dokládá jaké že to byly podmínky pro šíření rad.vln.

Tohle mi poslal Markoni

Ahojte

v priebehu posledných dvoch dní mi Skipper Kittsee poslal správu, že nejaký John v USA zachytil a nahral CZ stanicu. Domnievajú za že to je Radegast.

Řekl bych, že to byl exp.Tetřev. Ale ať to byl kdo chtěl, měl to do USA hodně z ruky. Zkrátka jak se to odrazí, žije si to svůj vlastní život a lítá si to jak chce a kam chce. Pokud se někdo pozná tak blahopřeji k polovičnímu úspěchu. Celý úspěch by to byl, kdyby to bylo oboustranné. Radegasti se mohou pochlubit, že před pár lety (asi 12 let) a několikrát to bylo oboustranné do Kanady.

A to je všechno přátelé. Děkujeme všem kteří se na nás dovolali a všem kteří podpořili soutěž Matesa FM PE-33.

Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Ani Radegasti , ani Tetřevové , ale hotspot Rumburk na ch65 8
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Tak to je v háji !! Otravují až za mořem . Hezká vizitka naší schopnosti otravovat všechny kolem sebe. Je to, co ale umíme asi ze všeho nejlépe.
Alpinet Plzeň
citovat
Bohužel , je to tak jak píšeš . V Itálii , asi 20 km pod Mantova, jsem asi před 2 měsíci slyšel hotspot na 4 frekvenci současně ….
I přes nepřízeň počasí a neideální podmínky , jsem Vás opět velmi rad slyšel v éteru . Jsem zvědavej , co si na nás příroda připraví příště .
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Alpinet Plzeň napsal/a: Bohužel , je to tak jak píšeš . V Itálii , asi 20 km pod Mantova, jsem asi před 2 měsíci slyšel hotspot na 4 frekvenci současně ….
I přes nepřízeň počasí a neideální podmínky , jsem Vás opět velmi rad slyšel v éteru . Jsem zvědavej , co si na nás příroda připraví příště .

Jinak 30.9 máme setkání v Košticích. Bude mimo pokecu i dobré jídlo. Budeš li mít cestu kolem zastav se.
Alpinet Plzeň
citovat
Ano ano, všiml jsem si vyhlášení setkání v Košticích a měl jsem to dokonce v plánu, se na odpoledne za vámi přijet podívat a pozdravit.
Jednou za 14 dní se vracím z Itálie až v sobotu, což právě vychází na Váš sraz, ale uvidíme, jak se to vyvrbí. Diky za pozvání 1