CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na Křížovém Vrchu

Kategorie: Všechny články, Česká CB liga, Expedice Radegast
Radegasti na Křížovém Vrchu

Tento rok jsme již po druhé chtěli vyrazit na Čerchov. Z počátku to vypadalo , tedy v týdnu, velmi přívětivě.

 

Radegasti na Křížovém Vrchu

Tento rok jsme již po druhé chtěli vyrazit na Čerchov. Z počátku to vypadalo , tedy v týdnu, velmi přívětivě. Sluníčko jedna radost, teplota také přívětivá, ale jak se blížil den D tak se to začalo sr….. a nejednou byl Čerchov pod sněhem a bylo po v ptákách. Po zkušenostech jsme raději s výjezdem štěstí nepokoušeli a zvolili jsme jednodušší způsob. Máme štěstí, že je tu vždy naše domovská kóta Křížový Vrch, kam bývá přístup i v těch složitých chvílích a tak jsme neváhali a vyrazili.

Cesta byla bez problémů a Křižák nás přivítal jako vždy s otevřenou náručí. Tentokrát bez návštěvníků, což bylo milé překvapení. Jindy je vždy pod náporem výletníků a sportovců co kolem vás běhají, hlučí a ptají se na kdejakou pitomost a protože jsme slušně vychovaní, tak máme snahu odpovídat, což nás zdržuje. J Přijeli jsme velmi včas a tak zbyla chvíle na prohlídku toho našeho vršku.

Tak tuhle lípu zasadil v roce 1994, jako 50cm nálet z 200 let staré lípy první polistopadový (revoluční) starosta jako připomínku začátku nové éry , nové budoucnosti, nebo-li strom svobody. Již je to pěkný vzrostlý strom a jak vidno se mu daří. Jestli se daří i tomu, co by měl představovat, tak to nevím. To musí posoudit každý sám. Jen mám trochu obavy, aby někdo nenamlátil jeho dětem nebo vnukům za to, co svému okolí tou svobodou přinesl JJ. Co se týká Radegastů, jsme spokojeni jak prasata v žitě a nemáme žádnou podstatnou stížnost. Při prohlídce jsme zabrousili i do depozitáře kostela, kde jsou pozůstatky soch, které kdysi lemovaly cestu na vrchol (Křížová cesta). Zbytek (12 ks) občané v dávné minulosti (cca 1945 – 1952 ale i v pozdější době) roznesli po širokém okolí. Co je k tomu vedlo nevím, ale představy jsou různé. J

Jak jsme se tak kochali najednou začalo sněžit a nám došlo, že máme ještě pár nedodělaných věcí a tak jsme se pustili do práce. Anténa byla za chvilku postavena a centrála dodávala teploučko do auta a přišla řada na baštu.

Podmínky byly mizerné stejně jako tato chvíle, kdy sněžilo a foukalo. Nevadilo nám to, protože u dobré kávy, pršutu (14 měsíců) starého sušeného masa) a klobásek nevadí nic. Na pásmu se sem tam někdo objevil. Anténu jsme měli otočenou na Žalostinou a čekali a čekali a nedočkali. Samozřejmě že jsme se pozdravili s V3D, Tetřevem a exp.Rotunda, kteří ostatně jako vždy vyčnívají z řady. Ale pozdravili jsme se i s mnoha dalšími. Počasí bylo čím dál tím otravnější. Stále sněžilo s deštěm a podmínky byly stále horší a horší. Kolem 18 hodiny se ozvala exp. Rotunda, že jí zkolabovala centrála a bez tepla je to na Korábu malá tragédie (800mnm). V3D taktéž jevil známky ukončení expedice a tak jsme se rozhodli to také zabalit, což jsme kolem 19:00 udělali.

Deník do ligy máme

Sice nic moc, ale již nejsme ti nejmladší a rádi konstatujeme, že jsou kolem nás opravdu schopní borci a že můžeme v klidu si dát nohy na stůl a rozhlížet se.

Všem Vám děkujeme za to, že nás doprovázíte na našich akcích a přejeme Všem pevné zdraví a spokojenost.

Vorel Stupno CL-51 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Vorel Stupno CL-45
odpovědět citovat
Fousáči, díky za fotku. Stažená a už je na ploše 1
Exp. Tetřev
odpovědět citovat
Kluci a děvčata, máte náš obdiv, samozřejmě jakož i ostatní vyjetivší na kopečky. Tentokráte to bylo hodně nepříjemné poněvadž nás zužoval opět silný vítr a příchod studené fronty. Rušáky ze zahraničí tomu nepřidali a byli jsme rádi,že je neděle ráno a upalujeme domů. Vždy si říkáme, už nikdy, ale za dva dny se oklepeme a zase nás to táhne na kopec. Naslyšenou v březnu a snad se nás ta zima již pustí. Expedice Tetřev 73,51 2
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Vendo poslední dobou, teda poslední léta máme dojem že jsme asi pořádně prdlí, když tohle všechno pořád děláme. 5 5 To že nejsme sami nás asi posiluje. Jinak si to neumím vysvětlit. Ať se daří a pevné zdraví
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Njn na Korábu bylo nevlídno už při příjezdu...
Špandava je sice od větru chráněná, ale teplota výrazně pod nulou a nefunkční centrála znamenalo zabalit saky paky a jet domů.
#sorryjako ale doufejme že březnový výjezd už bude plnohodnotným portejblováním.
Příloha: jpg4784_img_20230225_160228.jpg (192 kB, staženo 45x)
4784_img_20230225_160228.jpg
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Cestou zpět jsme se zastavili zkontrolovat Radegasty.
Příloha: jpg4785_img_20230225_194008.jpg (82 kB, staženo 47x)
4785_img_20230225_194008.jpg