CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.

Příspěvky uživatele Venca Chotěšov CL-39

Chvilku mi to trvalo než jsem si uvědomil že jsme spolu dělali QSO. A máš pravdu bylo to hned 2 QSO po Milanovi Senica a za minutu po Tobě nás volala exp Mafia. Nebo-li ty jsi byl mezi těma dvěma takový místní hovor. 5 S PMR by to asi nešlo Žáne . Jinak jsi tam byl slušně znát. Bylo to dobré.
Strašili, že bude snad příští rok stát z tohoto baráku hotel, teda že se pustí do stavby. 5 Moc tomu nevěřím, ale začali bednit okna a tak třeba v nich chytli saze . 5 No nebylo by špatné při té rekonstrukci , nebo jak to nazvat tam získat jednu docela malou komůrku někde v suterénu. 1
Radegasti jsou na pozici připraveni rozdávat bodíky do PE-33 a získávat bodíky do CB ligy. Děkujeme všem kteří nás zavolají.
A ať nám to lítá !!
Expedice je jen vžité pojmenování záměru. Již jen výraz expedice jasně napovídá o co a v jakém zájmu se asi jedná. Je to vlastně cesta za poznáním a je jedno o jaký zájem se jedná. Z toho by se dalo vytušit, že exp. ani nemá dom. QTH a tedy nikde neni doma ale jen na návštěvě 1 proto Tvoje otázka je opět trochu mimo mísu Žáne a je z ní cítit ironie. Ale de facto exp.Žába Praha 4 Bráník JO70FA je v pořádku a žádný čl.v propozicích CB ligy ani EBH neporušuje.
Jordáne vůbec není co ti odpovědět. Všechno jsi řekl, sice po svém, ale za mně. Mám koncesi od roku 1972 (OK1IBD) diplomy z mez.soutěží mám rozvěšené po zdech a tak je ti jasné, že jsem radioamaterštinou natáhlý od hlavy až po patu. Nemohl jsem tehdy nechat padnout na hubu to co tak pracně Milan budoval. Úplně mne tehdy fascinovalo jak po Milanovo smrti ty takzvaně "hlavy pomazané" ( vedení ČAKu) dali ruce pryč od pokračování v jeho práci. Byla to ukázka toho jak a kam se bude ubírat dění kolem nás. Mně a Števovi se tehdy povedlo v rámci našeho koníčka ten nesmysl zastavit tím, že jsme převzali na sebe odpovědnost kterou tehdy vrcholný orgán (ČAK) odmítl. Nutno také poděkovat Milanovo ženě, že i přes všechny potíže pokračovala v Milanovo práci jako šéfredaktorka Výzvy na Kanále. Zkrátka Milan s námi žije i dnes a pokud budu schopen tak budu pokračovat v jeho práci. Faktem je , že mám k sobě pár lidiček kteří mi nejenom pomáhají ale i jsou schopni pokračovat.
Jordáne pevné zdraví a ať se daří.

Venca
Žáne ty jsi ale vytrvalý kousek, jen co je pravda. Vždyť jsem již několikrát se snažil vysvětlit důvody proč to pořadatel udělal. Je to proto aby se srovnaly možnosti pro soutěžící. Kóty jako jsou Praděd, Vysoká Hole, Dlouhé stráně jsou vrcholy kam se člověk za normálních okolností nedostane. A pokud se tam za pomoci známých dostane a bude dobrý operátor, nemá proti němu nikdo šanci. Nebo-li snadno se může přihodit ( a ten pocit jsme již měli) že bude-li některá tato kóta obsazena, již nebude další zájem o účast v soutěži. Neni problém Žáne aby jsi s některé z těchto kót pracoval jako bonusová stanice. Jednak by jsi se sám přesvědčil, že se tam možná ani nedostaneš a určitě by jsi také zjistil jak "jednoduché" je odtud udělat výborný výsledek. Víc nemám Žáne co bych ti na tvůj dotaz řekl.
Měj se hezky.
Napiš Števo napiš. Přibylo již dost nových CB čkářů kteří neví že se tyto věci musely vyrobit a že to nebylo vždy jednoduché. Oni to vlastně neví, nebo spíš zapomněli, i ty starší. Nebude na škodu to připomenout.
Davide neřeš to a již vůbec ne tady. Deník je již opravený a data jsou v pořádku. Přijdeme tomu na kloub a bude to OK.
Tak ahoj příští měsíc tady vlastně již tenhle.

Venca CL39
Hlavní chyba byla ta, že váš deník měl jiné kódování a nešel "rozluštit" Na moji žádost o opravu jsi Davide nereagoval a tak jsem musel vycházet ze zmatku, který ve vašem deníku byl. Neni nic jednoduššího než to opravit. Ale hlavní chyba je na vaší straně a příště to zkrátka řešit takto nebudu, ale deník pošlu zpět k přepracování.
Ano dobrý výsledek. Velmi dobrý výsledek. Doufám, že ho ještě mnohokráte zopakuje. Je přece úplně jedno v jakém oboru freq. spektra se výsledky získají. Důležité je, aby se o radiosport a je jedno zda PMR nebo CB, zajímali lidičky a jak vidno se to děje. A to je moc dobře !!!
Tak z takového pohledu je to pravda jak uvádíš Žáne. A neni to nic proti ničemu. Pokud kdokoliv tuhle Tvoji zkušenost využije je to OK.
I Tobě Jordáne.
Přeji pěkný den Jordáne.
Tohle sdělení byla vlastně startovní listina, která zároveň sloužila jako informace o dodání deníků. Tuto skutečnost objasňuje toto sdělení:
V přehledu NEJSOU uvedeny volačky, ale pouze lokátory a názvy kót
V přehledu jsou uvedeny VŠECHNY přihlášky - i ty ještě nezpracované
Po skončení závodu EBH 2020 budou zobrazeny i volačky.

Tento seznam ukončením závodu pozbyl zcela svůj význam a ponechal se na stránkách jen jako minulá informace bez významu. Ale pokud se domníváš že to mate diváky tak to neni problém úplně odstranit.
Žáne Vzdálenost na území České a Slovenské republiky se počítají bez omezení jako prostý součet km. Jedná se o prachobyčejnou matematiku 1Km jeden bod. Nelze v tomto udělat chybný výpočet žádným z mat.programů. Neni zapotřebí použít spec.programu. Stačí ob.kalkulačka. Mimo jiné pokud použiješ prog.CL6 tak ten to počítá automaticky a neni třeba se o to starat, nehledě na to, že propozice se odvolávají na použití tohoto prg.
Že necháme pěkně děkovat.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další » ... 15