CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Venca Chotěšov CL-39

Hraboši.
Chvilku vydrž. Odpověď určitě dostaneš.
Děkuji a přeji pěkný den.
David Zlín napsal/a: Přesně to bych taky rád věděl. Kope se tady do všech kolem, že nemají web dle GDPR ale ohledně práva na výmaz jsem v profilu nikde nic nenašel, jen možnost stáhnout data.

S naprostou určitostí se tady do nikoho nekope a určitě ti bude odpovězeno.
Přeji pěkný den a lepší náladu.
Fousáč Plzeň CL-51 napsal/a: Venca Chotěšov CL-39 napsal/a: Fousáč Plzeň CL-51 napsal/a: Nechci bejt za šťouru, ale....
Nikde jsem se nedočetl jak se bude nakládat s osobními daty...email je považován za osobní údaj!
A u domasedů je osobním údajem i lokátor.
A co teda dělat s těma lok. které každý udává do zápisu v jakémkoliv deníku a jsou volně dostupné v bance. Co s mojí mailovou adresu která je ve všech propozicích veřejně dostupná.
Vašku, protistanici každý své údaje sděluje dobrovolně.
Z hlediska zákona je lokator v podstatě "adresa", ale je naštěstí tak nepřesná, že se tím snad nikdo zabývat nebude.
Nejsem právník, takže mi nepřísluší vykládat zákon a precedens zatím neexistuje.
Dovolil jsem si jen upozornit, že pořadatel této aktivity neuvádí jak bude s osobními daty nakládat.
Evidentně připomínka padla na úrodnou půdu a alespoň web je už https.

Díky Fousáči osobně jsem se ptal i pro vědomost druhých. Děkuji.
Fousáč Plzeň CL-51 napsal/a: Nechci bejt za šťouru, ale....
Nikde jsem se nedočetl jak se bude nakládat s osobními daty...email je považován za osobní údaj!
A u domasedů je osobním údajem i lokátor.

A co teda dělat s těma lok. které každý udává do zápisu v jakémkoliv deníku a jsou volně dostupné v bance. Co s mojí mailovou adresu která je ve všech propozicích veřejně dostupná.
Nevím jak vypadá pravý zelenáč, ale na zelenáče jsi zvolil dost ostré tempo. Někde hodně dole v tabulce je mezer neurekom. Tabulka má 109 zápisů a již jsem se rozhodl, že těch datumově posledních asi cca 35 zruším, protože již léta se nemění.
Mělo by to být OK. Snad již konečně !! 3x se mi to zpřeházelo a nevím proč. Určitě je na vině někdo jiný než já,chudáček maličkej skrčenej. 5 5
Matesu FM pěkné poděkování za zajímavou soutěž která dokazuje, že pokud se naplní vše co soutěž poskytuje (čas 33 hodin) je dosažen opravdu velký výsledek. Tady se potkali dva vynikající operátoři na vynikajících kótách, z nichž jeden pracoval 28 hod. a druhý 16 hod. Oba dva podali špičkový výkon a zaslouží si poklonu. Stejně jako organizátor (ři). Palec nahoru pane.
Pane vy jste zralý nebo, že by přezrálý, tak po pravdě teď nevím abych se nesplet. Zkrátka pokud zralý tak vyběhneš jak srneček. Pokud přezrálý , ne-li nahnilý, pak s tebou budeme muset mít slitování a určitě tě nenecháme na holičkách protože tě máme rádi 5 5
Žán Braník Praha napsal/a: No a mne to napadlo. Tak jsem se zeptal.

A dobře děláš Žáne že se zeptáš. No a teď když ti to funguje tak začni zkoušet co všechno to umí. A umí to opravdu hodně !
Také to mám ve více zařízeních a všude je to, mimo hl.počítače jinak, ale vůbec mne nenapadlo se tím zabývat. U obou noteb. mám také jen Azim, ale také mne to nějak nerozčiluje a to tento údaj opravdu potřebuji, protože se podle toho nastavuje rotátor. Číslo je tam celé a to je důležitější než přemýšlet na nápisem. Ale proti gustu žádný dišputát.
OK2HF napsal/a: Pošlete mu tam servisního technika, to je marný!

Problém je v tom prog.files. Tam to zkrátka nefunguje. Ale je to jednoduchá pomoc. Vytvořit si novou složku. Však on na to Žan přijde.
Expedice Žába napsal/a: To já se domníval, že to CL6 umí sám si stáhnout nové aktualizace. A ono ne. Já tam mám pořád Nový Hrádek. Proč se prokousávat přes menu, proč to nejde na jeden klik?

Samozřejmě že si CL6 umí sama stahnout aktualizace, ale musíš to po ní chtít !! Jinak se na tebe vyprdne. CL6 si umívést vlastní databázi kterousi vytvoříš sám a potom nepotřebuješ žádnou aktualizaci. Sice to dopadne blbě ale tu možnost tady operátor má. Svého času Tukani si vedli vlastní databázi a a ne ne se dohodnout s TmR proč má ve své databázi pitomosti. Chvilku to trvalo než se zjistilo že Vojta mluví o jiné DB než TmR 1
Jsem nějaký zmatený Žáne o čem se vlastně oba s TmR bavíte. Já si pravidelně CL6 aktualizuji pokaždé když chci vyjet na kopec bez ohledu zda je to nutné či nikoliv. Deník mne sám upozorní zda je potřeba aktualizovat nebo ne hned po kliknutí na nastavení. Ani jednou za ta léta jsem s tím neměl problém a prakticky ani nevím o čem se bavíte.
Je to hodně blbá doba Žáne, tedy ten kovid. Také jsem chtěl vyjet na Křižák, ale zavřená závora mne zastavila a to i pře s to, že mám od ní klíče. Zatím nevím proč nefungovaly ale je to tak. Jinak i ty dvě spojeníčka jsou dobrý.
Mám neustále dojem, že si lidi stále pletou práci s databází s prací s deníkem CL6. Ale to jsou dva rozdílné pojmy. Do databáze je třeba zanést o volačce detaily včetně detailů o QTH. Ale do deníku CL můžeš psát bez ohledu na velká a malá písmena, bez háčků a čárek. Nemusíš ani napsat vol.znak celý a přesto ti CL6 nabídne správné řešení nebo několik variant. Přece vůbec již neni pravda, že k uznání QSO je nutno dodržet naprosto správný zápis. Kde bereš Tomáší tihle informace ?? Dokonce pro uznání spojení jak v EBH tak v lize stačí pokud se upíšeš v názvu kóty správně napsat hlavně lokátor. Tak se znova ptám kde bereš takové informace??

Venca
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další » ... 19