Alpinet Plzeň napsal/a: Mám odlišný názor na způsob dohledávání autora offline aplikace Logbook - Mantak.
Ano, v tomto se neshodneme, ale znovu uvádím, že to dělám/e ve svém volném čase a alespoň já tedy nechci svůj volný čas plýtvat na dohledání někoho, o kom ani nevím, zda je to zdroj našeho potenciálního problému a proto jsem volil formu výzvy v článku. Nikoho neobviňuju já ani nikdo z klubu. Prozatím se nám ozvali dva autoři aplikací, které využívají veřejně dostupný seznam volaček a míst. Ale jen jeden z nich to veřejně ve své aplikaci přiznává. To, že jsem si dovolil v článku napsat, že jde pravděpodobně o Mantáka bylo zejména z důvodu, že tato aplikace zcela zjevně využívá databázi cbdx.cz a přesto jsem já ani nikdo z rady o tom nevěděl. Také platí, že by to nikdo neřešil, pokud by dotazy do této DB netvořili víc jak 70% provozu webu ze dvou konkrétních IP ze stejného subnetu a jednoho poskytovatele.
Takže znovu zopakuji to, co napsal Fousáč a plně se s tím ztotožňuji -
je to výzva k diskusi, ne obvinění.