CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Soptík Hřensko CL-95

Děkujeme pane 5
Pluto Praha napsal/a: No nevím kde jste vzali, že kmitočet 169,375 MHz j je určen pro hlasovou komunikaci k zajištění součinnosti jednotek požární ochrany v jednokanálové FM modulaci.
část plánu využití rádiového spektra č. PV-P/1/09.2015-6 pro kmitočtové pásmo 146–174 MHz
Pavle, napiš mi na mail cl95(zavinac)cbdx.cz, zda a jak moc je jisté, že jde o tuto konkrétní osobu. Díky
Pavle, napiš mi na mail cl95(zavinac)cbdx.cz, zda a jak moc je jisté, že jde o tuto konkrétní osobu. Díky
Před konáním VČS si prosím vyzvedněte, nebo nechte někým vyzvednout ceny ze soutěží pořádaných nebo zaštiťovaných klubem.
Odkaz ke stažení plné moci v PDF k vytištění: https://cbdx.cz/upload/plna_moc.pdf
Tady pro tyhle účely je odkaz na přepočty při 50R a 75R mezi různými jednotkami: http://ok1uci.wz.cz/kat/tvvypocty.html, nebo https://www.compeng.com.au/radiated-power-calculator/ a případně ty, ve kterých mám osobně prsty i já https://spektrum.ctu.cz/vypocty/doplnkove
Tak jestli se ptáš na měření, tak tam nebyl žádný koax použitý. Respektive byl mezi generátorem, ATT a prvním konektorem, který byl lisovaný + pájený. Ale referenční napětí se nastavovalo až na něm, nikoli na výstupu z generátoru, tedy jeho vliv nebyl žádný, ikdyby byl útlum kabelu a konektoru třeba 10dB. Pak byly použity jen speciální měřící redukce a jedná PL spojka F/F jako porovnání s bleskojistkou.
Podle toho jaký máš konektor. Osobně používám šroubovací (převlečná matka okolo koaxu, kterou se to stáhne a zaizoluje) s pájením středního vodiče. Pak jsou krimpovací (lisovací), nebo takové ty "TWIST ON", že tam ten kabel s opletem našroubuješ. Ten poslední způsob je asi nejméně vhodný pro né úplně spolehlivé spojení opletu vodiče s konektorem.
Dočkej času, i to už je napsané a změřené, jen to zredigovat zveřejnit 5
Bleskojistky se obecně umisťují na rozhraní zón. V tomto případě bych koaxiální bleskojistku umístil těsně před vstupem do vnitřního prostoru (dům, auto, karavan) tak, aby za sebe už toho moc nepustila.
Ano, doutnavky se stále používají jako svodič na posledním stupni. Dokonce jsou vidět i v některých CB staničkách "nehromadné" výroby.
Já si beru všechny tři protiváhy - manželku, dceru i tchýni. Předpokládám, že tchán se bude chtít taky schovat, tak ho asi vezmu s sebou.
ok1zjv napsal/a: Bohužel se je ale někde nutné vyhnout lokálním rušením (Wifiny a podobné) a tudíž se musí někam uhnout.
Dej mi na cl95(zavinac)cbdx.cz místo, které máš rušené wifinou nebo něčím jiným. Bude-li to v ULK či LBC, tak se na to podívám osobně. Bude-li to jinde, jsou lidi po celé ČR...
Jen bych doplnil "Jakákoliv radiová komunikace pokud není vedena digitálně a tudíž „utajeně“ má svoje pravidla.", že to tak není. Může to být v jakékoli modulaci se zanesením úmyslné chyby a kryptování a pořád to neznamená "utajeně". Cokoli se vypustí do éteru je poslouchatelné a za předpokladu technické vybavenosti tedy i uchem srozumitelně poslouchatelné nebo k přečtení. U nás je to např. síť Tetrapol policie, Stanag armády nebo APCO25 tajných služeb. Všechno lze poslouchat a proto se, o to více že jde o tajné informace, musí dodržovat hovorová kázeň s velmi častým používáním zástupných frází, hesel, vol. znaků podle aktuální situace a pod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další » ... 10