CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Favorit se nevzdává

Kategorie: Všechny články
Expedice Favorit se nevzdává

Pozor Pozor, expedice Favorit jede na kopec. Začnem přípravou na výjezd, kam se vydat, tahle otázka zazní snad u všech portejblistů kteří nejsou obklopeni vhodnými kopečky. Tak sedíme nad mapou a hledáme, není to nic jednoduchého, pár typu by bylo , pak příjde nařadu telefon, pár kontaktů obvoláme a je po výběru vše nedostupné, tak znovu sedíme nad mapou a hledáme. No nic se nedá dělat jedem na Sedlatice tam nikomu vadit nebudem a navíc nás nemůže nic překvapit. Před námi je jedna ze soutěží které nás nenechají sedět doma, Zimní závod pořádaný Slovenským CB Radioklubem , který má své osobité kouzlo a má vždy hodně zájemců i u českych kolegů .

Nastal den výjezdu, a už je tu první problém, Milda Lesná volá hned ráno, že je jeho zdravotní stav ohrožen a neví jestli to zvládne. Zařízení pro provoz portejblové stanice je přichystán a naložen , takže si dá zdravotní odpočinek na lůžku  před výjezdem, ten pomohl takže jedeme.

Po cestě na vybranou kótu Sedlatice, jsme debatovali kam příště když kousek před cílem  koukáme, že na vedlejší  horu, no pro někoho kopeček, vede polní cesta . Je to Hrachová Hora  683mnm. Cesta je zavátá, ale pole je zamrzlé, to dáme, touha po nové kótě je větší než opatrnost starých pardálů. I když se to nezdá Expedice Favorit má velkého ducha objevitele a cestovatele a ten nás neopouští ani doma.

Je rozhodnuto , odbočku na polní cestu jsme přejeli, takže otočka a jedem zpět, po najetí  na polní cestu zjístíme že přece jen sjedem na zmrzlé pole, vypadá to dobře jedem pomalu a v klidu, když po cca 300 metrech  led pod autem trochu vic zakřupal , křup, křup ,Kžup a auto se propadlo pod ledovou krustu do bláta.

.