CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

EBH post skriptum...

Kategorie: Éter bez hranic, Všechny články
EBH post skriptum...

Tak se ta moje předpověď moc nevydařila...

Tímto se omlouvám všem, kteří zmokli …

Psal jsem tam pod následujícím obrázkem

Nedělní předpověď synopticky je docela v pohodě. Naznačuje, že by nemělo být nějaké extrémní počasí. I ta okluzní a následně teplá a studená fronta se středem níže nad Polskem a Běloruskem je docela zajímavej útvar.

Jak jsem starej, tak jsem blbej, měl bych si už pamatovat, že pokud se takhle nahromaděj fronty a zejména, pokud tam je jedna okluzní, že z toho může bejt všechno, jen ne nějaká kloudná předpověď. A zejména pokud to je směrem NE od ČR. Předpokládal jsem, že ta tlaková níže prostě ty fronty vcucne a u nás bude pohodově. Nevšiml jsem si totiž tý tlakový vejšky 1034hPa nad Norskem a Švédskem. Tam už totiž lítali ptáci v helmách, aby se o ten hustej vzduch nepotloukli.

Kulový. Přesnej opak. Nasunulo se to sem.

Nebudu to dále rozebírat, jen pro ilustraci slovo odborníka: 

Ale v 17.28 UTC MUF ukazovalo, že by to mohlo chodit. Pochopitelně s příslušným rušením.

Kp index nic moc.

MUF ve 22.01 už spadnul. Tady se moje domněnky naplnily.  Ale ráno...

Na tomhle útvaru vydělali ti, co byli v JN69 a JO60 a nechrápali …Tady není co komentovat. Odráželo se to od toho deště na pěkný vzdálenosti. Jen se nesmělo zaváhat, bylo to hodně krátký. 

Osobně jsem vyjel pod Říp před 18tou, hezky jsem si poslouchal. Na autoanténu v naprostý pohodě. Nebudu ani popisovat, co všechno jsem slyšel, někteří by byli nas**ní. Ale je to anténou a stanicí, super osvědčená sestava. Nicméně jsem některé chtěl potěšit za body a ejhle … Ono h***o. Pracně jsem udělal Lagunu a dozvěděl se, že moje modulace, no není to prej vono... No, rok se ten mike válel po podlaze v autě, sice tam mám pečlivě uklizeno, ale asi se do něj naprášilo. Tak jsem jel domů a provětrával toho Wokouna. Na jednom bandu monitorování CB a na druhým sanitky. Na CB jedno spojení a na sanitách bylo pěkný hlášení nějak před půlnocí na znamení otevření restaurací: “Máme naloženo, jedeme dětské oddělení Litoměřice, intoxikace alkoholem“.

Tomáš mobil Roudnice CL-31

Komentáře

postPřidat komentář
Tomáš mobil Roudnice CL-31
odpovědět citovat
Správná formulace měla být: "Odráželo se to od těch vodou nacucanejch mraků". A zkuste mě to vyvrátit ...
odpovědět citovat
Odrážalo sa to od toho deště....prepáč Tomáši ale to je riadna blbosť 10
citovat
To je tam schválně, pro pozorné čitatele 2