CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Kategorie: Klubové akce a činnosti, Archiv, Všechny články

1.7.2002 14:24:15 - Bohouš Lípa CL-6 - CB klub Česká Lípa - co to je za nadpis, vždyť to vůbec není o CBčku .... ALE KDEPAK - JE ! CB klub Česká Lípa se účastní konání HASIČSKÉHO REKORDU 2002, kdy bude v průběhu akce zajišťovat spojení ...

    • Pro dobrou zkušenost z minulého roku, kdy jsme se rovněž účastnili REKORDU 2001 a kdy celá akce byla skutečně velmi náročná pro velikou rozlehlost akce v terénu, množství techniky a dobu trvání akce, jsme byli i letos požádáni o pomoc při zajištění spojení.

    • Letos se téměř celé dění bude odehrávat na ploše Hradčanského letiště (bývalý vojenský prostor mezi Mimoní a Mnichov. Hradištěm). Letištní plocha je dlouhá přes tři km, budeme se účastnit navádění vozidel na letištní plochu (pátek) a pomoc při řízení celé akce (především sobota). Budeme na - pro CB - malé ploše mimo městskou zástavbu, takže by nám neměli vadit případní gumáci, přesto samozřejmě prosíme všechny CBčkáře o klid na kanále C 19. Pro celou akci budeme - kromě hasičských frekvencí profipásma - používat pouze tento jeden jediný kanál. Akce se koná v době, kdy z hlediska CB bysme neměli nikomu vadit, nekoná se žádná soutěž, akce je přes den, kdy je na pásmu rušení a většina stanic je stejně vypnutá.

    • O co vlastně jde : na letištní plochu najede skoro 200 hasičských aut, zprovozněj stříkačky, natáhnou hadice a budou čerpat vodu. Cílem je doprava vody na co největší vzdálenost, bude tedy nataženo mnoho kilometrů hadic a najednou na letištní ploše bude burácet skoro 200 hasičských stříkaček (beru si sluchátka/hluchátka, prej to bude pěknej rachot).

    • Za CB klub Česká Lípa se zúčastní minimálně Honza Sosnová, Bohouš Lípa, Honzík Špičák, Tomáš mobil Roudnice, Kid Liberec, Kmochy Varnsdorf (pokud si ssebou vezmete někoho k ruce, tím líp pro Vás, ale není to nezbytné). Pokud někdo ze členů má ještě zájem, ozvěte se mi, požadavek byl 5 až 8 spolehlivých funkčních radistů s vlastním vybavením. Z technického vybavení by zřejmě stačila ručka, ale je potřeba aby byla spolehlivě zajištěna funkčnost po celý den . Rovněž se neví jaké bude počasí, na letištní ploše se před deštěm ani před větrem neschováte, není kam, a i proto je tedy požadavek na radiostanici v autě. Akci pomáháme zajistit zdarma, jediné co zřejmě obdržíme je oběd, proto ešus ssebou. Doporučuji vybavit se dostatkem pití, dobrým oblečením ve smyslu zajistit si pokud možno pohodové podmínky - čili aby Vám nebyla zima, neprofouknul vítr, nepromáčel případný déšť. Vemte si toaletní papír, jídelní potřeby, nechcete-li spoléhat na autobaterii vemte si náhradní baterii, náhradní stanici. Na ploše budou i prodejní stánky (minimálně párky, gril. kuřata a pod). Jako anténa bude stačit automobilová anténa, nicméně kdo si třeba na kouli auta postaví větší anténu, je to samozřejmě možné - po celý den zřejmě nebudete měnit místo, nebudete popojíždět po ploše a pod. Velitelem pro radiové spojení bude Baloo Varnsdorf, jemu se v sobotu ráno po příjezdu na plochu (nejpozději v 7:30) ohlaste na kanále č.19 a od něj dostatene vlastní instrukce i určení stanoviště.

  • Více informací o přípravě a vlastní akci se dozvíte na stránkách jednoho z pořadatelů - http://hcr.kkp.cz/

  Zde je mapa celé akce (pozor velikost souboru je 0,8 MB)

 

Odkaz na originál článku