CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

ET 77 – Expedice Vysočina

Kategorie: Letní polní den, Archiv, Všechny články
ET 77 – Expedice Vysočina

8.8.2004 11:08:36 - Petr Měřín - Expedice Vysočina - Tým Expedice Vysočina ve složení Petr Měřín, Pavel Nová Zhoř a ne CB kamarád Pavel Měřín, se účastnil 7. Letního polního dne CB klubu Česká Lípa jako volačka ET77.

Tým Expedice Vysočina ve složení Petr Měřín, Pavel Nová Zhoř a ne CB kamarád Pavel Měřín, se účastnil 7. Letního polního dne CB klubu Česká Lípa jako volačka ET77. Naše expediční QTH bylo jako obvykle rozhledna Rosička nedaleko Žďáru nad Sázavou, v lokátoru JN79WM, v nadmořské výšce 645m + 24m ochoz rozhledny. Počasí v den závodu vcelku ideální, jen rušení, které trápilo asi všechny. Na rozhlednu vyrazil náš tým lehce po dvanácté, aby byl dostatek času na zapojení a sladění techniky.

 

LR01.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Naše domácí rozhledna Rosička a na jejím ochozu 5/8 Black Pirat a 1/2

 


LR02.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Opět jsme měli půjčené klíče od srubu, tak naše pracoviště nebylo pod širým nebem jako již mnohokrát, ale ve srubu. Také musíme tímto poděkovat panu starostovi obce Sázava za půjčení klíčů od srubu.


 

Ještě před samotným zahájení závodu jsme měli malou kulturní vložku, protože Pavel NZ si zabouchl klíče od auta v autě. Technika naštěstí byla již připravená, tak to až tak nevadilo, ale bylo tam všechno jídlo. A hlady se pracovat nedá. Naštěstí po druhé, byly trošku pootevřená okénka, tak vloupání do auta nebylo až tak složité. K otevření nám posloužila anténa a kabel k napájení scanneru. Jo, ještě po nás divně koukali turisté, kteří přicházeli na rozhlednu.

 

LR03.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Pavel se právě vloupá do expedičního vozidla.

 

Za odpoledne jsme měli několik návštěv. První přijel Pepa Velké Meziříčí, potom Roman Žďár s Jirkou Žďár. Jako poslední dorazil Zdeněk Bystřice, který jako jediný zůstal až do rána.

 

LR04.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Zdeněk Bystřice prohlíží naše pracoviště.

 


LR07.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

V přestávce závodu jsme opékali párky, jako již tradičně. Akorát tentokrát tam oba Pavlové dali výborně suché roští a plamen dosahoval 2m. Pavlův párek byl po 30 vteřinách úplně černý.

 


LR08.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Stačila chvilička na 2 metrovém ohni a takhle vypadá Pavlova večeře.

 

Večerní podmínky na CB pásmu byly úplně šílené. Teda pro ty, kteří chtěli dělat DX do okolních zemí, tak byly podmínky výborné. Náš tým neměl zájem dělat nějaké DX a tak jsme vylezli na ochoz rozhledny a pozorovali východ Měsíce a okolní noční krajinu. Později jsme sedli před srub a do 22:30 jsme kecali o všem možném a poslouchali rádio Kiss Jižní Čechy 97,7 FM.

 

LR05.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Východ Měsíce

 


LR06.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Společné noční foto. Osvětlení nám dělala Zdeňkova Škodovka.

 

V jedenáct jsme opět zasedli k radiostanici a pokračovali v práskání výzvy jako ET77. Lehce po půlnoci začali někteří naši členové usínat, tak jsme to všichni v dvě ráno a dvě hoďky zabalili a šli spát. Ve tři ráno jsme měli nějakou nevítanou návštěvu, někdo prostě ve tři ráno vyrazil na rozhlednu, jenže narazil. Na věž se nedostal. Protože po zničení Frantovi směrovky na PMR při jedné z minulých expedicí jsme měli rozhledu na noc zamčenou. 
Ve čtyři ráno byl budíček, ale nakonec jsme vstával jen já Petr Měřín a Pavel Nová Zhoř, ostatní spali dál. V poslední hodině závodu jsme se soustředili jen na kontrolní stanice. 
V pět byl konec 7. Letního polního dne. My jsme ihned po skončení šli demontovat antény na rozhledu a sbalit všechny věci. O půl šesté bylo vše sbaleno, zbývalo vzbudit Zdeňka Bystřice, rozloučit se a vyrazit směr Měřín. Cestou jsme ještě vrátili panu starostovi klíče od srubu a v půl sedmé jsme byli již doma. 
Počet spojení záměrně neuvádím, nechme se všichni překvapit až do Holic, kam 100% dorazí celý tým Expedice Vysočina. Nejdelší spojení 241km na Slovensko. 

Děkujeme také tímto pořadateli za výbornou soutěž. 

Takže nezbývá než dodat, na viděnou v Holicích. 

  CB stránky Expedice Vysočina

Petr Měřín – Expedice Vysočina

 

Odkaz na originál článku