CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

LPD 2014 - ET 101 - Libín u Prachatic.

Kategorie: Letní polní den, Popisy rozhleden a kopců, Všechny články
LPD 2014 - ET 101 - Libín u Prachatic.

20.8.2014 21:09:21 - Žán Bráník - Žán Bráník - Dobrý den, když LPD . tak ze ŠUMAVY! To bylo pro mou letošní ůčast v tomto oblíbeném závodě rozhodující.

Pro různé vysílací závody se mým oblíbeným kopečkem na Šumavě stal Libín u Prachatic 1096 m. n. m. v lokátoru JN78AX. Je snadno dostupný po silnici, sice na povolení, ale jak bylo před závodem vidno, povolení si vyjednávám jen já. Na vrcholku stojí kamenná celoročně a s volným přístupem otevřená 27 metrů vysoká rozhledna. To je obrovská výhoda, ušetříme za stožár. Z rozhledny je kruhový výhled na celou překrásnou Šumavu.
I letošní polní den CB klubu Česká Lípa měl pěknou závodní antmosféru, i když se vtírá otázka, zda s neplacením startovného, neodešla ze závodu i určitá odpovědnost. Myslím tím třeba zasílání deníkú. 
I tak pořadatelům patří velké díky za tento závod a těším se na příští ročník. Kontrolkám i soutěžícím patří taká velké poděkování, bez nich by ten závod nebyl.

 


lpd214_3.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Rozhledna je vysoká 27 metrů a když jste lenoši a chcete vysílat ze země a z auta jako já, potřebujete tak 35 m kabelu. Já použil 33 m RG 213 loni koupený od Navigace TmR a přes spojku ještě 5 m RG 155. Na ochozu jsou dva perfektní způsoby uchycení antény, které ale neprozradím. Mandava a Machnáč mi stačí.

 

lpd214_1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Z rozhledny je krásný rozhled. Na ochozu je přístřešek schodiště, kde se lze v nouzi uschovat a vysílat třeba tam odsud. Pod rozhlednou je kiosek otevřený do cca 18:30 v letních měsících. Dále tam je zavřená chata viz: http://www.libin.cz/ je ale na prodej. Loni stála asi 17 milionů.

 

  Stránky chaty na Libíně:

 

lpd214_2.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Letošní ročník LPD byl pro mne, jestli se nepletu, již třináctým a snad ne nešťastným. I když přelomovým určitě pro mně je, neb omezuji noční portejbly s CB na minimum. V podstatě jen LPD a Rozhledny a Éter 33 z chajdy.

 

lpd214_4.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Támhle je další pěkná rozhledna. Je ve VVP Boletice a jmenuje se Knížecí Stolec. Tam odsud bych LPD taky rád "jel". 
Tak příští rok naslyšenou a hezký den a nejenom s CB Všem přeje
Žán Braník Praha, 73.

 

Diskuse pod článkem:

 

[24088] LPD 2014 - ET 101 - Libín u Prachatic. Tomáš mobil Roudnice CL-31 27.8.2014 18:35:56
 

:Zcela s radostí jsem přivítal informaci, že objekt je na prodej. Ne že bych to chtěl koupit, ale konečně ten blb, co to provozoval, dojel. Holt ty mlejny melou .... Před cca 8-10ti lety se tam opakovaně pokoušelo "uchytit" pár síbíčkářů. Doslova byli vyhnáni nerudným správcem. Ten zákaz vjezdu tam dal taky on. Dobře mu tak, podnikateli.

 » [24128] Re:LPD 2014 - ET 101 - Libín u Prachatic. Bohouš CL-6 28.8.2014 08:46:17
 

Zákaz vjezdu je tam pořád, ale místní ho neberou příliš vážně. Naposledy jsem koukl nahoru před pár týdny...

Jo a toho nerudu nerudnýho jsem tam také před lety zažil, potvrzuji opravdu "výstavní kousek" ...

 » [24108] Re:LPD 2014 - ET 101 - Libín u Prachatic. Žán Braník Praha 27.8.2014 22:01:24
  :Ahoj, každopádně rozhledna, pozemek pod a okolo rozhledny a příjezdová cesta vč. parkoviště patří tomu, kdo vydává povolení k vjezdu. Ostatní stavby na vrcholku a pozemky, mimo telekomunikační věže patří spol. OASE z Prachatic, která to vše prodává. A v současné době tam hlavně v noci je božský klid. Mimo vyjímečně občasného v noci i přes den: výzva do závodu, výzva do LPD, výzva FM pohár, já ET či OK atd. 
Hezký den přeje Žán Braník, 73.

 

Odkaz na originál článku