CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

LPD očima ET 100 - Exp. Žába.

Kategorie: Letní polní den, Všechny články, Popisy rozhleden a kopců
LPD očima ET 100 - Exp. Žába.

Tak už je to za náma...

Rozhledna Kozinec

Letošní plány na vysílací místo pro LPD měla Expedice  Žába vybrána dlouho dopředu.  Jen bylo nutno si zajet pro povolení k vjezdu přes dvěstě kilometrů. Nakonec bylo rozhodnuto spojit dvě akce dohromady a jet jen na místo jedno. Nakonec ale to Žábě stejně nedalo a místo na rozhledně Kozinec u Vidochova, kde od rána do večera prodávala lístky a drobné upomínkové předměty, se na večer přesunula na málo známé místo v Krkonoších. Ono to místo je vlastně známo. Objevila ho a jezdívala tam Expedice  Vysočina a posléze i Expedice Rebel (Franta Bransouze). A chodilo jim to tam parádně, viz banka deníků kolem roku 2000 - 2007.

Mapka

 

Bod s číslem 1 označuje na mapce kde expedice Žába nakonec po přejezdu z Kozince zaparkovala a vysílala. Než se rozhladn uzavře je nutno vykonat řadu věcí (sundat vlajku, uložit tabulky, lavice , spočítat tržbu, zapsat to do listu a sešitu, apod) takže přejezd do Krkonoš byl trochu opožděn . Navíc tam tudy Žába nikdy nejela a tak drobné zakufrování a odbočení místo na jinou silnici, k někomu na dvorek se stalo skutečností. Silnice byla v o hodně horším stavu a tak se ten vjezd na velký dvůr jevil jako logické pokračování cesty. Nakonec po rozbitých cestách přes Malou Sněžku, kudy vede asi nejdelší lanovka v Čechách, ale nákladní a kolem lomu u Černého Dolu se Žába nakonec na Bönischovy Boudy dokodrcala.  Po kratší kontrole místa a možnostech daných tím, že se ty boudy nachází na samé hranici KRNAP, bylo zvoleno místo v poslední zatáčce silničky v nadmořské výšce asi 810 metrů. Protože se Žábě nechtělo trmácet s dlouhým stožárem ( výměna s Mílou Barrandov ) doplnila si trubky  stožáru z vojenských nosítek koupené kdysi od Babči Česká Lípa o  napínací lana a kotvení a vyrobila stožárek celkem asi 5 metrů dlouhý. A tak časový stres, dost velký vítr, neustálé se zamotávání do napínacích lan, zapomenutí jedné pomůcky ( vždycky něco zapomenu doma ) vyrobilo trochu opožděný start do závodu na moje poměry. Rád mám vše hotovo minimálně půlhodiny před.

Výhled do vnitrozemí.

Samozřejmě že vše opozdila i prohlídka místa, zde to je od hranice KRNAP, kterou na Bönischových Boudách tvoří les. Veškeré pozemky pod tímto místem jsou na svahu, takže ať se postavíte kam chcete, jste nakloněni. Jedinou výjimkou je parkovací plocha  ( cca 20 míst ) na konci silničky ale ta byla beznadějně plná, jak ubytovanými hosty tak návštěvníky Krkonoš.

moje místo

Nakonec tedy bylo zvoleno toto místo v poslední zatáčce. V zimě tu bude asi dráha sjezdovky a jinak sem i skládají vytěžené dřevo z lesů napadených kůrovcem. Jižním směrem je sice nízký pás smrků ( asi 10 v řadě ) ale  jinak to tu je otevřeno na celé Čechy, Moravu a i Slovensko.

v zatáčce

Tady  Expedice žába stála po celou dobu trvání LPD. Hranice KRNAP za zády cca 100 metrů. Závod to byl velmi pěkný i přes drobnosti které občas spojení kazily. Třeba 100 km vzdálená stanice vysílající na svém a dvou sousedních kanálech a na všech třech jí bylo rozumět. Potěšilo spojení se Števem Zvolen, chvilinku byl slyšet i Marconi Partizanske ale po dání volacího znaku Expedice Žáby zase zmizel. Samozřejmě že POTĚŠILO spojení se všemi soutěžními i nesoutěžními stanicemi.ještě jeden

Expedice Žába děkuje pořadateli, tedy CB klubu Česká Lípa za pořádání tohoto výborného závodu, děkuje i kontrolkám a všem účastníkům. Žába se už těší na ročník příští, kdy snad konečně dojede na své letos vysněné místo. Jest-li se má těšit i do Holic, to se dozví až za týden  či možná i později.

Každopádně ještě jednou všem děkuji a mějte se pěkně, za Expedici Žába - Žán Braník Praha, 73. PS:  A HLAVNĚ POŠLETE VŠICHNI SVOJE DENÍKY Z LPD 2019!!!

 

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.