CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování na VČS, uzávěrka je 2.4.2023. Článek k VČS a pokyny tamních domorodců jsou již vydány. Těšíme se na všechny!

LPD z Lesného.

Kategorie: Popisy rozhleden a kopců, Letní polní den, Všechny články
LPD z Lesného.Má letošní účast byla ve znamení velkých nadějí vkládaných do drátové směrovky vyrobené dle návodu na netu.

Po překvapivě snadném získání povolení k vjezdu na Lesný ve Slavkovském lese se v odpoledních hodinách vydávám na cestu, veden starší navigací, která byla získána výměnou za PMR stanici.  Až do Lubence to znám, jezdím tím směrem občas prodávat lístky na rozhlednu, pak už spoléhám jen na tu navigaci. Bohužel nezná silnice čtvrté třídy a tak několik zastavení pro kontrolu správného směru mne nemine. Krátce po patnácté hodině jsem přesto na místě. Nejdřív dvě spojení na PMR a pak stavba směrovky. Ze zahrady na chatě to už mám nacvičeno a naměřeno kam a co dát. Bohužel tenkrát nefoukal vítr a tak se neprojevil neduh, že vítr mění laminátový stožár a dráty v jakousi vlajku, které plápolá a vůbec nedrží tvar. Takže to jde zase dolů a zbylý čas je již věnován jen stavbě stožáru s tradiční A 99. Ještě jsem zkusil jakousi improvizaci, že by snad mohl být ten laminátový stožár jakýmsi odrazovým prvkem pro Solarcona, ale i to se nepotvrdilo a tak to v průběhu závodu, když zrovna nebyl nikdo slyšet, bylo odstraněno.

Lesný je hezký kopec, ale celý zarostlý. Takže výhledy jsou jen dva a jen takové průzory. Jeden zhruba na západ směr Dyleň.

A druhý na východ kamsi někam.

Jak píší všichni předešlí účastníci, na pásmu byla cizina, cizina, cizina a jen občas nějaká soutěžní stanice či Alfa. A to jen Alfa z Klínovce a z Churáňova. Až po těžkém boji byly v tom rušení v druhé části závodu vydolována jedna Alfa z Dobrošova. A tak nejdelším spojením bylo to na Šerlich. Takže jsem jen poslouchal a tiše záviděl stanicím z Krušných hor a Šumavy jak sekají jedno spojení za druhým. Ani Žabičce se to moc nelíbilo a tak byla furt zalezlá.

V průběhu noci tam přišla parta mladíků, kteří si rozdělali oheň a popíjeje alkohol se bavila po svém. Nijak jsme si nepřekáželi a tak až do rána bylo dobře. Mimo ta spojení do závodu, samozřejmě.

Ráno po závodě, tak jak je u mne tradiční, okamžité zbalení věcí a dokud jsem ještě bdělý tak vyrazit k domovu. Tentokrát jen jeden mikrospánek a probrání se po drnčení na bílém pruhu pražského okruhu. Jako vždy pár km od domova.

Pěkný výhled je z Hřebenové cesty od turistického přístřešku pod Lysinou. která spojuje křižovatku pod Lesným s Kladskou. Je tu výhled skoro od Dyleně až po Šumavské vrcholky. Možná i Alpy. Fotil jsem jen mobilem a tak to není ono.

Zbývá jen krátké shrnutí. Cesta autem na Lesný je hezká projížďka po pěkných cestách. Bez směrovky se tam vysílat moc daleko nedá.  Zřejmě velmi blízká hora Lysina, která je jen o jeden metr nižší než Lesný, dělá velkou hradbu směrem do vnitrozemí. Hlavně směry na severovýchod. Ale jinak to byl hezký výlet do míst kde jsem ještě nikdy nebyl. Děkuji všem stanicím účastněným v LPD za účast a pořadatelům za pěkný závod a zpestření jedné červencové noci. Zvláštní poděkování pak patří Alfám, za jejich nelehkou práci kterou s námi mají. Hezké portejbly všem přeje Expedice Žába - Honza. 73

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.