CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Mandava JN79GW 479 m.n.m.

Kategorie: Popisy rozhleden a kopců, Archiv, Všechny články
Mandava JN79GW 479 m.n.m.

14.7.2002 20:37:39 - Žán Bráník - Žán Bráník

V letošním ročníku jsem si vybral pro účast v akci ROZHLEDNY vyhlídkovou stavbu na návrší  zaném Mandava. 

Rozhledna byla postavena v roce 1931 jako památník na událost z 29.9.1419, kdy se zde, z popudu mluvčího pražské chudiny Jana Želivského, sešli pražané s tábority. Také zde kázal husitský kněz Václav Koranda.  Zděná stavba je 12 metrů vysoká ale v dnešní době je již značně přerostlá okolními stromy. Nadmořská výška tohoto místa je 479.8 metrů a nachází se v lokátoru JN79GW. V těsné blízkosti byla v letošním roce postavena asi 50 metrů vysoká telekomunikační věž a ta byla vybrána jako působiště pro vlastní akci Rozhledny 2002. Původně jsme měli být nahoře oba tj.Žán Braník a Láďa Vinohrady, ale bohužel Láďa musel vlastní, dosti obtížný výstup po žebřících na věž, pro zdravotní problemy, vzdát. Obsadil blízkou autobusovou zastávku, kde vybudoval druhé stanoviště. Každý jsme měli vlastní vybavení, takže se to obešlo bez dalších problémů. 

Mimo mně. Já měl na výběr buď kabel moc dlouhý nebo naopak moc krátký cca.půl metru. Zvolil jsem krátký a tak celý asi 7 hodinový Rozhlednový program, jsem prostál, pevně spojen, pod antenou. Ale stálo to za to a nelituji toho. Slyšitelnost českých rozhleden byla vynikající, moravských a slovenských jen částečně. Reporty zapsány nemám, ale mimo č.35,č.37-43, jsem ostatní rozhledny pobíral buď dobře nebo velmi dobře. I to Slovensko tam bylo občas slyšet, ale jestli to patřilo k Rozhlednám či nikoli, nevím. Jen pro zajímavost uvedu, že na  pendrek a na nízký výkon (SY 101)jsem hovořil z Pancířem, Komáří Víškou a třeba Kozákovem. Jinak byla k vlastní akci použita antena 1/2 z rybářského prutu a 2 metrový stožárek (já měřím 186, tak to bylo tak akorát) . Stanice Dragon SY 101 a 2,3Ah baterie.

Děkuji organizátorům,CB Klubu Česká Lípa za velmi zdařilou akci,CB Klubu Praha za akci vloženou a těším se na příští ročník.

 


x5.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Mandava : pohled k severu ku Praze

 


x6.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Mandava: Pohled na jih (vlevo nad vesnicí rozhledna č.7 Vlková)

 


x7.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Mandava: Já na ochozu nejvyšší patro

 


x1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Mandava: Pohled z věže na rozhlednu (Stromy mají asi 20 metrů)

 

Diskuse pod článkem:

 

[744] Mandava JN79GW 479 m.n.m. rozhledna č. 5 Reskator 15.7.2002 05:57:22
  :Ty vypadas Zane,tvoji fotku si dam do kredence aby mi deti nechodily na cukr.Cau Reskator.Mas odemne za 5 a nejslabsi maj padaka.

 

Odkaz na originál článku