CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Rozhledna, která stojí za návštěvu - Čartak v Beskydech

Kategorie: Popisy rozhleden a kopců, Archiv, Všechny články
Rozhledna, která stojí za návštěvu - Čartak v Beskydech

4.4.2002 12:46:10 - Láďa Fórum - Popisy rozhleden a kopců - Už jste navštívili zajímavou rozhlednu?

Přátelé,
navštívil jsem zajímavý a nádherný kousek Valašského království...
Při jedné cestě do rodného Valašského království jsem se rozhlížel, kam bych postavil svůj anténový stožár s "ozdobami" ve formě několika antén. Výběr nebyl moc velký s ohledem na možnosti výjezdu auta až k vyhlédnutému vrcholu kopce.
Jak se říká:

...tož vítajte u nás - ve Valašském království...
Mezi řekami Rožnovské a Vsetínské Bečvy se od západu k východu táhne okolo 40 km dlouhý hřeben Vsetínských vrchů. Na jeho konci, v těsné blízkosti nejvyššího vrcholu Vysoká (1024 m/m), je od roku 1986 v provozu nový horský hotel Sůkenická. Hotel je v 930 m/m se snadnou dostupností ze směru Rožnov pod Radhoštěm - Horní Bečva - státní hranice. Autem se dostanete v zimě i v létě až k hotelu na parkoviště. S pověstnou valašskou pohostinností Vás uvítá šéf hotelu, který je velmi příznivě nakloněn našemu společnému hobby - vysílání. Bez problémů Vám povolí se s autem přemístit až pod rozhlednu (jinak výhradně pěšky), která je asi 350 m daleko z parkoviště. Tak to už jste v uzavřené oblasti rozhledny (952 m/m), která patří k areálu hotelu. Je to velice klidné místo, kde máte možnost si prohlédnout z překrásné vyhlídky panorama Beskyd a Javorníků. Hotel je velice komfortně vybaven příjemně zařízenými pokoji s plným příslušenstvím. Pokud je čas i zájem - tož sauna, vinárna, bar, posezení podle chuti a pěněženky. 
Z proviantu můžete si vybrat speciality Valašského království a Velkej Moravy - nechybí i jídla tradiční kuchyně. 
Nepříjemným mým zjištěním bylo, že vyjma vstupní haly se nikde v hotelu nesmí kouřit...
Koho by nebavilo vysedávat pod anténami, má možnost si udělat pěší výšlap do okolních lesů. V zimním období lyžování na sjezdovce vedle hotelu (asi 25m) s vlekem je nejspíše zážitkem pro ty mladší a mne touto atrakcí nezlákali. Sportovně založení CBčkáři mají k dispozici velice slušně vybavené hřiště (pro každý druh sportu jiné).
Večery je možno prožít v kruhu blízkých nebo společně u táborového ohně v areálu hotelu.
Tož, tak nějak ve zkratce to by bylo asi vše, okolo tohoto pěkného místa k vysílání s rozhlednou, která není v seznamu obecně známých rozhleden - nevím proč...
73! a naslyšenou z kopců, rozhleden a kdo ví odkud...

 

hotel.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

rozhledna.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

rozhlednaSdef.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Rozhledna je betové kostrukce s dřevěným obložením, na vrchlu je soustava antén pro komerční účely - neruší příjem na CB pásmech.
Klíče jsou k dispozici v hotelu na recepci. Přístup od hotelu po lesní upravené cestě mírně do kopce s převýšením asi 20m. Jinak okolo rozhledny je dostatečný prostor pro zbudování portable anténové farmy, kotvící kolíky není problém zatlouci do hlíny, kameny tam nejsou ve velkém výskytu, lesní porost je v okruhu asi 100 m snížen na přijatelnou úroveň nebránící výhledu anténám ani očím...
Rozhledna je postavena ve čtverci JN99EJ.

 

Diskuse pod článkem:

 

[362] Rozhledna, která stojí za návštěvu Láďa Forum MB 5.4.2002 16:15:05
  Upozornění - lokalita, která je uvedena v seznamu rozhleden (Vsetín) na těchto stránkách není přesná!
Rozhledna se nachází na trase Rožnov pod Radhoštěm - státní hranice - Makov. Asi 1.5 km před celnicí je odbočka silnice o 180 st. do prava k horskému hotelu Sůkenická - tak a je to. Prosím Bohouše, aby údaj o lokalitě opravil spíše na Rožnov pod Radhoštěm místo Vsetína.
Díky za pochopení, 73!
 » [382] Re:Rozhledna, která stojí za návštěvu Bohous CL6 5.4.2002 21:28:54
  Já to velmi rád opravím, ale teď honem nevím, kterou rozhlednu máš na mysli. Tu o které píšeš ve svém článku ? Tam píšeš o HOTELU Sukenická, název rozhledny jsem nenašel. Jestli se jedná o název okresu (Vsetín), tak tam jsou dvě takové rozhledny. Pošli mi prosím doplňující info, já to samozřejmě hned opravím.
 » [383] Re:Rozhledna, která stojí za návštěvu Bohouš 5.4.2002 21:56:54
  Tak jsem po tom trochu lezl po netu, zjistil jsem, ze rozhledna se nejspis jmenuje BUMBÁLKA, jinde ji nazývají zase Čartak v Beskydech, tož babo raď. Pak jsem zjišťoval do kterého OKRESU patří, no a patří pod okres Vsetín. Rožnov pod Radhoštěm snad ani není okresním městem ? No každopádně okresy budou zrušeny, budou nahrazeny krajem a tak zřejmě budu na začátku příštího roku v databázi okresy nahrazovat novým údajem - krajem.
 »» [384] Rozhledna, která stojí za návštěvu Láďa Forum MB 5.4.2002 23:36:58
  Bohouši, ta rozhledna se nazývá Na Čartáku - to je dobře, a ona je součástí horského hotelu Sůkenica. Nejblíže je Horní Bečva u Rožnova pod Radhoštěm...
 »»» [385] Re:Rozhledna, která stojí za návštěvu Bohous CL6 5.4.2002 23:41:51
  OK, takže ja to nechám jak to je, souhlas ? Tam se uvádí OKRES, nikoliv nejbližší město.

Přivedls mne na nápad - popsal jsi jednu rozhlednu, ono jich je u nás skoro 200. 4asem by se snad o každé dal napsat nějaký článek - to je jedna věc. Jako druhou věc bych viděl, že do toho seznamu rozhleden doplním ještě ODKAZ na takový článek, zabývající se tou konkretní rozhlednou.

Co Ty na to ...
 »»»» [386] Rozhledna, která stojí za návštěvu Láďa Forum MB 5.4.2002 23:48:36
  Bohouši,
... je vidět, že ti to myslí ...
Jo bude to fajnové, jen aby lidi psali na email tvůj, nebo do příspěvků pod články a potom sa to zarovná - opravdu dobrý nápad máš.
73! a hodně štěstí...
 »»»»» [387] Re:Rozhledna, která stojí za návštěvu Bohouš CL6 6.4.2002 00:17:23
  Díky Vláďo, jako cílovou premii za tu chválu jsem tam přidal první odkaz a ten je na Tvůj článek :-) Také jsem si dovolil doplnit do názvu článku i název rozhledny, pokud to vadí, tak to zase smažu - přišlo mi to lepší, ale članek je to Tvůj.

 »»»»»» [388] Rozhledna, která stojí za návštěvu - Čartak.. Láďa Forum MB 6.4.2002 00:26:17
  Taky jsem o tom přemýšlel... Jako by jsi myslel stejně jako ja... Díky

 

Autor: Láďa Fórum

Odkaz na originál článku