CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Tip na portejbl - Šerák a Keprník

Kategorie: Popisy rozhleden a kopců, Archiv, Všechny články
Tip na portejbl - Šerák a Keprník

21.8.2002 19:36:59 - Žán Bráník - Žán Bráník

Hodinu po půlnoci nasedám do rychlíku Excelsior směrem na Zábřeh na Moravě, kde přesedám na motoráček do Bludova, tam opět přestupuji do lokálky směrem na Jeseník abych v 4.55 vystoupil v nejvýše položené rychlíkové stanici v Čechách, Ramzová (760 m/m,JO80ME).Hledám dolní stanici sedačkové lanovky na Šerák, chtěl bych se svézt, převýšení cca 570 metrů mne moc neláká. Lanovka ale začíná svůj provoz až v 8.30, to přece nebudu tak dlouho čekat, jdu proto pěšky. 

Je ještě šero, pofukuje příjemný větřík, který odhání otravné mouchy, otravující zpocené pocestné, či-li mne. Přes sedlo Černava (1060m/m), je tu přestupní stanice lanovky a lze sem  vyjet i autem po kvalitní šotolinové cestě z Ramzové, stoupám dál na Šerák (1357m/m,JO80ME). Vrchol je dobyt v 6.45, stíhám ještě východ slunce kdesi nad severní Moravou a hledám vhodné místo pro připevnění anteny. Takzvaný syndrom CB, vylezu na kopec a hned přemýšlím kam dát antenu. Toho se už snad nikdy nezbavím. 

Po nalezení vhodného místa hned navazuji spoustu spojeníček tu s Moravou , tu s českými stanicemi .Ukojen CB vášněmi přecházím na druhou kotu, Keprník (1423m/m, JO80ME). Zde buduji opět vysílací stanoviště, nastupuje ale již značné rušení a tak spojeníčka již žádná nejsou, ono není ani s kým, všichni již asi odešli za plněním pracovních povinností. Kochám se tedy alespon krásnými výhledy a relaxuji po cestě na vrchol. Po 13 hodině balím a odcházím zpět. 

Jedu z horní stanice lanovky na mezistanici Černava a pak zase pěšky do Ramzové. Cestou se krmím borůvkami (těmi pravými) a spokojen dnešním výletem ukončuji cestu pod lanovkou v Ramzové v restauraci. Mají tu vynikající borůvkové knedlíky, tak si dávám do nosánku a ve vzniklém čase dám pár údajů o lanovce: jezdí od 8.30 do 18.15, jízdné na Šerák 100 Kč, zpáteční 150 Kč. V 16.44 nasedám do rychlíku Praděd, který mne  dováží do Zábřehu na Moravě kde přesedám na rychlík směrem na Prahu a v 21.02 vysedám na Smíchovském nádraží. Cena zpáteční zákaznické jízdenky Praha – Ramzová činí 344 Kč.

Shrnuto ze všech tří vlakových výletů. Dnes se již cestuje vlaky poměrně rychle, bez zbytečných zpoždění. Ale POZOR ! Z vlastních zkušeností to naštěstí nemám, jen z doslechu. Ve vlacích ČD se šíleně KRADE ! Pokud jimi budete cestovat, dávejte si velký pozor na své věci a neusněte!

Na zdraví, Žán Braník.

P.S.:Stalo se již tradicí, že se každá expedice chlubí tím co všechno měli s sebou k jídlu a pití. Dávám tedy tento seznam i já. 3 krát  chléb s Lučinou, 2 litry vody s nápojem Tang pomeranč, 1 krát sušenky Disko s čokoládovou náplní, 1 krát sušenky Be-Be, dobré ráno a výše zmíněné Borůvkové knedlíky, 1 krát káva turecká a 1 krát půl litrová plechovka piva výčepního Holba. Asi 20 cigaret Petra a několik hašlerek Original. Používaná radiostanice: Dragon SY-101, antena půlka (vyrobená z rybářského prutu) a gelová baterie 2,3 Ah.S menšími rozdíly ve vybavení(antena, cigarety a sušenky) byly absolvovány všechny tři expedice.

 


01C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Ráno v Ramzové

 


02C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Východ slunce z Šeráku

 


03C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Východ slunce z Šeráku

 


04C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Chata na Šeráku po ránu

 


05C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Zátiší s anténou na Šeráku

 


06C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Keprník ze Šeráku

 


07C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Šerák¨z Keprníku

 


08C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Moje maličkost na vrcholku Keprníku

 


09C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Zátiší s anténou na Keprníku

 

10C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Cesta lanovkou z Šeráku na Černavu

 


11C.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Dlouhé čekání na vlak domů

 

Odkaz na originál článku