CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Kategorie: Technika, Archiv, Všechny články

31.8.2005 08:45:08 - Správce stránek - rubrika Napsali nám - Napsali nám - Pokud někdo používá ELIX 77S v tichém prostředí (třeba na na nočním stolku v noci), vadí mu možná bzučení multiplexu displeje

Pokud někdo z vás používá ELIX 77S v tichém prostředí (třeba na na nočním stolku v noci), vadí mu možná bzučení multiplexu displeje. Bzučení (cca 150Hz) má sice úroveň cca -50 dB pod plným signálem, tudíž je hluboko pod normou pro CB stanice, ale stanici můžete vylepšit a bzučení zcela odstranit až na úplnou nulu jednoduchým postupem. 

Sejměte víko s reproduktorem. Zevnitř uvidíte na předním panelu poblíž mikrofonního konektoru červený drátek (propojka) dlouhý cca 5 cm. Vede NF signál. Je někdy položen těsně na spoji, kde je také vedeno řízení displeje. Tudíž vzniká kapacitní vazba ze spojů na předním panelu do tohoto drátku. Když drátek nadzvedneme od spoje (jde to snadno, je ohebný , ale ne zas moc, aby samovolně ,,plandal" ), tak bzučení zcela ustane. Stačí ho nadzvednout o cca 3-5 mm od plošného spoje a je zcela ticho.


ELIX, spol. s r.o., komunikační technika V. Voráček, jednatel        

 

Odkaz na originál článku