CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

CB liga 2021 - 2022

Kategorie: Všechny články
CB liga 2021 - 2022

Komentáře jsou přípustné jen od soutěžících, případně od zájemců o CB ligu. V jiném případě může být komentář odstraněn

CB liga 2021 – 2022

Tento měsíc je zahájením dalšího již 17. ročníku, snad jsem se nespletl,  a pokud ano tak se již předem omlouvám asi je to věkem.

Tento rok stejně tak jako rok minulý v propozicích nedoznal žádných změn  až na jednu maličkost. A to bod 8. Protesty.

Nové znění:

Protest musí být podán písemnou formou ( mailem) na adresu ředitele soutěže a smí ho podat pouze soutěžící aktuálního ročníku.

K tomuhle rozhodnutí pořadatel dospěl po nekonečně dlouhém připomínkování údajných chyb pořadatele při opravách deníků a následné provádění dodatečných oprav. V tomto případě se nejednalo o chybný postup, ale po vzájemné dohodě mezi soutěžícím a pořadatelem o opravu (vrácení bodů).

Odůvodnění:

Opravy deníků nejsou pro komisaře nic jednoduchého. Soutěžící přijímá data od nesoutěžní stanice a je plně odkázán na její údaje. Velmi často se stane, že protistanice dává údaj o kótě podle místních zvyklostí. Velmi často tyto názvy nejsou v mapách uváděné a nebo jsou pod jiným názvem. I když komisař hledá ve více mapách dojde k tomu, že zadaný údaj nenajde a QSO označí jako chybu. Ale protože máme banku deníků, kde je deník uváděn, není problém aby soutěžící na takovou chybu sám přišel a vhodným způsobem prokázal chybu komisaře (zaslání kóty umístěné v jakékoliv byť starší mapě) a organizátor i zpětně tuto „chybu“ opraví ve všech ukazatelích a vrátí body. V tomto konání budeme i nadále pokračovat, protože soutěžící si nezaslouží, aby byl penalizován za dobře odvedenou práci a komisař si stejně tak nezaslouží, aby byl kárán taktéž za dobrou práci.

Soutěžící si fakticky dokážou sami kontrolovat svoje výsledky a tak je organizátor stále pod jejich dohledem a jakýkoliv zákulisní proces by byl velmi rychle odhalen. Není proto důvod se obávat, že dochází k podvodům a není nic lepšího než se o to sám postarat tím, že budu sledovat výsledky svoje, ale i druhých. Banka deníků nám to umožňuje beze zbytku.

Děkuji všem, co jsou do CB ligy zapojeni, ale i těm, kdo se zapojí.

Těším se na slavnostní vyhlášení vítěze CB Ligy 2020/2021, které bude 28.8 v Kulturním domě v Holicích od 13 do 14 hod ve velkém sále KD Holice, kam Vás všechny srdečně zveme .

Venca Chotěšov CL-39 ředitel CB ligy

Tomáš mob. Roudnice CL-31 pán databáze

Fousáč Plzeň CL-51 pán oprav

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.