CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

CB liga říjen

Kategorie: Všechny články, Česká CB liga
CB liga říjen

V tomto měsíci jsme na rozdíl od září byli daleko skromnější v počtech DX a v úrovni bodů v denících.

 

CB liga říjen

V tomto měsíci jsme na rozdíl od září byli daleko skromnější v počtech DX a v úrovni bodů v denících. Však také podmínky šíření se nedaly srovnat s těmi v září, ale i tak soutěžící vyjeli na kóty a  přivezli  co šlo. Počasí je zatím přívětivé, ale  jen pro ty otrlejší. Je tu zima  jako každý rok. Museli jsme přezout a na kopce nad 1000 máme již přibaleny řetězy a 1000W topení abychom nezmrzli. Zkrátka je to stále opakující se zimní scénář, který známe již nazpaměť.

A máme zde výsledky CB ligy za měsíc : Říjen. ...exp.Mafia tentokrát z kóty [JN98LR] Trnovník přivezl/a za 89 spojení tentokrát 7691 bodů a do DX zapisují 244 na [JN79UG] za spojení s Apache Znojmo /p Salatův Kopec _661m.


Milan Senica tentokrát z kóty [JN88RT] Žalostiná přivezl/a za 61 spojení tentokrát 4020 bodů a do DX zapisují 141 na [JN98NE] za spojení s Expedice Apollo /p Prašný Vrch.


Mates Brno tentokrát z kóty [JN69WQ] KótaTok přivezl/a za 34 spojení tentokrát 2934 bodů a do DX zapisují 182 na [JO80CI] za spojení s Dana Slavoňov.


exp.Radegast tentokrát z kóty [JN69OO] Křížový Vrch přivezl/a za 28 spojení tentokrát 2119 bodů a do DX zapisují 230 na [JO80CI] za spojení s Dana Slavoňov.


 

Výsledky CB liga 2020/2021 - měsíc Říjen
poř. Název spojení průměr bodů
1 exp.Mafia 89 86.42 7691
2 Milan Senica 61 65.9 4020
3 Mates Brno 34 86.29 2934
4 exp.Radegast 28 75.68 2119

 

Výsledky CB liga 2020/2021 - TOP DX QSO
poř. Název SUM DX Jeho nejdelší DX
1 exp.Radegast 997 458
2 exp.Mafia 956 468
3 Mates Brno 688 286
4 Milan Senica 668 382
5 exp.Spektrum 142 142

 Propozice doznali změny a bylo pro organizátory dilema zda tyto změny  uplatnit ihned ( za pochodu) , nebo tuhle změnu nechat až do nového ročníku. Nebyl by problém dotázat současné hráče zda by souhlasili se změnou v průběhu  soutěže . Ale po zkušenosti, že lidská mysl je tvárná a nepředvídatelná  do budoucna , jsme se rozhodli, že nové propozice uvedeme v platnost až od příštího ročníku.  Ale již nyní bude kontrola  daleko přístupnější k překlepům  a k drobným nejasnostem při zápisu.  Chtěl bych také požádat současné ligové hráče  aby pomohli  s náborem nových CB tváří do soutěže.

Tak ať se Vám daří a hlavně pevné zdraví a ať nám to lítá !

Venca Chotěšov CL39 ředitel soutěže

Fousáč Plzeň CL51 pán oprav

Tomáš mob.Roudnice CL31 pán databázeKomentáře

postPřidat komentář
Expedice Žába 🐸
odpovědět citovat
Ahoj, ono jde o to, že drtivou většinu zájemců o CB ligu jste zahnali v uplynulých 2-3 letech striktním trváním na CL6 a databázích. Ti se už nevrátí. Navíc když se chystá jiný a nový závod CB, kde sice cl 6 není přímo zakázán 1 ale jsou doporučený jiné formy deníku. Takže nábor nových účastníků bude běh na dlouhou trať. Chtělo by to i víc té propagace. Třeba oslovit Jerryho Nové Město pod Smrkem a dát banner na jeho stránky. Co ten ok1np, jak tam to vypadá? Já to taky zkusím, ale vysledek? Bůhví... Pěkný den přeje Honza.73
Fousáč Plzeň CL-51
odpovědět citovat
Ahoj,
při kontrole těchto Ligových deníků se mi v hlavě neustále honily myšlenky související se změnou propozic.

Na jednu stranu toto připravované rozvolnění...

No kterej blb takovýhle patvar slova vymyslel? A jak se to všude neustále omílá, tak to člověk z hlavy nevypudí!

... uvolnění přísnosti vítám, protože se opravdu bazírovalo doslova na blbostech. Tato tvrdá pravidla dost lidí odradila od soutěžení a vydrželi jen ti nejlepší z nejlepších.

Na druhou stranu je to CZ CB Liga, tedy něco jako Extraliga. Není to nějaký SK Pleská Okresní přebor. Soutěží ti nejlepší operátoři, s poměrně špičkovou technikou a s dokonalou znalostí zápisu. Občas se někomu nějaké to QSO povede, jinému se nepovede.

Troufnu si ale tvrdit, že šance a schopnosti operátorů jsou sakramentsky vyrovnané. No a pak rozhodují opravdu už jen drobné nuance. Proto ta náročnost!

Bohužel není v současné době nikdo, kdo by měl ambice jim natrhnout zadel, takže soutěžících ubývá.

Ono je to soutěžení také o odpovědnosti, dodržování pravidel, pokoře a slušnosti. A to se dnes ve společnosti moc nenosí...

Takže na jednu stranu je potřeba hledat cestu jak soutěž nepohřbít a přitáhnout další zájemce, ale na druhou stranu je potřeba trpělivě vysvětlovat, že je potřeba splnit poměrně přísné podmínky v porovnání s některými jinými aktivitami na CB a neudělat z toho úplnou frašku.

Omlouvám se za svůj výlev myšlenek, ale potřeboval jsem se jich zbavit, tak jsem je hodil na Vás....
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Fousáči jak jinak než Ano Ano Ano. Také mne to drtí, a sám těžko chápu, že to co děláme je na úkol kvality toho co děláme. To víš že jsem procházel mnoho deníků nesoutěžních v bance, ale i soutěžních v PMR soutěžích. A neni k tomu co dodat. Jednoznačně by tyto deníky v lize byly červené od začátku až do konce. Ale bohužel vypadá to , že současný trend takový je. A pokud nechceme ligu zabalit musíme přistoupit na tuto hru. Ale faktem je, že se to opravdu těžko stravuje. Snad to bude mít význam.