CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

DataBáze míst …

Kategorie: Všechny články, Návody a postupy
DataBáze míst …DataBáze míst obsahuje všechna možná i nemožná místa, odkud se dá vysílat …

Ale vážně. Původní DB byla vytvořena již dávno na základě nějakých podkladů o místech, městech, obcích, obecních částech a kopcích. Postupně je doplňována a upřesňována.

Na Slovensku byly přidány ke všem místům okresy. V ČR to jsou rovněž opravy okresů (za 20 let se ledacos změnilo). V každém případě přibývají v DB kopce a hory. Původně totiž nešlo odhadnout, odkud se bude nebo nebude dát vysílat. Takže, jakmile se objeví v Bance neznámá kóta, nastává hledání a pátrání … Leckdy je to opravdu hodně náročné …

Nedávno jsem skoro hodinu hledal jeden název místa, až jsem se dopracoval k tomu, že se jedná o „chotárny názov“ …

Věřte tomu, že to je opravdu náročné. Ono je jednoduché, mávnout rukou a nechat to být. Ale co když se tam dotyčnému zalíbí a bude tam chodit pravidelně. Takže to zkusím dohledat, případně se ptám kolegů místně příslušných a podobně. Pravdou je, že v ČR máme dostatek podkladů a možností na dohledání. V SK je to docela problém, tam výběr mapových podkladů je podstatně zúžený. Navíc, v obou republikách řádí na kartografických úřadech nějací trolové, kteří mění výšky nebo názvy kopců!

Když se hlásí portably, prolejzám to, zda tam je všechno v DB. Pokud ne, okamžitě se snažím vyhledat a vložit do DB, aby soutěžící měli plnej servis. Před letošním EBH to bylo 5 míst. Ale pokud narazím na „chotárny názov“ jsem v rit*.

Pokud není vyhlédnutá kóta v DB není problém pomocí http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/lokview.php poslat údaje. Ovšem takové, aby se to dalo dohledat. Případně mě poslat mapku s vyznačením.

Pár upozornění na některá fakta:

Pokud v DataBázi lokátorů nebo volaček narazíte na tvar (KLADNO-ČR) jedná se o zápis do r. 2010.

Pokud tam bude tvar (KLADNO - ČR), jedná se o zápis provedený po 2010, tedy mnou zkontrolovaný.

Pokud je v DB lokátorů zápis Vesce (TÁBOR - ČR) jedná se o obec Vesce v okrese Tábor.

Pokud je v DB lokátorů zápis Vesce (RADÍČ PŘÍBRAM - ČR) jedná se o místní název nebo obecní část obce Radíč v okrese Příbram.

Postupně tu DB lokátorů prolejzám a upravuji. Někomu se to může zdát zbytečné, nicméně pro komfort Deníku Cl6 je to potřeba a ti co umí to uvítají ….

Neboť „čistejch“ Lhot je v ČR padesát. Ale Holasice třeba jen dvoje, jako na potvoru oboje v okrese Brno venkov a 29km od sebe … Bohuslavice 7x, Pazderna jen na okrese Tábor 9x! V těchto případech se doporučuji se optat, kde mají obecní úřad. Vesce (RADÍČ PŘÍBRAM - ČR) mají pochopitelně obecní úřad v Radíči.