CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Expedice Sicilie 2019 - 7. část Syrakusy

Kategorie: Všechny články, Expedice Sicílie 2019
Expedice Sicilie 2019 - 7. část Syrakusy

Večer se podařilo udělat, prozatím, rekordní deník

7.7.2019

Pro dnešní den v podstatě není co popisovat. Celý den jsme věnovali přejezdu od Palerma k Syrakusam a včasnému začátku vysílání.

Po odjezdu z nocoviště jsme se zastavili vycachtat se ve slané vodě.

Cesta nás vedla křížem přes Sicílii od Palerma k Catanii a dále k Syrakusam. Cestou bylo zajímavé sledovat jak jsou Italové schopni mnohakilometrové úseky dálnice vést po mostech. Tam kde mosty opravovali celé části chyběly a mi jeli na vedlejším mostě v obousměrném provozu. Jakmile jsme se dostali za město Enna úplně se změnil ráz krajiny. Cestou jsme pozorovali množství požárů v krajině.

Někde kolem Augusty byl již z dálky vidět hustý tmavý kouř. Dálnice tam vede soustavou tunelů a mostů. Před jedním z tunelů stálo policejní auto s puštěnými majáky. Uvnitř tunelu bylo plno kouře. Na konci tunelu hořela plamenem protihluková bariéra. Ihned jsem skočil po foťáku, ale v 80 km/h rychlosti bylo pramálo času na zostření přes zadní dveře auta a pořádnou fotku....

U Syraklus jsme měli vytipované místo za průmyslovou zónou, asi 50 m od moře. Vyšlo to...

I tady v dálce byly požáry...

Nicméně nás nijak neohrožovaly, ve vysílání nás také nikdo nerušil, takže pohoděnka.

Vy jsten na nás byli připraveni a my jsme se snažili být též zavčasu v éteru. Myslím že to vyšlo nádherně - 129 QSO. Za to vám přátelé patří velký dík. Udělali jste nám velkou radost.

Na slyšenou a pokračování příště.....

PS: ráno to nechodilo

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.