CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

Expedice Sicilie 2019 - 7. část Syrakusy

Kategorie: Všechny články, Expedice Sicílie 2019
Expedice Sicilie 2019 - 7. část Syrakusy

Večer se podařilo udělat, prozatím, rekordní deník

7.7.2019

Pro dnešní den v podstatě není co popisovat. Celý den jsme věnovali přejezdu od Palerma k Syrakusam a včasnému začátku vysílání.

Po odjezdu z nocoviště jsme se zastavili vycachtat se ve slané vodě.

Cesta nás vedla křížem přes Sicílii od Palerma k Catanii a dále k Syrakusam. Cestou bylo zajímavé sledovat jak jsou Italové schopni mnohakilometrové úseky dálnice vést po mostech. Tam kde mosty opravovali celé části chyběly a mi jeli na vedlejším mostě v obousměrném provozu. Jakmile jsme se dostali za město Enna úplně se změnil ráz krajiny. Cestou jsme pozorovali množství požárů v krajině.

Někde kolem Augusty byl již z dálky vidět hustý tmavý kouř. Dálnice tam vede soustavou tunelů a mostů. Před jedním z tunelů stálo policejní auto s puštěnými majáky. Uvnitř tunelu bylo plno kouře. Na konci tunelu hořela plamenem protihluková bariéra. Ihned jsem skočil po foťáku, ale v 80 km/h rychlosti bylo pramálo času na zostření přes zadní dveře auta a pořádnou fotku....

U Syraklus jsme měli vytipované místo za průmyslovou zónou, asi 50 m od moře. Vyšlo to...

I tady v dálce byly požáry...

Nicméně nás nijak neohrožovaly, ve vysílání nás také nikdo nerušil, takže pohoděnka.

Vy jsten na nás byli připraveni a my jsme se snažili být též zavčasu v éteru. Myslím že to vyšlo nádherně - 129 QSO. Za to vám přátelé patří velký dík. Udělali jste nám velkou radost.

Na slyšenou a pokračování příště.....

PS: ráno to nechodilo

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.