CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Instrukce po závodě EBH 2021

Kategorie: Všechny články, Éter bez hranic
Instrukce po závodě EBH 2021

Dnes ráno skončila soutěž EBH 2021. Bylo obsazeno 88 kót

Dnes ráno skončila soutěž EBH 2021. Bylo obsazeno 88 kót. Podmínky letos nebyly zrovna nejlepší . Sluníčko si s námi hezky pohrávalo a rozhodilo po celé Evropě svoje rádiové smetí a „plechové nebe“ se letos nekonalo. Sem tam se někomu podařil DX, ale byly to spíše jen takové výstřely do prázdna. Rozhodně se nekonaly DXové  žně. Bodíčky se budou shromažďovat spojeníčko ke spojeníčku a bude záležet na každé chybičce.

Dejte si proto velký pozor na zápisy ve svých denících. Nepospíchejte s přepisováním do CL6. Tím nechci říci abychom se loudaly s odesláním deníků pořadatelovi, ale abychom v klidu QSO z papíru přepsaly do el.deníku a při přepisu si kontrolujte QSO podle databáze, kterou vám CL6 nabízí. (před zápisem nezapomeňte aktualizovat deník CL6.)

Jen připomenu, že :

Zápis např. MT-1 /p ............... JNxxJJ – je správně !

Zápis např. exp Radegast /p ................. JNxxJJ – bude QSO uznáno, ale bez koef.1,2 protože schází sou.vol.znak MT-1

U zápisu bonusové stanice dbejte, aby byl zapsán tento tvar: AA-xx. Dvě AA a  pomlčka jsou důležité pro vyhodnocení výsledků, protože to bude dělat počítač.

c.) Deník ve formátu .c6v odešlete do 14 dnů po soutěži e-mailem na radegast@cbdx.czTedy do 6.6 24:00 hod. Deníky v jiných formátech než c6v jsou možné odeslat po dohodě s organizátorem.

Při odeslání dejte pozor jaký soubor posíláte. Musíte poslat soubor c6v nikoliv BAK !!

Snad je to všechno co je nutné si ujasnit. V případě potíží nebo nejasnosti pište na radegast@cbdx.czNebo volejte řediteli na 605588849.

Všem Vám děkuji za účast v soutěži. Byli jste špičkový. Jedna radost bylo vás poslouchat a sledovat vaši práci.

Venca Chotěšov CL39 ředitel soutěže.

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Díky Venco za upřesnění a upozronění na možný chyby při zápisu.
Chápu to tedy správně, že když se mi bonusová stanice hlásila "alfa nula jedna", tak jsem ji měl zapisovat AA-01 ???
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Ano. Ale prosím tě není to žádná závažná chyba a pořadatel si s tím snadno poradí. Pouze mu to usnadní práci pokud to bude napsané správně. Jinak deník byl napsaný OK. Jak dopadne po kontrole správnosti zápisů zatím nevím