CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Koronavirový Křížový Vrch

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Koronavirový Křížový Vrch

V Dubnu jsme se chystali jako vždy na Čerchov

Koronavirový Křížový Vrch

V Dubnu jsme se chystali jako vždy na Čerchov. Ale na poslední chvíli jsme museli změnit svoje rozhodnutí a to proto, že prý jsou v Domažlickém kraji nakaženi virem snad i stromy u cesty. No zkrátka v této oblasti náhle stoupl počet  postižených lidiček  a to opravdu o dost.   A protože se musíme již řadit mezi ohrožený druh  a  to nejenom po stránce věku,  ale i co se týká aktivních klubáků  co jezdí na kopce,  musíme být na sebe velmi opatrní. Kdyby to s námi šlehlo  již by asi na kopce z klubu nejezdil nikdo. A z těchto všech důvodů jsme se rozhodli pro změnu kóty na Křížový Vrch.

Počasí bylo špicové a na kopec jsme s Vorlíkem vyrazili z Chotěšova kolem 14 hodiny. Přesně jak jsme očekávali.  Po cestě na kótu spousty lidiček jak na kolech tak pěšky. Rozhledna byla sice zavřená,  ale  vatra hořela a buřty se pekli jedna radost. Samozřejmě milion otázek od kolemstojících kamto, pročpa to, k čemu a na co atd. A tak přišla řada na chrchlání a kýchání a byl ode všech klid. Cha Cha.

Anténa stála za chvilku a přišla řada na kafíčko.

Potom na pivíčko a šunčičku. Počasí stále krásné  i  když se pomalu začalo od západu zatahovat a černat. Nastal čas se pustit do práce. Na pásmu kolem 16 hodiny se nechal slyšet  Ondra Kbely a nejednou zlehýnka hlásek jako konipásek volá exp.Horal . Tygříku odkud že to voláš ? Ze Zasratého kopce Radegaste ozvalo se. Jasanka  Horale, píšu Šibenický Vrch. No a 300 stovka je v kapse. Pak nejednou se nechal slyšet V3D... haló již jsem dorazil pánové......a tím začal běžný provoz na pásmu.

 

Kolem 17 hodiny to zvláštně na frekvenci zašumělo, zapraskalo a kdo že  nám to tam loupe perníček? No jasně Milan Senica se nám tu šťourá v chaloupce a tak ho hned musím napřášit do deníku abych zase nepřišel o DX QSO jako minule !

 

Tak a pomalu jsme zase vyhládli a přišla řada na teplou večeři. Člobrdové byli již pryč a tak jsme měli volné pole působnosti. Vorlík rozdělal oheň a pustili jsme se do klobásek

A než u Bucků (západ slunce)zhasly ještě se u nás zastavil na pokec kamarád drozd (konipas).

Večerní provoz byl v duchu zhoršujících se podmínek. Sem tam nějaká ta 200stovka, ale již nic moc. Zkrátka běžný CB provoz. Až najednou kolem 22 hodiny jsme zaslechli, že dělá V3D QSO s exp. Signal Samozřejmě že jsme se snažili jak to jenom šlo. Přešli jsme na SSB a při čitelnosti S1 jsme jasně přečetli Kótu a lokátor. Máme dojem, že i oni od nás data dostali, ale potvrzeno to od nich již nemáme. No nevadí. Bylo to sice tentokrát trochu slabší, ale snaha byla.

 

Zařízení jsme vypínali okolo půlnoci a jeli pomalu domů. Po cestě Vorlík ještě zachytil dominantu obce Klášter Premonstrátek Chotěšov

Tak a to je všechno co jsme stihli na této koranavirové expedici. Děkujeme všem za pokec a těšíme se opět NSL.

Exp.Radegast

Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Honza Rosice
odpovědět citovat
tam to bylo super hlavně spaní v altánku :-))))

držte se
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Altan stojí pořád, můžeš to zopakovat 1
odpovědět citovat
Zdravím Radegasty. Všechny údaje jsme od vás přečetli i když to byla fuška, ale povedlo se. Děkujeme za krásný DX a někdy za příznivějších podmínek to bude určitě lepší.
Venca Chotěšov CL-39
citovat
I od nás velké poděkování za pěkný DX. Podmínky nebyly právě nejlepší a měli jsme jen jednoduché HB a jen 480 mnm kóta tak to bylo poznat. Ale i tak ještě jednou poděkování a opět NSL.
Expedice Žába 🐸
odpovědět citovat
Ahoj, hezké povídání. Toho ptáka bych ale tipoval na Konipasa bílého http://jdem.cz/ff58q7 Drozd je zespodu kropenatý dohněda. Hezký den a stálé zdraví přeje Expedice Žába. 73 http://jdem.cz/ff58q7
Vorel Stupno CL-45
citovat
Žáne, dávám tě za pravdu. Vašek to trochu obrátil. Konipase jsem fotil asi na 5m a o Drozdech jsme si povídali.
Venca Chotěšov CL-39
citovat
To víš u mne je to problém když těžko poznám husu od slepice 5 A jak komentuje Vorel ...o drozdech jsme se povídali 5 5 Ale vypadá ten pták hezky.
Expedice Žába 🐸
citovat
Ahoj, to mi je jasné. Maso jako maso. A když to jíš, tak nekoukáš do talíře co to jíš ale kolem sebe, aby Ti někdo něco nesebral. 5