CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Kontrolka KC-100 - 149 exp.Radegast

Kategorie: Všechny články
Kontrolka KC-100 - 149 exp.Radegast

Tak letos jsme soutěž PE33 absolvovali jako kontrolní (bonusová)stanice. Měli jsme dilema kam vyrazit.

KC-100 – 149 na Čerchově

Tak letos jsme soutěž PE33 absolvovali jako kontrolní (bonusová)stanice. Měli jsme dilema kam vyrazit. Protože jsme minulý ročník vyhráli ,  ale ani ne tak počtem QSO, jako koeficientem za krtinu a díky našim hrabičkám, které opravdu slyší trávu růst,  tak jsme letošní soutěžení absolvovali jako kontrolní stanice KC 100-149.  Původně jsme chtěli vysílat ze stejné krtiny (Křížového Vrchu) jako jsme vyhráli, ale asi by to nebylo pro ostatní soutěžící to pravé ořechové, protože na 5/8 by nás z takové krtiny nejspíš neslyšeli a hrábě pro tento účel nebylo možné použít.( za námi a z boků by nás nikdo neslyšel). Rozhodli jsme se tedy pro Čerchov s nv 1042m. Nahoru jsme dorazili kolem 15 hodiny.

Počasí bylo opravdu špičkové. První zastávka byla jako vždy v hospůdce na kávu a pivíčko. Právě začali točit nové pivo 12 ze soukromého pivovaru pod kopcem. Bylo dobré, ale ode mne to je špatné posouzení, protože nejsem pivař a nepoznám 12 od 7 . Chutná mi všechno co pijí ti druzí a ty 4 piva za týden co vypiju mne nenaučí degustaci. Jóó klobásky, uzené bůčky, štrůdlíčky od Babči Česká Lípa to je jiná . To je můj svět a v tom se vyznám.

Po posilnění jsme se pustili do antény. Postavit 5/8 je proti hrábím sranda. Stála za pár minut a hned v prvních minutách jsme byli ohromeni, protože to chodilo neskutečně. V první chvíli Vorlík prohlásil …ten klacek chodí líp než to dvojče… . Nebyla to pravda, ale opravdu podmínky byly takové, že by to chodilo i na spodní prádlo pověšené na klacku. Ještě jsme se nenadechli a již volal Milan Senice z Velké Javořiny a hned po něm exp.Horal  z Vysoké Hole a byly na světě první QSO přes 300Km. Po asi 30 min. sice jako moucha ve flašce, ale bzučení jsme zaslechli, volala exp.Mafia z Križné, její dvojčátko odvedlo velmi dobře svoji práci a bylo na světě 458 Km. Sluníčko pomalu a jistě zapadalo.

No a potom to bylo jedno QSO za druhým 200Km vedle další 200Km a 150 Km QSO bylo místní rušení J až do 24:00 potom pomalu ale jistě se pásmo zklidnilo až tam již nebyl skoro nikdo, tak jsme to zabalili a šli do hajan. Ráno jsme začali asi od 04:30 a k našemu překvapení bylo všude mrtvo. Jen německé stanice sem tam a nějaký ten TIR. Až kolem 5:30 se probudil exp.Horal, probral se i Klínovec a další a další. Bylo zřejmé, že podmínky jsou pryč a 5/8 opravdu začala fungovat jako  5/8 a QSO se musely škrábat ze šumu. Ale i tak to chodilo vcelku dobře. No koukněte se sami.

Doufám, že jsme i mi odvedli svoji práci dobře a soutěžícím které jsme slyšeli jsme byli odpovídajícím protějškem.

Pro představu o deníku kontrolky na Čerchově :

 135 QSO

24379 Km

Průměr (175Km na 1 spojení)

Tak snad jsme pořadateli ostudu neudělali a byli jsme pro PE33 prospěšní. Všem děkujeme za trpělivost s námi a přejeme pevné zdraví a spokojenost, což je zvláště v dnešní době hodně zapotřebí. A hlavně děkujeme pořadateli za bezvadnou soutěž a těšíme již na příští ročník.

Za exp.Radegast MT-1 : Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Chvilku mi to trvalo než jsem si uvědomil že jsme spolu dělali QSO. A máš pravdu bylo to hned 2 QSO po Milanovi Senica a za minutu po Tobě nás volala exp Mafia. Nebo-li ty jsi byl mezi těma dvěma takový místní hovor. 5 S PMR by to asi nešlo Žáne . Jinak jsi tam byl slušně znát. Bylo to dobré.
Fousáč Plzeň CL-51
odpovědět citovat
Koukám že barák je zajištěn proti vniknutí...jsem zvědav jak dlouho to tam vydrží...
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Strašili, že bude snad příští rok stát z tohoto baráku hotel, teda že se pustí do stavby. 5 Moc tomu nevěřím, ale začali bednit okna a tak třeba v nich chytli saze . 5 No nebylo by špatné při té rekonstrukci , nebo jak to nazvat tam získat jednu docela malou komůrku někde v suterénu. 1
Expedice Žába
citovat
Ahoj, děkuji za spojení, které se povedlo na půlku mezi stromy a dříve na 5/8 ve volném prostoru ne. 1 Jinak "kontrolkou" jsem byl zase já. Takže mi něco neuniklo. Ale Vás se vůbec to netýká.