CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na Korábu

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti na Korábu

Tento měsíc je tak nabitý, že se kromě klubových povinností nejsme schopni (Radegasti) si účastnit čehokoliv jiného

Radegasti na Korábu - Špandavě

Tento měsíc je tak nabitý, že se kromě klubových povinností nejsme schopni (Radegasti) účastnit čehokoliv jiného a tak jsem tuto sobotu, jedinou volnou, vyrazil na Koráb – Špandavu. Pro některé šťourali, obojí je dobře, i když je tam rozdíl cca 700m. Tak snad se nebudu muset sám sebe diskvalifikovat. Cesta nahoru byla pohodová, ale jen do vížky 500m. Potom to tak jednoduché pro sníh nebylo, ale nahoru jsem se dostal .

Sluníčko svítilo, žádný vítr, zkrátka pohoda teda zdálo se to tak být až do chvilky než od západu zatáhli oponu a bylo po vtákách. Přes to všechno se stačila káva a malý kous do kuřátka.

 

Hned po kousu se začala výstavba antény Sirio 2000 nebo-li 5/8. To Sirio vypadá více odborně , jinak je to o málo lepší než drát hozený na nejbližší smrk, ale protože si kamarádů na Slovensku vážím, drát jsem nezvolil a i za tu 5/8 se omlouvám. Podmínky byly tak mizerné, že možná ani ta směrovka by nepomohla.

Na pásmu byl snad celý svět ale dovolat se bylo možno jen pod kopec. S přibývající tmou se podmínky malinko vylepšovaly, ale na kolegy na Slovensku to pořád nestačilo. Kolem 19 hodiny se najednou zvedl velký vítr, že jsem zvažoval položení antény a když se k větru přidalo opravdu vydatné sněžení, tak jsem nejenom anténu položil, ale hned rozebral, uklidil a mazal jsem kolem 21 hodiny ze Špandavy pryč. Dolů jsem již jel se sevřenou zadelkou po sněhu jako na klouzačce. A tím jsem svůj portejbl skončil a chvála bohu bez ztráty kytičky.

Ještě výsledek mého snažení a jak vidno , za moc to nestálo, ale i tak děkuji všem kdo se ozvali. A za lepších podmínek zase někdy NSL.

Ať Vám to lítá

Venca Chtěšov CL-39 a Vorel Stupno CL-45

Komentáře

postPřidat komentář
Mates Brno CL-27
odpovědět citovat
Tak to sme to meli skoro stejny, Venco! Vylet krasnej, ale radio nic moc. A mas pravdu, zes to mel lepsi jako drat, ja udelal na drat spojeni jenom 14. Krome tradicnich vymluv volby terminu a vysky dratu nad zemi bych rekl, ze k tom prispelo i ruseni odrazu z dalky. Tys to mel taky, ne? Hodne lidi to asi zaplo a hned vyplo. Nebo zvedli skvelc. Poslouchal jsem jak si vyklada typek z Jamaiky s typkem ze zapadniho pobrezi USA, ale Zvolen kousek ode me uplne mrtvej!
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Jako kdyby jsi byl na mém místě. Naprosto stejný poznatek. Tak neni každý den posvícení ale zase jsem se vyvětral a již se těším na VČS kde se možná potkáme. Přeji pěkný den a pevné zdavíčko