CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování na VČS, uzávěrka je 2.4.2023. Článek k VČS a pokyny tamních domorodců jsou již vydány. Těšíme se na všechny!

Letní Špandava – Koráb

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Letní Špandava – Koráb

Tento měsíc jsem se obával, že nebudeme mít deník vůbec.

Letní Špandava – Koráb

Tento měsíc jsem se obával, že nebudeme mít deník vůbec. Musel jsem totiž na technickou prohlídku. STK si nechávám dělat od firmy a tak to znamená, že nemohu úplně přesně ovlivnit  kdy to bude hotové a k tomu i povinnosti u baráku (zahradě) a Vorlíkovo aktivity a měsíc je v tahu. Ale vzhledem k okolnostem se to zamotalo a volné auto vyšlo na velikonoce a tak jsme se ženou a ze psem vyrazili na Koráb. Počasí bylo předpisové a na Slovenských kopcích dost lidiček aby to stálo za to sebou tahat techniku.

Zkrátka 19.4 bylo naloženo a mohli jsme vypadnout z baráku směr Domažlice a hrrr na Koráb. První co jsme po dojezdu udělali byla kontrola zásob.

Vypadalo to, že máme všechno včetně piva a rumu které byly v lednici. Jó a ještě klobásy, také v lednici. Protože mi šla huba nějak šejdrem, tak jsem do ní vrazil páreček a pejskovi kostičku z prasátka .

Samozřejmě nezbytná kávička a ke spokojenosti byl již jen malinkatý kousíček v podobě domácího uzeného, na který přišla řada hned po kávičce.

Po mírné svačince jsem se pustil do stavby nutného příslušenství a to je pelíšek pro páníčka a pejska. Teda páníček má postýlku a pejskovy stačí deka

Hned potom přišla na řadu nezbytná technika. Protože jsem sám, tak dvojče nepřipadá v úvahu (i když jsem ho asi 3x stavěl sám) a HBčko je sranda postavit. Za 30minutek bylo hotovo a zařízení makalo jak mělo.

 

A den 19.4 byl za námi  a šli jsme do hajan. Ráno krásné probuzení. V tom spacáku vypadám jako kukla. Ještě chvilku a vyleze motýl

Jó prdlajs!  Vyleze urousanej dědek a hned se bude sápat po jídle , říká tomu snídaně. Ve skutečnosti je to kus uzeného, ke kterému místo chleba přikusuje sekanou a k tomu všemu kávu s rumem. Panečku to je dílo! A proto, že jsme spali asi do 9:30 tak jsem hned po snídani musel připravit oběd, což znamenalo napíchnout na gril kuřátko a zapálit dřevěné uhlí. Zkrátka zprovoznit gril.

Oběd byl na 12 hodinu a nutno říci, že se mi povedl. Ke kuřátku byla obloha z hlávkového salátu, brambůrek a pivo Krušovice. Byla to bašta. Žena se psem vyrazila na procházku a i já jsem se šel projít ale jen kolem antény jestli kotvy dobře drží a pak jsem se svalil a provedl tak zvané zažívání. Někde jsem slyšel, že se to musí a tak to dělám pravidelně.

Zmotořil jsem se tak kolem 15 hodiny a šel provětrat stanici. Hned z počátku bylo jasné, že dnes pšenka asi nepokvete. Na pásmu bylo ticho a pusto, nikde ani vrk. Až po 17 hodině kde se vzal, tu se vzal V3D a na plnej knedlík se tam rozkřičel na celý Český Les a taktéž konstatoval, že kde nic tu nic. V tomto duchu to šlo celý večer. Spojení sice pomalu přibývala, ale nic moc. Před 22:00 se prosadil Milan Senica, ale QSO se povedlo až díky SSB provozu, v FM by asi nebyla šance. Po Pohádce ani po exp. Mafia ani vrk. V 23:30 jsem to vypnul a  po předchozí dohodě s Pohádkou na 05:30 jsem šel do hajan. Ráno se sice podmínky zlepšili, ale jen pro QSO do 250 Km ale Slováci byly jen tušeni, ale na QSO to zkrátka nebylo. Rozhodně ale se ráno dařilo mnohem víc než večer a tak jsem alespoň naplnil deník českými známými hlasy. Kolem 8 hod. jsem zařízení vypínal a pomalu jsme začali balit, abychom byli do 12 hod. doma.

Všem děkuji za spojeníčka, kterých zase nebylo až tak málo

Přeji pevné zdraví a na kopci někde zase naslyšenou.

Venca Chotěšov CL39

Komentáře

postPřidat komentář
Marconi Partizánske CL-83
odpovědět citovat
Vašku, Tvoje pravidelné výjazdy sú pre Slovákov vždy motiváciou a veľkou výzvou. Nie každý sa môže pochváliť spojením s vami. O to väčšia je radosť, keď sa to raz za čas podarí. HB9CV na mojej strane je pripravené, ešte doriešiť nejaký stožiar a snáď ten signále prelezie !
O mesiac sa pokúsime znova, 73!
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Marconi tentokrát to zkrátka nešlo. Podmínky byly mizerné a přesto ráno 5:30 to na 28 CH slyšet bylo. Nikdo jiný tam nebyl než kolegové ze Slovenska, ale bylo to tak slaboučké že se to opravdu nedalo. Také jsem byl o 270 m niž než na Čerchově a na těch cca 460 Km to nestačilo. Příště bude líp 1
Števo Zvolen CL-35
citovat
Ja som na kótu dorazil už v piatok večer a hneď sa mi tie podmienky nezdali, lebo na 40 kanáloch nikde nikoho.
Nevylepšilo sa to ani v sobotu.
Vašku, v sobotu 23:15 na SSB som Vás cítil, ale nič nevedel vylúštiť a zapísať také spojenie by bol podvod.
Nuž škoda, snaha aj technika bola, nebíčko sa nám ale postavilo tentokrát chrbtom. Že by si to schovávalo na EBH???