CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti a LPD 2020

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti a LPD 2020

Tento rok jsme vyjížděli na kopec jako favorité ale ani náhodou ne z takovým pocitem.

Radegasti a LPD 2020

Tento rok jsme vyjížděli na kopec jako favorité, ale ani náhodou ne z takovým pocitem.  Přesto jsme se na tento úkol připravili velmi dobře a s velkou péčí. Malou chviličku jsme měli nutkání  jít po vzoru Žána Braník a celou přípravu shrnout do jedné drátovky co se vejde do kapsy , jedné max.dvě  tatranky  a vodu do sklenice. No je pravdou, že je to úspěšný operátor a je docela možné, že ta úspěšnost spočívá právě v této přípravě. Dlouho jsme se potýkali s touto myšlenkou, ale vyhrála to naše bříška a tak jsme nic nepodcenili i přes to, že jsme si uvědomovali, co všechno je ohroženo. Zkrátka místo Tatranky plný stůl dobrot a místo drátovky naše oblíbené HB9CV.

Hned jak jsme přijeli mazali jsme do hospůdky si dodat sílu do přípravy bojového stanoviště. Po posilnění jsme se pustili těžce do realizace stanoviště a hned v prvních chvílích jsme upáchali fópá, když mi upadla na zem velmi důležitá součástka a to sklenice výborné polévky Kulajdy.

 

Od té chvíle jsem velmi opatrně vyndával z auta sklenice rychlokvašek a pečených nakládaných paprik s česnekem, červené vínko a pivíčka. Opravdu jsme si již nemohli dovolit žádné neštěstí, žádnou další rozbitou součástku. S největší opatrností jsme všechno zdárně dokončili včetně úložiště.

Než jsme se pustili do práce Vorlík se ještě porozhlédl kolem sebe a přiblížil nám zdejší dary matičky přírody.

 

Pomalu jsme se pustili do práce. Hned v prvních chvilkách bylo jasné, že nám pšenka moc dobře nepokvete. Vonící káva a opečené klobásky nám ale dodaly dostatek nálady abychom to přešli s úsměvem.

 Hned mezi prvními se nám ozval právě zmiňovaný Žán Braník a představa jak v jedné ruce drží mikrofon v druhé Taranku  a před sebou má na kapotě auta perlivou vodu nás s plnýma hubama pečených klobás naplnila humorem natolik, že jsme měli náladu po celou dobu soutěže. Opravdu to bylo dílo. Od GB až po I a IT UA a TR. Velkou poklonu skládám bonusovým stanicím. Ty si museli zažít veselé chvilky.  Ale opravdu to zvládali naprosto špičkově. Přes veškeré odrazy se dalo sem tam něco přečíst. Mezi to sem tam v první části patří i QSO s CL-35. Bylo to jak moucha ve flašce , ale bylo to !! a na doslova poslední minuty 22:58 a bingóó bylo to tam . Děkujeme Števo za trpělivost. Stejně jako v druhé části ET-160  Tygr Mutěnice na 499 Km a znova, tentokrát naprosto jasně a bez problémů, CL-35  na 455 Km. Tygříku moc opravdu moc velké poděkování za ten Ďumbiér. Mám tento výstup (i když z jiné strany) za sebou a tak moc dobře vím  co to obnáší. Moc dobře vím, že je to svým způsobem oběť něco takového podniknout. Všem, kteří s tebou mluvili jsi ( vlastně jste) přinesli unikátní QSO které se jen tak nepoštěstí. Kolik CB čkářů s těchto soutěžících již někdy udělali QSO na Ďumbiér. Bude jich hodně málo a troufnu si říci, že možná nikdo. Tak palec nahoru Tygříku, palec nahoru!

Soutěž to byla uno perfekto jak na počet soutěžících, tak na provoz při soutěži. Ještě jednou poděkování kontrolkám  Sosnováčkovi, Fousáčovy, Milanovi  a Kidovi a všem ostatním soutěžícím za pěkný zážitek.

 

Za exp.Radegast : Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Expedice Žába
odpovědět citovat
Ahoj, dobrý den. Chtěl bych to upřesnit. Tatranky již dávno ne. Nyní toustový chléb, sýr, semtam nějaká uzenina. a k tomu prášky na vysoký tlak a na cukrovku 2. typu. Pití kafe a voda, to máte pravdu. Drátovka nahrazena A 99. Bohužel Lesný je kopec na směrovku a spíš na dvojče. Kdysi tuším TmrR o tom kopci psal v nějakém článku, že dobrý není. Takže podle toho to dopadlo. Krásný výlet skoro celou cestu po novém asfaltu, hezká krajina ale z Lesného je vidět jen Dyleň a pak cosi na východ. Lepší je výhled z Hřebenové cesty pod Lysinou (ta je na východ a měří jen o 1 m míň než Lesný a to bude asi ta příčina) od přístřešku. Je to parádní pohled od Dyleně až někam dozadu na Šumavu. Jediné plus je v tom, že ušetřím za cestu na Znojemsko. Tak se všichni mějte, zdraví Expedice Žába. 73 1
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Hele Žáne tak tohle je konverzace na kterou u tebe nejsme úplně zvyklí. Nebo-li jsi věcný a nekonfliktní. Nejsem si jistý zda se ti, jak sám říkáš nevedlo. Podle toho jak jsme tě slyšeli a protože znám Tvůj provozní rytmus nedomnívám se že tvůj výsledek bude až tak špatný a mezi pozvanými určitě budeš a tedy za tu cestu nejspíš neušetříš nebo-li na viděnou při vyhlášení.
Venca
Vláďa Tři Dvory CL-78
odpovědět citovat
Jde o to jestli nemáte v tom proviantu někde za klobásami utajenou také krabici Tatranek. Je mi jasné, že dvěma by jste si nedělali z huby blázny.
Jordán Nový Jičín
odpovědět citovat
Zdravím mládenci a obdivuji kromě Vás a Vašich výsledků na soutěžích i Váš apetýt. Mě zradila elektřina k brzdovým světlům na mém autobusu na portable a tak jsem v předvečer výjezdu musel aktivovat své záchranné vozidlo a vše přeházet z velikého auta do Octavie, sic Combi, ale i tak s úložným objemem jen asi polovičním včetně rakvičky na střeše. Diferákem zadní nápravy jsem otvíral mírně trčící poklopy kanálů a chudák můj parťák Jindra Sever Kopřivnice byl obložen tak, že ani airbag by se na něj neprobil. Tak i objem zásob proviantu byl úměrně snížen a musím sebekriticky přiznat že i tak půlka zůstala nedotčena, protože nažhaven atmosférou soutěže a působením medikamentů na snížení TK se asi i objem žaludku úměrně zmenšil 7 .
Milí Radegastíci, jak mám Vás v lásce, tak moje profesionální deformace mi velí Vám vytknout jednu drobnost. Ač Váš název se hrdě hlásí k Radegastovi, tak na Vašem oltáři trůní Gambrinus 4 . Tento rozpor by se měl nějak odstranit. Někdy dávno, ale v nedávné historii se tomu říkalo "Jednota slov a činů" 6 . Ale na druhou stranu Vás plně chápu, protože obě tyto značky prezentují výborný a nebojím se říci i zdravý produkt, který jde vhodně kombinovat s Vašimi výbornými a špičkovými výsledky. Holt, zkušenosti a poctivá příprava se ve všem hodí. Díky Vám Radegasťáci a klidně si na to připijme třeba Gambrinusem. Jordán
Vorel Stupno CL-45
citovat
Také zdravím Jordáne. Ex. Radegast nemá nic společného s názvem stejnojmeného piva. Určitě Vašek se k názvu vyjádří, protože je zakladatel této ex., já jsem náplava o několik let později. Radegast je bůh hojnosti a ochránce pocestných. Možná je to trochu jinak, tak to nechám na Vaškovi. Tvůj hlas na Čerchově přímo duněl , že jsme se skoro tavěli do pozoru hi. Měj se hezky Jirka.
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Také zdravím Jordáne co se do tebe vejde. Ano Vorlík má pravdu, že s názvem naší expedice pivo nemá nic společného. 1 Radegast byl Slovanský bůh hojnosti a jak píše Vorlík ochránce pocestných. Odjakživa radegasťáci sežrali co jim přišlo na stůl a co se týká mne, tak i co bylo na zemi 1 . Na vojně si vždy stavěli člobrdové podle velikosti jen radegasťáci podle břicha. Někde snad je i snímeček. No zkrátka jsme představitelé všežravců a hodněžravců a Radegast je náš vzor. Přiznávám, že je možná spojitost s tvůrci piva a pokud ano je to jen spojitost náhodná a nevadí nám. 5 3
Jordán Nový Jičín
citovat
Děkuji Vorlíku i Vašku za obsáhlé a hlavně obsažné vysvětlení a přeji Vám oběma kromě dalších světlých zítřků i nadále výtečné výsledky ve vysílání a neméně dobrý apetýt. 10 Jordán
Tomáš mobil Roudnice
citovat
Jordáne, porucha brzdovejch světel? Tak nebrzdi, jezdí se dopředu. Pokud do tebe někdo bouchne zezadu, holt má smůlu. Co neubrzdíš, to neukecáš ....