CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na LPD 2022

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast

Opět se rok s rokem sešel a je tady LPD 2022

Radegasti na LPD 2022

Opět se rok s rokem sešel a je tady LPD 2022. Letos jsme se nijak zvlášť netěšili, protože jsme 2x po sobě byli diskvalifikováni. Jednou pro použití SSB a podruhé proto, že jsme uváděli špatný lokátor ( stanoviště bylo na hranici) a to i přes to, že vzniklá chyba byla cca 200m . V obou případech se nejednalo o vědomé porušení pravidel, ale největší chybou byla skutečnost, že se jednalo Radegasty a ti si nemohou dovolit chybovat.

Ale nakonec vztah k této soutěži zvítězil a vyrazili jsme. Zvažovali jsme jakou anténu postavit, zda dvojče nebo jednoduché HB. Vyhrálo to jednoduché HB, protože dvojče je daleko pracnější než jednoduché HB a vidina, že se zase najde nějaká bosorka,  která přesvědčí organizátory o čemkoliv, nás vedla k volbě menší námahy.

Hliníková potvůrka stála za chvilku. Hned po té jsme se jako obvykle pustili do přípravy nezbytných doprovodných záležitostí.

Ano i postýlka je nedílnou součástí našich expedičních výletů a neodmyslitelnou součástí je potravinová a pitná nezávislost. Nemůžeme dopustit abychom byli na někom závislí a případně nedopadli jako s plynem. Ani Tatrankové  zásoby by pro nás nebyly dostačující a o Minerálce ani nemluvě. Jednou jsme z ní museli vařit kafe a to se nedalo pít. Nevím jak to ten Žán může konzumovat a při tom ještě odváděl tak dobré výsledky. V tom musí být nějaký fígl. Musíme to z toho Žána nějak dostat.

Letos jsme měli ke komfortu ještě i bazén. Voda v něm tedy byla hnusná, ale prý časem to bude lepší, až vedle bude stát ubytovna a restaurace

Z tohoto jediného baráku, který tu pro tyto účely zústal.

Tak toliko k začátku závodu a teď k vlastnímu průběhu. Na pásmu byl rachot jedna radost. Snad půlka světa nám sdělovala, že je k mání. Pro DX many podmínky jedna radost, pro případné české zahraniční expedice příležitost k nezaplacení. Pro LPD bohužel jen těžce přijatelné. Ale i tak se pomalu, ale opravdu pomalu plnil deník LPD. Interference nepřestávali ani po západu slunce a tak jsme s Vorlíkem přivítali ukončení první poloviny s povděkem a mazali na kutě. Nějakým zázrakem jsme se probudili včas a pustili se do práce. Půlka světa tam tedy již nebyla, ale sem tam nějaký tavárišč nebo ženščina na nás vyjekli. Ale v podstatě to šlo jako po drátku a spojení přibývala podstatně rychleji než v první půlce, ale zdaleka ne tak rychle jako stanici na Rennerovkách. Těm tam spojeníčka přibývala, jako by je tam někdo házel lopatou z více stran. No !! Kdo umí, ten umí. Kdo ne ten čumí a my jsme byli ti co čuměli a samozřejmě držíme palce všem, kdo se snažili o nejlepší výsledek. Tedy i tobě Františku Brancouze a tobě Venco Slatiny. Rád jsem Vás po dlouhé době slyšel.

Čas soutěže se pomalu blížil ke svému závěru. Sem tam se protlačila Slovenská stanice, sem tam Áčko a poslední hodinu to byla vlastně jenom Áčka a najednou 05:00 a je konec LPD a pásmo ožilo pro ligu. Kaso ! Pěkně jsi tam na nás křičel. Hezky se to v Českém Lese poslouchalo a již se těšíme na Holice. Na štamprdlu co si spolu dáme

Deník LPD nebyl úplně špatný a pokud  zase někdo nenajde nějaký zádrhel a nebudeme diskvalifikováni mám již teď z našeho výsledku radost, bez ohledu na to jak skončíme, protože tahle soutěž opravdu patří mezi špičku CB soutěží a již teď se těšíme na další ročník.

Na závěr ještě trochu pěkných fotek, které nemají s CB moc společného ale potěší oči a duši.

Děkujeme pořadatelům za z jejich strany  bezchybný průběh. Děkujeme bonusovým stanicím za odvedenou práci, která ani náhodou není jednoduchá a děkujeme všem soutěžícím za to že jsou a budou příznivci této soutěže.

V Holicích na shledanou.

Za exp.Radegast :

Vorel Stupno CL-45  a  Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Já jsem hned jak LPD skončil šel na kutě. Ale Vorel ještě dělal další QSO. Určitě s Kasem. Ještě jsem nevyděl jeho (Vorlíkovo) deník do ligy. Ale pokud říkáš že QSO nebylo, pak je to škoda, protože mám ještě teď v uchu jak jsi tam hrál jedna radost
Marián Strečno
citovat
Áno, veď aj Teba som mal 55 a ešte pred 05:00 sme spolu hovorili. Po piatej som snáď ešte do 05:30 dával výzvy (V3D isto potvrdí), no márna snaha o zápis do Tvojho denníka
Marián Strečno
odpovědět citovat
Exp. Matej z Butoriek ďakuje za nádherné spojenie, len škoda, že sme to nezopakovali aj po 05:00
Vláďa Tři Dvory CL-78
citovat
Zdravím Marian, rozhodně jsi nebyl jediný kdo ráno Radegasty na pásmu postrádal. Dokonce jsem jim před odjezdem domů písknul telefonem poplach, že je očekává mj. i Syky Boskovice na Roveni ale už likvidovali pracoviště. Takže zas někdy na slyšenou, nespíš asi 13/14.8. a pokud to vyjde i 26/27.8 nadirekt při setkání v Holicích.