CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Výroční členská schůze CB klubu Česká Lípa se letos koná blíže k naší východní hranici a to 2.5.2020 od 14 hodin, více včetně přihlášení v článku

Matadoři na Lichnici

Kategorie: Všechny články, Sdružení Matador
Matadoři na Lichnici

Exp.Matador již asi 10 let každý rok vyráží na vánoční vysílání po zajímavých místech v ČR

Exp.Matador již asi 10 let každý rok vyráží na vánoční vysílání po zajímavých místech v ČR. Nejčastěji jsme vysílali z Vysoké Hole. Cesta na Vysokou holi ale nebyla žádná sranda. Několikrát jsme jen díky GPS našli cestu, nebo spíš jsme se na té cestě udržely. Skoro pokaždé jsme po hřebenu museli jít ve vichřici a váníci. 2x za dobu co jsme na Holi jezdili jsme se museli rozhodovat zda se za daného počasí vůbec dostaneme bezpečně dolů. Já osobně, ve svých 67 letech, jsem uvítal rozhodnutí že již nebudeme pokoušet štěstí a zdraví a pro vánoční vysílání zvolíme jiné místo. A tím místem se stala Lichnice kde se v minulosti Matadoři pravidelně každý rok setkávali.

Hrad tvoří nepřehlédnutelnou dominantu Železných hor. Byl vybudován ve 2. polovině 13. století Smilem z Lichtenberka. Měl trojúhelníkový půdorys a věž o průměru 12 metrů. K zániku hradu přispělo rozhodnutí krále Ferdinanda III. v roce 1648, který nařídil pobořit hradby.

Tentokrát jsme se sešli exp. FavoritRadegastRotunda, a Kaktus. Sníh žádný nebyl a tak výjezd na hrad byla sranda. Nahoru není možné se za normálních okolností s motorovým vozidlem dostat, ale se svolením paní kastelánky to šlo i přez to, že je to pořádný krpál.

Dostali se za námi i návštěvy. Venca Červená Lhota, Tomáš Sruby, VláďaTři Dvory, Jířa Doubravka s Magdou, Míra Beranov se synkem. No místnost byla tak akorát. Víc by se tam toho nevešlo

Vláďa 3D si rozložil svoje vlastní ležení včetně techniky na které soukromničil, ale vždy jen chvilku a vždy po chvíli hupky hupky do komůrky kde bylo plno jídla a pití co hrdlo ráčilo. Matadoři toho přivezly dost a dost a do toho ještě každá návštěva přivezla dobroty tak je snadná představa kolik toho bylo. Tomášovo uzeninu jsem ještě doma s labužnickým ksichtem konzumoval. Ono se to opravdu nedalo všechno sníst. A už vůbec se to nedalo nesníst!

No a aby se nám nezkrátili žíly tak jsme malou brigádičkou přispěli ke zvelebení hradního nádvoří úpravou příjezdové cesty.

Vysílalo se průběžně po celé dva dny ale nebylo to jednoduché protože ve stejné místnosti odkud se vysílalo se i diskutovalo, jedlo, pilo a vařilo.

Ale i tak se udělalo 80 spojení což není až tak špatné na 450m krtinu na které hrad stojí. Vysílalo se z HB9 abychom se alespoň někam dovolali a poslouchalo na vertikál. Rozdíl z počátku mezi těmito anténami byl až 4S a (HB zezadu je hluché) to byl moc velký rozdíl a tak jsme bohužel některé stanice neslyšely. Až když jsme začali používat vert. ANT Vládi 3D tak se příjem vylepšil při nasměrování jen na rozdíl 1-2S a to již bylo dobré

Vařil tento panáček mistr Kuba šumná.Teď zrovna chlastá ale převážně vařil a kurňa sakra dobře. To byste nevěřily jak 8 Kg uz.žeber zprovoznil k jídlu. Jak i 2 roky staré těstoviny chutnaly v uzeném vývaru. Vážně Kuba by byl schopen přeměnit i kravskej trus na pochoutku. A ten kančí gulášek od Mildy Lesná bóóže to byla lahoda pane Jahoda. No co Vám budu povídat! Celý rok budu mít na co vzpomínat . Ale všechno jednou končí a tak jsme se 28.12 kolem 10 hodiny z hradem rozloučily, udělali společné foto

A vyrazili k domovům. Milda s Kubou směr Znojmo a Fousáč s Vencou směr Plzeň. Jarda Vstiš již o den dříve. 
Tak milí zlatí. Všem Vám děkujeme za to, že jste nám na pásmu dělali společnost a těšíme se opět někdy, někde na slyšenou.
Venca Chotěšov CL39, Fousáč Plzeň CL51,

Milda Lesná CL53,Kuba Šumná CL54,

Jarda Vstiš CL55

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.