CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

LPD 2020 - termín konaní: 25.7.2020 19:00 - 23:00 hod. a 26.7.2020 01:00 - 05:00 hod., Přihláška LPD 2020

 

EBH 2020 - soutěžní deníky zasílejte nejpozději do 14.6.2020 na adresu radegast@cbdx.cz

Memorial Milana 42 EBH 2019

Kategorie: Všechny články, Éter bez hranic
Memorial Milana 42 EBH 2019

A zase nám, tak jako každý rok nastává chvíle kterou lze označit , jako přípravu na Memoriál Milana 42 EBH 2019.

A zase nám, tak jako každý rok nastává chvíle kterou lze označit , jako přípravu na Memoriál Milana 42 EBH 2019.

Propozice se nijak nezměnily. https://www.cbdx.cz/clanky/vsechny/propozice-memorialu-milana-42-ebh-2019. Všechno je při starém. Snad jenom podmínky šíření možná doznají změn, ale možná že také nikoliv. Je to a chvála bohu, že to tak je, jen a jen na přírodě jak se rozhodne. Na nás je jen jak se připravíme. Jakou zvolíme techniku, jakou zvolíme kótu. K rozhodování máme letost, ale ostatně jako vždy, dostatečné podklady, které nám pořadatel poskytuje. Máme seznam závodníků http://archiv.cbdx.cz/wbsql/sql/cb-ebh/index.htw a máme aktivní přehlednou mapu stanovišť soutěžních a bonusových stanic https://drive.cbdx.cz/xdenik3864.ht0m . Řekl bych, že máme úplně všechno co potřebujeme. Snad jen malé připomenutí, které když si na ně dáme pozor, nám přihrají nějaký ten bodík.

 

Určitě musíme být důslední při zápisu do soutěžního deníku. Zvlášť si dáme pozor na znění volačky aby bylo přesně podle databáze např. Fero Pahorky Spálené Poříčí nikoliv jen Fero Pahorky, Láďa Týnec Nad Sázavou nikoliv jen Láďa Týnec atd,atd. U /p se raději 2x zeptejte na správné znění kóty např. Malý Lopeník, Velký Lopeník, obec Lopeník. Jsou tací, kteří zapisují rovnou do buka. Já mezi ně také patřím a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit že tento zápis bývá zdrojem chyb. Daleko lepší je zapisovat na papír ( čitelně a přesně) a potom doma si to pomalu v klidu zapsat do CL6 která vám bude se svojí databází velkým pomocníkem. Pozor při zápisu bonusových stanic jako jsou MT-xx, CL-xx, SK-xx a AA-xx. Tady je nutné ve volačce zapsat pomlčku a u AA obě A, protože banka deníků soutěžní deníky EBH po opravě pořadatelem, na rozdíl od minulých let, již vypočítává vyhodnocuje a stanovuje pořadí sama. Stroj se okecat nedá a proto je důležité aby zápisy byly bezchybné.

No a teď trochu statistiky. Zatím, ostatně opět jako každý rok, jsou Slováci v obsazování kót aktivnější než strana Česká.

 

Obě republiky postavily každá 3 bonusové stanice AA.

ČR - Churáňov JN69TB

           Salatův Kopec JN79UG

           Svahová JO60QN

SK - Velká Lůka JN99JC

         Velká Javořina JN88UU

        Uhornianské Sedlo KN08IQ

Zatím je obsazeno 76 stanovišť.Z toho 6 stanovišť jsou stanice AA a 70 stanovišťjsou soutěžní stanice z toho jsou zatím 33 Českých a 37 Slovenských stanic. Jak vidíme máme (čecháčci) co dohánět,  ale také podíváme-li se za Slovenskou hranici, možnost hodně získat. Je ale stále možnost se přihlašovat a tak tento stav ještě zdaleka není konečný.

Předpokládám, že se v obsazení kót nenacháme zahambit a ještě to doženeme. K tomu nám přeji hodně hodně štěstí a ať se nám všem daří.

 

Venca Chotěšov CL39, Fousáč Plzeň CL51 a TmR CL 31

 

 

 

Komentáře

postPřidat komentář
Tomáš mobil Roudnice CL-31
odpovědět citovat
Když už Václav popsal ty volačky a portably ještě jedna drobnost. U Céelek můžete použít ten tvar z DataBáze - Jarda Koštice Cl-49, Marconi Partizánske Cl-83. Nemusíte tedy psát Cl-49 Jarda Koštice nebo Cl-83 Marconi Partizánske. S tím si prg poradí.
Na druhou stranu, néééé aby měl někdo v deníku SK-525 a pak Števo Zvolen Cl-35!