CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Návštěva Českolipáků na Rematě 2023

Kategorie: Všechny články, Expedice Santiago 2023, Klubové akce a činnosti

Západočeši Radegast a Rotunda vyrazili ve čtvrtek kolem 15:00 směr Znojmo

Českolipáci navštívili Rematu 2023

Západočeši Radegast a Rotunda vyrazili ve čtvrtek kolem 15:00 směr Znojmo, tedy asi 300km k Mildovi Lesná, kde s dovolením Mildy a jeho paní přenocujeme a budeme druhý den pokračovat na Rematu. To se také stalo a kolem 10:00 dorazil Kuba Šumná a začali jsme u Mildy do auta nakládat veškerou výbavu, která bude zapotřebí pro exp.Santiágo do Portugalska. Cestu na Rematu jsme pojali  jako zkušební záležitost pro cestu do Portugalska. Tedy bedny pro zásoby, bedny na techniku, techniku samotnou včetně stožáru a antény a samozřejmě i výbavu pro přenocování kdekoliv. Takto nacpané auto vyrazilo v pátek kolem 12:00 na cestu do Kremnických Vrchů. Počasí bylo špičkové a do cíle na chatu Poniklec jsme dorazili kolem 17. hodiny.

Již ani nevím, kde jsme to seděli a dohodli se, že vyrazíme na Rematu pozdravit se s našimi Slovenskými kolegy. To ale není podstatné. Podstatné je to, že jsme to tak i udělali. Domluvili jsme se společně exp.Rotunda, exp.Radegast a exp.Favorit, kteří tvoří exp.Santiágo.

Každý rok do Holic na vyhodnocení CB soutěží přijedou prakticky všichni hlavní aktéři těchto soutěží a to jak z Česka, tak i Slovenska. Jednak dorazí převzít si zasloužené ceny a jednak si podat ruku se svými CB kolegy a organizátory těchto soutěží. Slováci tak jako my v Holicích mají svůj den na Rematě , kde vyhodnocují svoje CB soutěže. Je to úplně jiné prostředí než Holický stadion, nebo kulturní sál v Holicích, ale byli jsme uprostřed krásné přírody obklopeni přáteli, z nichž jsme mnohé mnohokrát slyšeli, ale poprvé viděli.

Na chatě Poniklec již probíhala organizace zasedání SCBR. Samozřejmě jsme se přivítali a většina o našem příjezdu nevěděla, ale hlavní aktéři (Markoni a Števo) o našem záměru samozřejmě věděli, protože by nebylo vhodné jen tak se objevit a tím i svým způsobem narušit zaběhnuté způsoby jednání SCBR.

Předání ocenění proběhlo a poháry si přebírali osobnosti, které dobře známe i z Holic. Markoni měl velmi zajímavou přednášku o AMA expedici na ostrov Siant Brandon, které se sám zúčastnil.

Přednáška byla velmi zajímavá a všichni včetně nás velmi pozorně poslouchali. Program výroční schůze SCBR se pomalu naplnil a přistoupilo se k volné zábavě. Pokaždé, když jsme společně seděli v Holicích, tak se tradovalo, že tak jako u nás to na Slovenských společných CB akcích nefunguje. Po vyhodnocení prý se všichni rozutečou domů. Dokonce jsme se domnívali, že na Slovensko přivezeme návod, jak se Češi baví. To jsme ale narazili. Malinko mám dojem, že to budeme naopak my, co přivezeme do Česka představu o přátelském přivítání a o tom jak se baví ti, co se poprvé v životě o své vůli setkají.

Bylo to opravdu, ale opravdu milá a srdečná zábava. Všichni se bavili naprosto nevázaně a upřímně. Pilo se, jedlo a zpívalo. Markoni s kytarou, Afro se svými houslemi a další a další se bavili a dávali jasně najevo svojí spokojenost s tou chvílí, která právě probíhá.

Ráno jsme se pomalu zabalili a vyrazili na Žalostinou, kde jsme chtěli završit svoji cestu na Slovenské CB "bojiště". Vyjeli jsme asi kolem 13:00 a před sebou jsme měli cca 130Km . Do cíle jsme dorazili po krátké zastávce na nákup v marketu kolem 17:00 a na místě, které nám poradil Milan Senica, jsme rozbalili svoje nářadí a pustili se do posledního úkolu a to bylo exp.vysílání .

A to je vše přátelé v Česku i Slovensku. Moc Vám všem na Slovensku děkujeme za přijetí, za krásné chvíle, které jsme s Vámi mohli prožít. Již jsme procestovali při našich již 8 zahraničních  CB expedicích pěkný kus světa (cca 50 zemí), ale na tento výlet nezapomeneme a ještě mnohokráte si ho budeme připomínat v tom nejlepším slova smyslu.

Děkujeme  Števo,  Markoni, Afro, Borisi že jste se nás členů klubu České Lípy ujali a uvedli nás do Vaší CB společnosti, která nemá chybu.

Pevné zdraví Vám všem abychom se opět ve zdraví sešli.

Venca Chotěšov CL-39, Fousáč Plzeň CL-51, Milda Lesná CL-53 a Kuba Šumná CL-54

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.