CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Nový kabát Čerchova

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Nový kabát Čerchova

Jak jsem se již zmiňoval v předchozím článku (Radegasti jako kontrolka), tak v tomto povídání budeme pokračovat ve změnách které Čerchov začal podstupovat

Nový kabát Čerchova

Jak jsem se již zmiňoval v předchozím článku (Radegasti jako kontrolka), tak v tomto povídání budeme pokračovat ve změnách, které Čerchov začal podstupovat. Již několik let se tradovalo, že baráky půjdou pryč, ale moc tomu nikdo nevěřil. Všichni víme kolik keců je vždy o čemkoliv, co se kolem nás udává a kolik pravdy se v tom skrývá. Tak tohle žvanění o demolici trvalo cca 15 let. Najednou jako když v někom chytnou saze a během asi 20 dnů se téměř po všem slehla zem.

Na kótě bylo celkem 14 objektům, ze kterých zůstaly zatím jenom 3. Objekt 10. Kurzova věž (kamenná rozhledna), objekt 2. Vojenská věž ( Tamara – Věra), objekt 3. Současná hospůdka (malé muzeum) a objekt 13. Údajně bude stát turistická ubytovna s malou restaurací. Všechno ostatní bylo zbouráno, rozemleto a použito na zarovnání terénu.

Takto vypadal vjezd do areálu

A současný pohled je poněkud jiný, až děsivě jiný.

tam, v pozadí, kde se staví nový TV převaděč jsme stávali asi 10 let a vypadalo to tam takto :

a těď po novu je to k nepoznání.

Starý zatím stále pracuje, ale protože stojí na jednom z původních objektů, který se také zbourá,  bude přemístěn na toto nové místo a my budeme muset vypadnout na jiné místo, což jsme již udělali a vypadá to dobře.

A ani v noci to nevypadá špatně

Jen ta naše bašta je teď velmi okatě vystavěna a hrozí nebezpečí že turisté budou loudit

Zatím se tak neděje a mám dojem, že se covid postará, aby se tak ani do budoucna nedělo. Tímto jsem vám přiblížil naše trampoty s novým kabátem Čerchova a mám dojem že pokud budeme zdraví a usměvavý, že to bude kopeček ještě lepší než býval.

Ještě pár snímečků které jsou Vorlíkovo viděním okolní přírody. 

Tak a na závěr malá otázka. Copak to tam je v té kupě hadrů ?? No přece Venca Chotěšov nocuje na své postýlce a spokojeně pochrupuje.

Ať se Vám daří a pevné zdraví přejí Vorel Stupno a Venca Chotěšov

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Neviděl jsem osobně čerchov ještě ve starém kabátě, ale při včerejší návštěvě, jsem byl nadšenej, jak to tam nyní vypadá. Vzdušné , nepřeplácané... Přišli jsme až na večer, zrovna zavírali ve věži , ale o to větší klid tam byl. Davi lidí šly proti nám a dokonce tam jezdi autobus 3 Zavisílal jsem si na VHF s Vlastou Kaznějov a už se zapadajícím sluncem, jsme se vraceli k autu. Nevím , co dělám špatně, fotka mi njde vložit 3
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Zpátky jsem vezl jeden plátek sekané a skoro všechen chleba. Půlku rychlokvašek. Žebírka sním naprosto všechny sám protože Vorlík to nejí. Vždyť je to jen obíračka, masa tam moc není. Klobásy jsme také asi 2 vezli zpátky. Nebo-li raději ať přebývá než aby byl nedostatek
Expedice Žába
odpovědět citovat
Ahoj, kolik z toho jídla vezete zpět? Mě osobně, třeba na LPD, stačí jedna ta delší klobása, ta půlka chleba, litr nějaké tekutiny (voda se šťávou) a termoska kafe. Jo ještě taková ampulka s kofeinem a jinejma látkama proti únavě. To by mne zajímalo víc, než co bude stát na Čerchově. 5 Honza - Exp. Žába