CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Výroční členská schůze CB klubu Česká Lípa se letos koná blíže k naší východní hranici a to 2.5.2020 od 14 hodin, více včetně přihlášení v článku

Pár dobrých rad před odesláním deníku EBH 2019

Kategorie: Všechny články, Éter bez hranic
Pár dobrých rad před odesláním deníku EBH 2019

A máme soutěž Memoriál Milana 42 za sebou. Řekl bych, že se vyplnily ty dobré předpovědi a že pásmo šlapalo tak, jak se od něj očekávalo.

A máme soutěž Memoriál Milana 42 za sebou. Řekl bych, že se vyplnily ty dobré předpovědi a že pásmo šlapalo tak, jak se od něj očekávalo. Podmínky se pohybovaly nahoru a dolů jako na horské dráze. Ale věřím tomu že si s tím valná většina z Vás poradila a povedly se velmi pěkné QSO. Měl jsem možnost sledovat provoz soutěžících po celou dobu soutěže a opravdu jste byli dobří úplně všichni a deníky budou jistě velmi zajímavé. Dejte si proto pozor co pošlete k vyhodnocení. Projdite si spojení jedno po druhém a zkontrolujte si je podle deníku CL6 (databáze). Ti kteří zapisovali na papír to budou mít snadnější než ti, kteří psali rovnou do buka. Znovu upozorňuji na zápisy :

Např.  AA-xx /p Churáňov  nebo AA-xx exp.Rotunda/p Churáňov je obojí dobře ale nezapomeňte AA-xx  nikoliv A-xx nebo AAxx to je bez bodů protože to počítá stroj !! Stejné to je i u soutěžních vol.znaků CT-xx , CL-xx , SK-xxx , ST-xx bez pomlček je to špatně

Při zápisu QSO s /p nebo /m nutně musíte napsat správně celé dom.QTH

Např. Venca Chotěšov CL-39 /p Čerchov nikoliv Venca CL-39 /p Čerchov to je špatně a QSO nebude uznáno !!

Nebo např. Aljaška Lhota pod Kůstrým nikoliv Aljaška Lhota to je špatně !!

Spojení např.   MT-2 exp.Horal /p Lysá Hora JN99FN    se může bez problému napsat ve tvaru  MT-2 /p Lysá Hora JN99FN i takto zkráceně to je správně a vyvarujete se možné chybě při zápisu dom.QTH soutěžícího.

Tak si na to dejte pozor protože deníky budou nejspíš pěkné a každá ztráta díky takové maličkosti bude bolestivá a zbytečná.

Deník odešlete do 14 dnů mailem na adr. radegast@cbdx.cz  a přesvědčte se na  http://archiv.cbdx.cz/wbsql/sql/cb-ebh/index.htw  že váš deník došel. Vaše políčko bude zelené a bude vyznačeno datum příjmu.

V případě potíží kontaktujte pořadatele na tel. 605588849 nebo radegast@cbdx.cz

Tak a již jen několik fotek které pořadatel již obdržel. Foto poslal exp.Matěj z Velkého Kriváně spolu s poděkováním za QSO.

Foto antény která Matěje slyšela  a obsluhy bez které by to nešlo.

A také trochu pokory přírodě a jejímu umění ztvárnit situaci.

Zatím vše milý zlatí CB přátelé.

Pevné zdraví a jak někdy již někdo řekl    Slunce v duši.

Za pořadatele :

Venca Chotěšov CL-39, Tomáš mob.Roudnice CL-31 a Fousáč Plzeň CL-51

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět citovat
A poradí si program s rozdielom medzi MATEJ a MATĚJ ?
Venca Chotěšov CL-39
citovat
S tímhle si samozřejmě poradí a to tím, že to vyřadí 3 . Ale s tímhle si radí komisař který tyto opravy provádí a ten komukoliv ten háček odpustí.
Michal Jílové
odpovědět citovat
Ahoj, předpokládám že platí i když bude druhé písmeno ve volacím znaku malé (např. Aa-61 nebo Cl-64 ...) deník to tak opravuje sám. Uznáte to?
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Ano Michale. S tím si mašinka poradí a nebude to chyba. Aa-xx, aa-xx, Cl-xx nebo ct-xx s tím vším si mašinka poradí. Jen bez pomlčky si neporadí v žádném z případů.
Mates Brno CL-27
odpovědět citovat
Chápu to správně, že pokud soutěžili členové klubu CL jako jednotlivci a deník CL přidává jejich znak na konec, může být znak v některých zápisech na začátku a v některých na konci, kam je dává deník CL6?
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Pokud je zápis v souladu s Databází volaček DeníkuCL6, tak spojení bude uznáno.
Takže pokud program přidává CL-ko za volačku, tak je to v pořádku. Akorát ta volačka musí být celá, tak jak je v programu zadaná.
Je jedno jestli je soutěžní volací znak před nebo za volačkou.
Venca Chotěšov CL-39
citovat
I s tím si deník poradí. Je mu jedno zda je soutěžní znak na začátku nebo na konci. U CT-xx nebo ST-xx je stejně vždy násobič 1 a tak i když se to blbě napíše (bez pomlčky) tak stejně to mašinka počítá jako nás.1 Pouze u SK, CL, AA a MT je nutno dodržet skladbu zápisu ( tedy nezapomenout na pomlčku). Jinak je jedno kde bude sout. volačka umístěna zda na začátku uprostřed nebo na konci, mašinka si ji najde a použije správný násobič.