CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování na Koštice 2022. Termín 30. 9. 2022 od 12:00 do 2. 10. 2022 do 12:00 Přihlášky ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Ještě pár fotek a slov k předchozímu článku.

Kategorie: Všechny články
Ještě pár fotek a slov k předchozímu článku.

Předešlé psaní článku bylo narušeno a zmizelo kdesi. Píši tedy znovu.

Dobrý den, ahoj. Předešlé psaní článku bylo narušeno a zmizelo kdesi. Píši tedy znovu. 

Psal jsem o historii ČS PMR CUPU.  Tento závod vznikl v roce 2008 po vzájemné dohodě s Dragonem Praha a Žánem Braník Praha (má předchozí volačka). Závod byl koncipován jako celoroční s vyhlašováním každý měsíc. Předobrazem byla pro nás CB liga a i hodnocení jednotlivých závodníků bylo obdobné. Dragon poskytl WEB kde se byly informace o závodě, propozice a  vyhlašovali se zde měsíční výsledky.  Zpočátku nebyl moc velký zájem o soutěž, tak 2 - 3 hlášení za měsíc. Postupem času ale začalo účastníků přibývat a v posledních letech bývá účast kolem 10 - 15 lidí za měsíc a kolem 20 za celý rok. Někteří pošlou třeba jen pár hlášení a pak skončí. Za celou dobu pořádání ČS PMR CUPU již soutěžilo přes 40 účastníků. V roce 2019 se Dragon Praha rozhodl dále ČS PMR CUP nepodporovat, tedy zveřejňovat na svém webu a vůbec vyvíjet v tomto směru jakoukoliv činnost protože mu to neumožňovali pracovní povinnosti. Začal jsem tedy hledat někoho jiného, neb mé znalosti IT jsou nulové. Podařilo se a novým spolupořadatelem se stal Tomáš Vlašim, který vytvořil samostatné stránky pro ČS PMR CUP a současně i manažera pro psaní článků. A tak oblíbený závod (doufám) může dál pokračovat letošním již 13 ročníkem. Můžete to zkusit i Vy, pravověrní CBčkáři. Stanice PMR se vejde do každé kapsy a tak snad jedině bude vadit  denní doba, která je v tomto pásmu nejaktivnější. Narozdíl od nočního CB vysílání je v PMR dobré na kopec vyrazit a na vrchol dorazit již kolem 12 hodiny. Jste vítáni a rád přijmu vaše hlášení. Propozice a vše ostatní co je třeba naleznete zde:  https://ceskoslovenskypmrcup.cz/

 Ještě připojím pár fotek z Mitrvaldu, kde 13 února proběhlo předání vítězovi všeho co lze v ČS PMR CUPU dosáhnout a také korunovace Krále PMR Vendy Brdy.

Venda Brdy Král PMR vysílání a vítěz všech tří kategorií ČS PMR CUPU.

 Venda Brdy a Expedice Žába

 Účastníci nestrádali.

 Na Mitrvaldu je krásně v každou roční dobu.

 Finská kamna v akci.

 Účastníci v čele s Vendou v družném hovoru kolem Finských kamen.

 Žába místo toho jako OK9ATD vysílala až se z ní kouřilo.

 Drtivá většina všech účastníků. V první řadě zleva: Expedice Žába, Venda Brdy, Fantomas Praha, Alpinet Plzeň, Lides Úvaly. Za Alpinetem je Michal Hodkovice,a se vztyčeným palcem Sasan Josefův dvůr. Vpravo za Sasanem vykukuje Láďa Šestajovice. Ostatní si nepamatuji.

 Na vrcholové skalce hradu Mitrvald. 

 Nádhera.

Král PMR Venda Brdy s Michalem Hodkovice vztyčili drátovku a pokoušeli spojení na Slovensko.

 Účastníci v družném hovoru.

 A vysílalo se a pokud to ještě nevypli, tak vysílají dodnes. Fotek je spousty, již se v nich pomalu ztrácím a tak raději končím. jsem v naději, že alespoň jednoho člověka který ještě krásu PMR vysílání neokusil, tento článek přesvědčí a zkusí to také. A když to zkusí, tak ať si přečte propozice ČS PMR CUPU přečte a pošle nám také nějaké to hlášení ze svých portejblů. Všem předem děkujeme, přejeme Vám příjemné zážitky na portejblech s jakoukoliv vysílací technikou a mějte se pěkně.

Na radiovlnách naslyšenou se těší Honza -Expedice Žába - OK9ATD, 73. 

 

Komentáře

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Vláďa Tři Dvory CL-78
odpovědět citovat
Koukat na to v zimě skrz monitor, docela dobrý, na direkt v pozdním letním odpoledni a vyjasněné obloze snad také. V zimě mám ale o portejblování úplně jiné představy, úplně mi stačí venku půlhodinka v noci při balení antény.
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Soutěžícím blahopřeji k umístění. Škoda, že se této aktivity nedožil Jířa Doubravka člen exp.Radegast, který i přezto, že byl Radegasťák tak se daleko víc věnoval PMR. Jeho výbava byla špičková. Ale bohužel svoji životní pouť již splnil. Třeba se najde další z našeho klubového kotce který se nechá PMR unést. V této chvíli pevné zdraví a ať Vám to lítá !!