CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Radegasti a Nežná na CB 2019

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti a Nežná na CB 2019

Na náš oblíbený kopeček jsme vyrazili hned po obědě

Nežná na CB 2019

Na náš oblíbený kopeček jsme vyrazili hned po obědě a protože kamera na Čerchově  nefunguje, nevěděli jsme do čeho jedeme a tak jsem vzal kompletní zimní výbavu. Soutěž „Nežná CB 2019“ sice začínala již od 11:00 ale to je pro nás moc brzo a tak jsme zvolili pohodu plného bříška a vyrazili jsme až po obědě. Cesta nahoru byla komfortní a stejné to bylo i v nostalgicky stylové restauraci, která je provozována v bývalé velitelské budově v místnosti PVS.

 

 Toto prostředí nám opravdu připomnělo rok 1989. Vlastně v tomto roce se na tomto místě stále nacházela plně vybavená a vyzbrojená posádka obsluhující radarový a odposlechový systém, tehdy představující pro, dříve NSR sakramensky ostrý trn v zadku.

 

 

Tedy pro oslavu 17 listopadu 1989 to nejpříhodnější místo a pro nás co by pamětníky úsměvná záležitost připomínající některé výroky jako např.  To to šimrá v celém těle jděte mi s tím do pr..le. Nebo. Mějte nervy z ocele, stejně se to po..re.  A abych řekl pravdu, nejsem si zcela jistý, do jaké míry měly, nebo mají, tyto výroky pravdu. Ale tohle a daleko, daleko víc je tady toho minula co hlídalo naši „bezpečnost“.

Nechme historii plavat a věnujme se něčemu , v tomto případě, důležitějšímu než je současná politika. Jak jsem již napsal tak počasíčko bylo zatím bez chyby a po kávě a pivíčku jsme se pustili do stavby antény a protože jsme již zkušení borci, nebo starci? Tak teď nevím co je správně, ale vlastně je to jedno. Obojí je správně. Anténka stála co by dup. Teplo z Temelína již také fungovalo a na řadě byly teplá káva z vlastních zdrojů ve vyhřátém prostředí VW Caravelly. Vorlík se šel věnovat focení a po pravdě to opravdu umí.

Hned první výzvy se neminuly účinkem a QSO přibývaly.  Jedna dvoustovka za druhou o stokilometrových ani nemluvě. Zkrátka lítalo to jedna radost. Po 18 hodině se ze šumu vyloupl Kaso exp. Marco Polo (415Km) a hned po něm Milan Senica ze Žalostiné (346Km) a svým způsobem (pro ligu do DX) jsme měli splněno a teď nám zbývaly  necelé 2 hodiny kdy bylo třeba  nahromadit co nejvíc QSO pro soutěž Nežná 2019. To se vcelku také dařilo a domnívám se, že jsme klubu ČL ostudu neudělali.

Hajat jsme šli kolem 24 hodiny a ráno nás přivítalo pěkně příšerné až hnusné počasí. Byli jsme v mracích a pomalu nebylo vidět na krok. Zima ale nebyla a jen mírný větřík. Vyzobali jsme místní kolečka, která byla v doslechu a kolem 9 hodiny ranní jsme začali balit a za hodinu jsme již odjížděli k domovu.

No a tady je výsledek našeho snažení.

Nevypadá to špatně.

A to je všechno milí zlatí. Děkujeme všem, co se na nás dovolali. Děkujeme i těm co se o to snažili, ale nezadařilo se. Snad příště.

 

Za exp.Radegast Venca Chotěšov CL-39 a Vorel Stupno CL-45

 

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět citovat
Dle mapky spojení to vypadá, že je v Jížních Čechách Radiový klid :-/ 4
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Bylo to nejspíš podmínkama, protože i Venca Lhota byl mizerně čitelný.

venca