CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování na VČS, uzávěrka je 19.4.2024. Článek k VČS je taktéž vydán. Těšíme se na všechny!

Setkání Matadorů Lichnice 2019

Kategorie: Všechny články, Sdružení Matador
Setkání Matadorů Lichnice 2019

Je to každý rok stejné a přitom vždy jiné.

Setkání Matadorů Lichnice 2019

Je to každý rok stejné a přitom vždy jiné. Setkání Matadorů na Lichnici. I letos jsme se sešli Radegasti MT-1, exp.Favorit MT-4 a Honza Sulejovice dnes exp.Pohádka MT-9 spolu s našimi hosty v hradním muzeu při dobrém pití a ještě lepším jídle

Z leva Venca Chotěšov exp.Radegast, Vláďa tři Dvory CL-78, Soptík Hřensko CL-95, Fousáč Vinice CL-51 a Kuba Šumná CL-54 živě diskutovali o dění na CB a soutěžích. O možných změnách a „pomocnících“ v komunikaci .

Kuba Šumná, který udržoval  exp.Sicília po celou dobu při síle, se nezapřel ani na Lichnici svými dobrotami jako jsou volská oka (smažená vajíčka ), ale i palačinky atd.

Ale měl také nelehký úkol poradit si s pašíkem, kterého dostal Venca Chotěšov pod stromeček a nebýt CB kamarádů asi by to nepřežil, protože tohle zkonzumovat je de facto sebevražda

Domnívali jsme se že za podpory ostatních kolegů tu sviňi zdoláme, ale to jsme se hodně zmýlili. Těch cca 20Kg se zkrátka v 10 lidech sežrat nedá

 

A tak jako Fousáč , nacpaný k prasknutí, jsme  dopadli všichni. Ono to totiž nebylo jen o praseti. Každý kdo přišel na návštěvu, nepřišel s prázdnou. Tomáš Sruby se svojí polovičkou, Bohouš Česká Lípa, Mirka Stankovany, Míra Beranov a Karel Tršice také se svoji polovičkou a ti všichni se předvedli se svými   výtvory a tak si dovedete představit, jak to vypadalo. A pokud si to představit nedovedete pak musíte příští rok přijet,  aby  jste to zažili. 

Ale všechno to co je zmiňováno by nebylo bez Lichnice a Lichnice by nebyla bez svojí kastelánky, která k uchování této historické  okázalosti  dává velmi mnoho osobního času a energie. Díky obci a štědrosti paní kastelánky můžeme každý rok využít tohoto monumentu pro republikové setkání a naše hosty.

A mi jí z celého srdce upřímně děkujeme za vstřícnost a Obci upřímně závidíme tak spolehlivého a oddaného občana jako je paní kastelánka.

No a jsme zase na odjezdu a je před námi celý rok 2020 a sám jsem zvědavý co nám připraví.

Paní Kastelánko ! Přejeme Vám a celé Vaší rodině  pevné zdraví, štěstí a aby jste ještě dlouho byla neoddělitelná součást Lichnice. A protože je obtížné přiblížit všechny Vaše zásluhy, tak si dovoluji přiložit tento odkaz https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/hradni-pani-aneb-kdyz-se-plni-detske-sny-314792  který to udělá za mne.

 Za sdružení Matador.

Venca Chotěšov

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.