CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Setkání na Řípu

Kategorie: Všechny články, Archiv
Setkání na Řípu19.10.2001 10:56:10 - Tomáš Roudnice CL-31 - Tomáš Roudnice podle podkladů od Tomáše na stránky zařadil Bohouš Lípa, příští články již bude vkládat Tomáš rovnou sám - nicméně vše níže uvedené je jeho dílo a nezměnil jsem na něm ani čárku.

Vzhledem k tomu, že původní web CB klubu CL pomalu končí, rozhodl jsem se některé články převést na https://cbdx.cz/.

Nicméně, mějte trpělivost, na každého dojde.

Bohužel ale není v mé moci dodržet úpravu jednotlivých článků. Nový redakční systém neumožňuje totéž, co starý. Takže jen prosté CtrlC a CtrlV. Články budou mít v záhlaví vždy ikonu ARCHIV s příslušným rokem. Přesto se budu snažit, aby to bylo srozumitelné včetně případných komentářů. Některá fota ale nevyjdou nejlíp.

Zároveň upozorňuji, že některé odkazy použité v přesunutých článcích už nemusí fungovat.

Původní umístění: http://archiv.cbdx.cz/clanek73-setkani-na-ripu.htm

Expedice Čtvrtka

Tady to začalo mít konkrétní podobu. Diskuze se týká zcela určitě čtvrtky a Vlasta Záluží vypočítává výhody této antény. Pozorně naslouchá budoucí expedice Čtvrtka – Tomáš mobil Roudnice a Míra Vědomice.

Celá Čtvrtka, třetina konkurenční expedice Kyselina (Vroubek Rohatce) a individualista Vašek Budyně.

 Čtvrtka Sosnovská pod odborným dohledem při setkání na Řípu 15. září. Mimochodem v této podobě při LPD dosáhla na 365 km.

 

Pak již následovaly úpravy na GP. Jako zářič byl použit Long John, na soustruhu udělal Vroubek Rohatce misku a do ní přišly pod úhlem 45 stupňů 3 duralové protiváhy 2,85 m dlouhé.V sobotu 22. září v 17.00 se vše zkušebně složilo, změřilo PSV, rozebralo
a hurá na Říp.
Příjezd na portejbl byl poněkud opožděn a tak se skládalo prakticky za šera. Proto a kvůli vadným baterkám ve fotoaparátu je fotodokumentace naprosto mizerná. Takže použité zařízení: President Lincoln a zmíněná čtvrtka na 11 m stožáru.

 

První spojeníčka s místními pod kopec a pak Jedlová hora, Komáří hůrka, Jery na Závorníku, Velká Deštná, Borůvka na Kozákově, informace o špionážní výpravě ze Štětí. Ta dorazila vzápětí s naprostou tmou neomylně vedená majákem místní hospůdky. Ve složení Hugo Záluží, Míla Štětí a Vlasta Záluží krátce ohodnotila naše zařízení a jala se důkladně testovat vybavení zmíněné hospůdky. Recenze byly skvělé, zejména po zjištění, že lze tohoto zařízení využít k portejblu v podstatě kdykoliv. Následky této plodné debaty byly znát na majiteli chaty ještě v neděli.
Expedice Čtvrtka se po prvních spojeních odebrala na kávičku, čehož využil Vlasta Záluží, skočil do sajdu a během 15 minut ulovil západní pobřeží USA, Irsko a Španělsko.
Po občerstvení následova běžná portejblová praxe, spojeníčka 60-80 km se pomalu protahovala na 120-130 km, ubývalo rušáků a nálada stoupala úměrně s počtem spojení. Překvapující bylo jen množství brejků a poměrně slušné reporty. U majku pomalu začala tuhnout mluvidla a mě bolela ruka od zapisování. Okolo druhé hodiny nastalo pravidelné uklidnění, Míra šel na kutě a já se dal do nezávazného tlachání na pásmu přerušovaného spojeníčky s těmi, které jsme ještě neměli v deníku. Ve čtyři se Míra vyhrábl z pelíšku, mírně nevrlý z toho hulákání. Jeho nálada se velice rychle zvedla po zjištění počtu spojení a zejména současných podmínek. Vzápětí následuje Datel Olomouc s 242 km a reportem 40-40. Otevřelo se Náchodsko, Sokolovsko, Plzeň.
Zhruba okolo 7.30 nastává období silného rušení a začínáme uvažovat o konci expedice. Než se rozhoupeme rušení zmizí a následuje období do 11.00 s perfektnímí spojeníčky bez obtěžování rušáky. V 11 končíme, balíme a mažeme dolů.
Celkové resumé této testovací expedičky je následovné. Během 13 hodin dosaženo celkem 340 potvrzených spojení s průměrem 66,6 km na spojení, což je 22.641 km. Velice příjemným zjištěním byly vlastnosti GéPéčka a jeho snadná montáž. Rovněž vlastní kopec v nás zanechal velmi dobrý pocit, zejména co se týče obsluhy v hospůdce. Takže někdy příště na slyš z lokátoru JO70DJ a nadmořské výšky 456 m.

Tomáš mobil Roudnice, Míra Vědomice – expedice Čtvrtka

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.